Genel Bebek/Çocuk Bakım
15 Ağustos 2017

Part Time Oyun Ablası İş İlanları

Oyun ablası; çocuklara fiziksel ve zihinsel aktivitelerinde yardımcı olan, ebeveynlerin isteği doğrultusunda çocuklara evde piyano, drama İngilizce eğitimi veren bakıcılık hizmetidir. Oyun ablalığı ekseriyetle üniversiteli, eğitimli gençler tarafından verilen biri ş olup; kısa ve uzun süreli bir zaman diliminde verilebiliyor. Aileler belli bir süre boyunca düzenli olarak ablalık hizmeti talep edebildiği gibi işleri olduğu anlarda çocuklarına eşlik edecek abla desteği de alabiliyorlar. Oyun ablası saatlik ücretler ile tutulduğundan aileler son derece ekonomik abla hizmeti satın alabiliyorlar.  Oyun ablaları sadece derslere yardımcı olan, yabancı dil eğitimi veren veya çocukları parka götürüp, oyunlar oynayan kişiler değildir. Dikkat eksikliği yaşayan, disleksi problemi olan, içine kapanık bir yapıya sahip olan veya konuşma yetisinde sorun yaşama gibi psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları olan çocuklar için oyun ablaları iyileştirici bir güçtür. İçine kapanık yaşayan, yeni kişilerle bağ kuramayan çocuklar oyun ablasının bilinçli yaklaşımı ile bir süre sonra sosyalleşebiliyor. Öte yandan hiperaktif çocuklar oyun ablası desteği ile enerjilerini doğru bir alanda harcayarak hem yeni şeyler öğrenebiliyor hem de onu rahatsız eden enerjisini boşaltabiliyor. Sosyal, psikolojik ve fiziksel her türlü probleme karşı alanında uzman eğitimli ablalar müdahale ediyor.

Bakıcılık hizmeti arayan kişiler için tam veya kısa süreli bakıcı bulmak çoğu zaman zahmetli ve pahalı olabiliyor. Aileler bu soruna maddi – manevi çözüm getirmek için part time oyun ablası iş ilanları arasından üniversiteli oyun ablası bulabiliyor. Aynı şekilde bu işi yapmak isteyen öğrenciler ilan oluşturarak abla arayan kişilere profesyonelce ulaşabiliyor. Eğitimli oyun ablası arayanlar sadece aileler değildir. Kreşler, anaokulları, çocuk bakımevleri, küçük yaşta çocukların eğitimi için açılmış olan etüt merkezleri gibi çocuklarla ilgili her iş ağında abla, yardımcı ilanı vardır. Özellikle anaokulu oyun ablası iş ilanları daima günceldir, zira anaokulu çağındaki çocuklar için yıl boyunca eğitim verildiğinden, eğitimli oyun ablası ihtiyacı yıl boyunca aktiftir.

Oyun Ablası Ne Yapar?

Oyun ablası çocuğa akla gelebilecek her alanda arkadaşlık eder, eğitim verir; kişisel gelişimini destekler. Bu anlamda üniversiteli oyun ablaları yeri geldiğinde ödevleri olan bir çocuk için öğretmen, sosyalleşen çocuk için arkadaş, konuşma problemi olan bir çocuk için konuşma terapisti gibi çeşitli alanlarda yardımcı olur. Oyun ablası ailelerin hayatını kolaylaştırdığı gibi çocuklarınkini de olumlu yönde şekillendiriyor. Zira eğitimli, çeşitli alanlarda uzmanlığı olan ablalar, çocuklara son derece bilinçli şekilde yaklaşır, problemleri çocuğa hissettirmeden eğlenceli bir oyunmuşçasına çözer. 

Anaokulu Oyun Ablası İş İlanları isimli makalemizi okuyarak daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar