Genel Bebek/Çocuk Bakım
11 Ağustos 2017

Anaokulu Oyun Ablası İş İlanları

Çocuk bakımına yeni bir soluk getiren oyun ablalığı, ailelerin işini kolaylaştırıyor. Çocukların ise sosyal ve eğitim hayatını olumlu yönde etkiliyor. Dünyanın birçok yerinde yaygınlaşan oyun ablası sistemi, ailelerin kısa süreli veya uzun süreli bakıcı ihtiyacını oyun ablası tutarak halletmesi şeklinde ilerliyor. Anaokulu oyun ablası iş ilanları, oyun ablalarının üniversite öğrencisi göz önüne alınarak veriliyor.

Genellikle üniversite öğrencileri tarafından yapılan ablalık işi, çocukların hayatına ciddi anlamda dokunarak güzellikler katıyor. Örneğin birçok aile eğitimli oyun ablası tercih ederek, çocuklarının okul başarısına destek oluyor. Evde piyano, İngilizce, satranç gibi çeşitli alanlarda eğitim almasını sağlıyor. Günlük veya haftalık tutulan birkaç saatlik oyun ablası ile çocuğun eğitimden sosyal hayatına kadar her alanda katkı sağlamak mümkündür.

Üniversiteli öğrenciler uzmanlık alanlarına göre anaokulu oyun ablası iş ilanları oluşturarak, bu alanda hizmet arayan kişilere kendilerini tanıtarak, aktif bir bakıcı hizmeti sunuyor. Oyun ablaları saatlik ücret ile çalıştığından hemen her gelir seviyesinden insan ekonomik ücretlerle bakıcılık hizmeti alabiliyor.

Oyun ablası iş ilanı detaylarında ablanın kişisel eğitim bilgilerinden referanslarına kadar birçok açıklama bulunduğundan, aileler bakısı adaylarını yakından tanıyor ve çocuklarına hangi alanda eğitim ve bakıcı desteğini verebileceğini seçiyor. Yabancı dilden drama eğitimine kadar, eğitim seçeneği bulunuyor.

Ebeveynler; günlük, haftalık ya da sadece hafta sonu için abla desteği alarak, çocuklarına evde drama eğitimi veya dil eğitimi sunabiliyor. İnternet sitemizde yer alan oyun ablası sayfasında, birçok abla ilanı görebilirsiniz. Her abla alanında belirli yetkinliklere sahip, çocuklarla iletişimi güçlü ve referansları olan ablalardır. Ebeveynler sayfadaki ilanlardan kolayca seçim yapabilirler.

Anaokulu oyun ablası iş ilanları kriterleri

Oyun ablası iş ilanları kriterlerini açıklayabilmek için, oyun ablalarında bulunması gereken kriterlerden bahsetmek gerekir. Oyun ablalarının özelliklerini sıraladıktan sonra, diğeri de kendiliğinden açıklanmış olacaktır.

Anaokullarında öğretmenlere ek olarak birkaç üniversiteli oyun ablası yardımcı olarak çalışır. Her çocuğa ayrı özen göstermek adına bulunan yardımcı ablalar, yine genç öğrencilerden seçiliyor. Aynı mantıkla anaokulu oyun ablası ilanları sitemizde mevcuttur.

Öğrenciler anaokulu, kreş ve evlerde saatlik ücret karşılığında bakıcılık yapıyor. Özellikle; İstanbul, Ankara gibi büyük ve kalabalık şehirlerde abla ilanlarına sıkça rastlamak mümkündür. Oyun ablası iş ilanları, İstanbul Avrupa ve Anadolu Yakasında; bakıcılık, yabancı dil eğitimi, okul desteği, müzik arkadaşı gibi farklı kategorilerde yer alırken, diğer şehirlerde de bölgesel ilan dağılımı vardır.

Oyun ablası fiyatları, minimum saat başı 20 TL gibi cüzi rakamlarla başlayıp, verilecek olan hizmetin içeriğine göre artış gösterebiliyor. Her ilanda farklı fiyat görülebilir. Bunun nedeni kimisi sadece oyun arkadaşlığı yaparken, kimi abla çocuğun eğitiminden sosyal hayatına kadar her alanda çocuğa ve aileye hizmet veriyor. Fiyatlarda değişkenlik olması ise son derece normal bir durumdur.

Oyun ablasının sağladığı tüm bu hizmetlerin ayrı bir şekilde alınması ise daha pahalıya mal olur.

İyi bir anaokulu oyun ablası nasıl olmalıdır?

Yazımızın bu kısmında, anaokulunda hizmet veren oyun ablalarının özelliklerini sıralayacağız. Bunun yapmamızdaki neden, iş ilanlarında hangi kriterlere göre, oyun ablalarının istihdam edildiğinin daha iyi anlaşılması içindir.

İyi bir oyun ablası;

  • Çocuk psikolojisinden iyi anlamalıdır. Ayrıca bu konuda deneyimli olmalıdır. Yalnızca çocuk psikolojisi alanında eğitim görmek yeterli değildir. Birçok çocuğun kendine özgü davranış biçimi vardır ve tüm bu davranış biçimlerini anlamak, zaman ve deneyim gerektirir.
  • Oyun ablaları genellikle üniversite öğrencisi olduklarından dolayı; matematik, İngilizce, Türk dili ve edebiyat konularında bilgileri taze olan kişilerdir. Özellikle matematik ve İngilizce konusunda çocuklara oldukça yararları dokunur.
  • Oyun ablaları yaratıcılık konusunda çocuklara yol göstermelidir. İyi bir oyun ablası yaratıcıdır ve bu özelliğini çocuklara çok iyi aktarabilmelidir.
  • Zamanı verimli kullanmalıdır. Az zamanda birçok aktiviteyi yapabilmelidir.
  • Temel güvenlik kurallarına uymalıdır.
  • Oyun ablası aileden aldığı verilerle, çocukları tanımaya çalışır. Disiplinli ve programlı olmalıdır.

Yukarıda saydığımız özelliklere sahip olmalıdır.

Neden oyun ablası çok tercih ediliyor?

Özellikle anaokullarında ve aileler tarafından oyun ablaları, günümüzde sıklıkla tercih ediliyor. Bunun nedeni, oyun ablalarının birçok özelliğe sahip olmasıdır.

Devlet ya da özel okula giden çocukların birçoğu, sınıfta gördükleri dersin tekrarı niteliğinde, etüt denilen dershanelere gidiyorlar. Aslında etüt programlarının, derslerin pekişmesi ve başarının artması üzerinde büyük bir rol oynadığını söyleyebiliriz.

Ancak anne ya da baba, çoğu zaman etüt dershanelerine çocuklarını götürüp getirirken zorlanıyorlar. Evin ya da okulun yanında bulunmayan etüt dershaneleri, çoğu zaman uzak bir yerde olabiliyor. Bunun yerine ev konforunda, oyun ablası hizmeti almak, hem çocuğun derslerine yardımcı olacak birisi, hem de bütün o zaman kaybının önüne geçmek demektir.

Ayrıca etüt dershanelerine verilen paralardan, daha ucuza mal olacağı da kesindir. Birebir çocuklarınızla ilgilenildiği için başarı oranı da daha yüksek olur.

Anaokullarında oyun ablalarının işi biraz daha zordur diyebiliriz. Bunun nedeni, anaokulunda özel olarak ilgilenilenden daha fazla çocuk olmasıdır. Ancak bu zorluk oyun ablaları için aşılacak bir durumdur. Anaokulunda ayrıca düzenlenen aktiviteler, oyun ablaları tarafından güzel bir şekilde uygulanır.

Anaokulu çağındaki çocuklar için önemli olan eğitici ve zeka geliştirici aktivitelerin iyi bir şekilde yerine getirilmesidir. Üniversite öğrencisi olan oyun ablaları bu işi başarılı bir şekilde yerine getirirler.

Anaokulu oyun ablası saatlik ücretleri

Saatlik ücretler, oyun ablasının kendi belirleyeceği durumlardan bir tanesidir. Ancak anaokulu ile yapılan anlaşmalar da işini içine girmektedir. Normalde internet üzerinden hizmet veren oyun ablaları, saatlik ücretlerini kendileri belirlerler.

Saat ücretleri düşükten yükseğe doğru sıralanabilir. Burada önemli olan oyun ablasının referansıdır. Kaç çocuğa bakmış, ailelerden aldığı puanlar ve yorumlar, fiyatın belirlenmesinde etkilidir.

Anaokulu yönetimi ile de ücret konusunda yapılan anlaşmalar, oyun ablaları ile anaokulu yönetiminin arasında gerçekleşir.

Oyun ablası avantajları

Büyük metropollerde çalışan kişilerin, çalışma saatleri değişkenlik gösterebilir. Bu durum kişilerin çalıştıkları yere göre değişir. Ancak burada önemli olan, çocuğun anaokuluna gittiği zamandır. Eğer çocuk anaokuluna gitmiyor da evde kalması gerekiyorsa, aynı şekilde çocuğun evde yalnız kalma süresi önem kazanmaktadır.

Her iki durumda da saatlik olarak hizmet alınacak olan oyun ablası, hem zaman olarak, hem de ücret olarak ailelere avantaj sağlar.

Aslında anaokulunda çocuğun eğitim görmesi, anne ve baba açısından yorucu bir durum olabilir. Ancak anaokulunun en büyük avantajlarından bir tanesi, çocuğun erken yaşlarda sosyalleşmesi ve yeni arkadaşlar edinmesidir.

Bazı aileler bu durumu göz ardı edip, yalnızca evde ilgilenmesi için oyun ablası hizmeti almak isteyebilirler.

İyi bir oyun ablası, çocuğun birçok yeteneğinin gelişmesini sağlar. En önemli yetenek hayal gücü ve yaratıcılıktır. Temel olarak sağlanması gereken bu iki özellik, ilerde çocuğun başarılı olmasını ve karşısına çıkan problemleri kolayca çözmesini sağlar.

Ayrıca oyun ablası, psikolojik olarak da baktığı çocuğa olumlu fayda sağlar. Yeni şeyler öğrenen ve kendisi ile ilgilenen birisinin varlığının çocuk üzerinde olumlu etkileri vardır.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar