Bebek/Çocuk Bakım
01 Ağustos 2016

Yaz Tatilinde Tecrübeli Yaşlı Bakıcısı Bulmanın Dört Püf Noktası

Yaz tatillerinin en büyük sıkıntılarından bir tanesi ne yazık ki sağlık sorunları nedeniyle bize eşlik edemeyen aile büyüklerimizdir. Onları emanet edebileceğimiz güvenilir refakatçiler bulmak için tüm yaz yoğun bir araştırma içerisine gireriz.

"Yaz Tatilinde Tecrübeli Yaşlı Bakıcısı Bulmanın Dört Püf Noktası” başlıklı bu yazımızda yukarıda söylemiş olduğumuz sorun ile karşı karşıya olan kişilerin yaz tatillerinde kolaylıkla yatılı bakıcı bulmalarını sağlayacak önemli tavsiyelerde bulunacağız…

Bilindiği gibi yaşlı bakım hizmetleri yaz aylarında kış aylarına oranla oldukça yoğun geçmektedir. Bunun sonucunda uzman hasta bakıcı ve tecrübeli yaşlı bakıcı hizmetleri firmaları bu taleplere yetişememektedir. Bu konuda tecrübeli olan ve ne yapmasını bilen kişiler ise kolaylıkla bu zamanlarda bakıcı bulabilmekte ve yaz tatilinin keyfini doyasıya çıkarmaktadır. İşte bizde bu kişilerin bakıcı bulma konusunda nasıl bir yol izlediklerimiz yani nasıl başarılı olduklarını sağlayan önemli detayları sizlerle paylaşacağız.

 

1- Erken Harekete Geçin

Yaz aylarında uzman bakıcı bulmak zorlaştığından dolayı bu aylara gelmeden önce bakım hizmetleri veren firmalara erken rezervasyon talebinde bulunun ve yaz ayına gelmeden bu büyük sıkıntıdan kurtulun.

 

2 - Ön Ödeme Yapın

Hizmet sektöründe hizmet taleplerinizin unutulmaması ve bu konuda bir mağduriyet yaşamamanız için kurumsal bir şekilde yaşlı bakım hizmeti veren firmalara bir ön ödeme yaparak oluşabilecek hizmet aksaklıklarının önüne ciddi oranda geçmiş olursunuz.

 

3 - Bakıcınızın Sosyal Yaşantısına Zaman Ayırabilmesini Sağlayın

Yaşlı bakıcılarının moral ve motivasyonlarının her daim dinç tutulabilmesi oldukça önemlidir. Yaz ayında size bakım hizmeti sağlayan yaşlı bakıcınızın haftanın belirli günlerinde erken çıkmasına izin vererek sevdikleriyle vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak, örneğin Kadıköy’de oturuyorsanız, Kadıköy ve çevresinde yaşayan bir hasta bakıcısı ile anlaşmanız o kişinin trafikte harcayacağı zamanı düşürecek ve hayat kalitesini arttıracaktır.

 

4 - Genel Bakıcı Talebinin Az Olacağı Zamanlarda Bakıcı Hizmetleri Talebinde Bulunun

Bakıcılara olan talep hafta içi ve pazar günlerinde düşük olmaktadır. Yani yaz aylarında bakım hizmeti veren firmalara talepte bulunduğunuz zaman veya bakıcınıza bu dönem bakım hizmeti vermesini talep ettiğiniz durumda, bu yönde olumlu bir tavır ile karşılaşmanız kaçınılmaz olacaktır.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar