Bebek/Çocuk Bakım
09 Mayıs 2017

Oyun Ablamız Gülnaz ve İnci Bebek

Merhaba, ben Gülnaz. Yaklaşık bir senedir EvdekiBakıcım aracılığı ile oyun ablalığı yapıyorum. Bu süre zarfında 5 farklı aileye destek verdim. Yazacağım yazılarda size çocuk bakımı ile ilgili deneyimlerimden bahsedeceğim.

İlk bakıma gittiğim zaman çok heyecanlıydım, çünkü çocuk gelişimi okumama rağmen ilk defa tanımadığım birine oyun ablalığı yapacaktım. Bunun yanında okulda öğrendiğim teorik bilgilerin pratiğini yapma şansım da olacaktı. Bakıma gittiğim ilk an çocuğun ve ailesinin benim gözlerimin içine nasıl baktıklarını, benden güzel şeyler beklediklerini görünce “Evet, ben doğru bir iş yapıyorum.” diye düşündüm.

İlk göz ağrım İnci Bebekle ilgili bir anımı paylaşmak istiyorum. İnci Bebek’in iç içe geçen kutuları vardi ve o kutularda boyutlarına göre farklı farklıydı. Normalde küpleri boyutlarına göre üst üste dizip oyununu oynaması gerekirken, İnci Bebek en büyük küpü seçip kafasına koydu. 😊 O hali o kadar tatlı ve neşeliydi ki bu anı bozmak istemedim ve hemen müzik açtım. İnci Bebek müziği duyunca kendi kendine etrafında sallanıp dans etmeye başladı.

Onun sevimliliği ve neşesi inanın görülmeye değerdi. İnci Bebek müzikle ritim duygusunu geliştirmiş oldu ve oyuncakları kendi işlevinin dışında kullanarak yaratıcılığını geliştirmiş oldu. En önemlisi de inanılmaz derecede eğlendi. O halini videoya çekip annesine gönderdiğim zaman çok sevindi ve mutlu oldu. 😊

Farklı bakımlara gittikçe her çocukta daha farklı şeyler gördüm. Yaşına ve gelişimine uygun olan oyunları ve yöntemleri daha çabuk belirlemeye başladım. Böylece hem kendi alanımda kendimi yetiştirmiş oldum, hem de çocuklarla eğlenceli vakitler geçerek harçlığımı çıkardım. Daha önce insan hem eğlenip hem de para kazanabilir mi diye düşünüyordum ve bunun EvdekiBakıcım sayesinde mümkün olduğunu gördüm. Teşekkürler EvdekiBakıcım. :)

Bu arada geçtiğimiz yaz İnci Bebek ve aile ile tatile gidip, tatilde oyun ablalığı yaptım. Bir sonraki yazımda size beraber gittiğimiz tatili anlatacağım.

Sevgiler,

Gülnaz K.

Oyun ablamız Gülnaz'a bu güzel yazısından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Diğer oyun ablalarımızın profiline ulaşmak ve rezervasyon yapmak için buraya tıklayınız. 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar