Genel Bebek/Çocuk Bakım
08 Ağustos 2016

Çocuk Gelişiminde Bakıcının Rolü

Günümüzde bir çok ailede hem kadın hem erkek çalıştığı için göze çarpan sorunlardan bir tanesi de çocuğa güvenilir çocuk bakıcısı bulmaktır. Şayet çalışan annelerin ailesinde bu konuda kendilerine yardımcı olacak kimse yok ise, aile çözüm olarak çocuk bakıcısı firmaları aratarak isteklerine uygun bakıcı aramaktadırlar.

Anne ve babalar genelde hafta içi çocuklarına yeterince zaman ayıramamaktadırlar. Bu durumda çocuk günün büyük bir kısmını bakıcı ile geçirmekte ve bakıcının davranışı çocuğu olumlu ya da olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Çocuğun bakıcı ile uyumu, güzel zaman geçirebilmesi ve aynı anda yaş grubuna ilişkin konuları öğrenebilmesi bakıcı seçiminde çok önemli bir faktördür. 

Görevini tam anlamıyla yapmayan çocuk bakım elemanları yüzünden aileler oldukça tedirgin olmaktadır. Aile, bakıcı adayı ile anlaştığı halde daha ilk haftadan itibaren çıkan sorunlar nedeniyle iş uzun süre devam etmemektedir. Bu tip durumlar aileyi haklı olarak tedirgin etmektedir.

Bu konuda elbette ki, deneyimli bakıcılar ile çalışmak daha doğru ve güvenli olacaktır. Günümüzde bakıcı hizmeti sağlayan bebek bakıcı firmaları bu konuda ailelere destek olmakta gündüzlü bakıcı veya yatılı bakıcı hizmeti sunmaktadırlar. Çocuğun gelişiminde büyük rolü olan çocuk bakıcıları gerek internet ortamında yer alan bebek bakıcı iş ilanları üzerinden gerek bu iş için hazırlanmış ve hizmet veren siteler üzerinden bulabilmektedirler. Bazı durumlarda anne ve babalar tam zamanlı bakıcı, yarı zamanlı bebek bakıcısı veya oyun ablaları şeklinde farklı bebek ve çocuk bakım elemanlarına da ihtiyaç duyabilmektedir.

EvdekiBakıcım, çocuk gelişimi için bakıcının rolünün önemini benimsemiş ve bu anlamda İstanbul’un birçok bölgesine hizmet vermektedir. Kadıköy bölgesinde acil bakıcı hizmetlerinden tutun da, Sarıyer’de kısa süreli çocuk bakıcısı, Ataşehir’de tam zamanlı bakıcılar ve oyun ablaları hizmetleri de sağlanmaktadır.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar