Konum
Fiyat aralığı seçiniz (TL)
En çok aranan özellikler
Dil
Ev Görevleri
Sanat
Spor
Eğitim ve Gelişim
Yaş Aralığı
Zaman Aralığı
Zaman Sıklığı
× İncelediğiniz bütün oyun abla ve abilerinin sabıka kayıtlarının ve referanslarının kontrol edildiğini biliyor musunuz?

İngilizce Bilen Oyun Ablaları


Ülkemizde son zamanlarda iyice gelişmekte ve yaygınlaşmakta olan oyun ablaları sayesinde çocuklarınız birkaç saat boyunca güvenilir ellerde verimli zaman geçirme şansına sahip olabiliyor. Özellikle üniversite öğrencileri, çocuklar ile eğlenceli ve öğretici dakikalar geçirerek, onlar için zamanı en verimli şekilde kullanabilir.

Bilindiği gibi oyun ablaları çocuklara derslerinde yardımcı olması dışında adeta onlar ile arkadaş olur. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir konu bulunuyor. O da bakıcı ile oyun ablasının karıştırılmaması gerektiğidir. Bu sebeple aileler oyun ablası olarak tercih ettikleri kişileri, ihtiyaçları doğrultusunda bilgilendirmelidir. Bu sayede ablaların, çocukları için uygun olup, olmadığını anlayabilirler.

Genellikle bu alanda üniversite öğrencileri çalışmaktadır. Be sebeple öğrenci oyun ablaları istenilen her saat uygun olmayabilir. Ablaların mutlaka zaman konusunda bilgilendirilmesi gerekir. Aileler oyun ablası olarak tercih ettikleri kişilerin genellikle İngilizce bilip, bilmediklerine dikkat ederler.

Elbette İngilizce bilen oyun ablaları her zaman bir adım öndedir. Bütün aileler çocuklarının zekâ gelişimini doğru şekilde olmasını ister. Bu sebeple oyun ablalarını İngilizce bilme kriterine göre seçmektedirler. Bir çocuğun beyni yetişkinlere göre daha tazedir. Verilen bilgileri daha çabuk kavrayabilir.

İşte bunun bilincinde olan aileler de çocuklarının küçük yaşta İngilizce öğrenmelerini ya da en azından pratik kazanmaları için İngilizce bilen oyun ablalarını tercih ederler.

Oyun Ablalarının Çocuklara Faydaları

Şüphesiz ki, oyun ablalarının çocuklara birçok faydası bulunmaktadır. Bunlardan biri derslerine yardımcı olmak ve oyun oynayarak onların gelişimini desteklemektir. Çocuk gelişimi alanında bilgi sahibi olan anne ve babalar oyun ablaları konusunda tercihlerini üniversite öğrencilerinden yana kullanırlar.

Bunun en önemli sebebi üniversite öğrencilerinin ücreti normal bakıcı ücretine kıyasla çok daha uygun olmasıdır. Bunun dışında oyun ablaları çocuklara nasıl davranacağının bilincindedir ve taze eğitim almıştır. Bu da çocuğun sosyalleşmesindeki en önemli adımlardan biridir.

Üniversite öğrencileri işlerini severek yaparlar. Bu sayede ailelerden genellikle tam not aldıkları için sürekli olarak tercih edilirler.

Hangi Çocuklar Oyun Ablalarından Daha Fazla Yararlanır?

1 yaşındaki çocuklar için hemen hemen bütün ebeveynler oyun ablalarını tercih ederler. Bunun dışında 7 yaş ve üzeri çocuklar için tercih edilen oyun ablaları, çocukları derslerine yardımcı olması açısından tercih edilir.

Günümüzde oyun ablalarına duyulan ihtiyaç gün geçtikçe artmaktadır. Bu sebeple daha küçük yaş grubundaki çocuklar için de oyun ablalarına talep doğmuştur. Ebeveynleri sürekli olarak çalışan çocuklar genellikle evde yalnız kaldıkları için, içe kapanma durumu yaşayabildikleri gibi kendilerini olduklarından daha fazla yalnız hissedebilirler. Bu sebeple onlara hem dillerini geliştiren İngilizce bilen oyun ablası hem de onlarla sürekli oyun oynayan, parka götüren, eğlendiren oyun ablalarına ihtiyaçları vardır.

Oyun ablaları genellikle her bölümde okuyan üniversite öğrencilerinden olabilir. Farklı bölümden olmaları çocukların gelişimine yardımcı olmaktadır. Kısacası matematik alanındaki bir öğrenci sayısal alanda, Türkçe okuyan bir öğrenci sözel alanda çocuğa birçok şey öğretebilir.

Oyun Ablası Nedir?

Birçok ebeveynin oyun ablası tercih ettiğini daha önce belirtmiştik. Bunun dışında bazı aileler oyun ablasının ne anlama geldiğini karıştırmaktadır. Oyun ablasından çocuğunuz için birçok verim elde edebilirsiniz.

 • Özellikle yabancı dil bilen oyun ablaları çocukların dil gelişimine yardımcı olabileceği gibi, küçük yaşta yabancı dil konuşma ve öğrenme açısından oyun ablaları önemlidir.
 • Bütün oyun ablaları okudukları alanlara göre çocukları çalıştırabilir, bilgilendirebilir.
 • Genellikle çocukların boş vakitlerinde yabancı dil öğrenmeleri için aileler oyun ablaları tercih ederler.
 • Okuldaki ödevlerine yardımcı olma veya ders çalışmaları için oyun abaları tercih edilebilir.
 • Boş zamanlarda çocukların farklı aktivitelere katılması için oyun ablalarına ihtiyaç duyulabilir. (Parka, sinemaya, tiyatroya vb. alanlara götürme)

Oyun Ablası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak çocuğunuz için oyun ablası seçimi yaparken seçtiğiniz öğrenci hakkında gerekli incelemeyi yapmalısınız. Bunun dışında oyun ablası, çocuğunuzun ilgi alanlarına yakın olmalı ve onunla uyum sağlamalıdır. Örneğin, çocuğunuz resme veya müziğe ilgi duyuyorsa bu alanda eğitim almış kişileri oyun ablaları olarak seçebilirsiniz. Birçok öğrencinin geçimini sağlamak için aslında tercih ettiği bu yöntem, çocuk bakımının dışında onların eğitimi içindir. Bu sebeple oyun ablası seçimi hakkında bu kriterlere dikkat ederek seçim yapmanız çocuğunuz açısında daha iyi olacaktır.

Oyun ablası olarak çalışmak isteyen kişiler genellikle öğrencilerdir. Haftalık veya günlük birkaç saatini oyun ablası olarak geçiren öğrenciler hem para kazanıyor, hem de çocuklar ile eğlenceli zaman geçirerek, onların eğitiminde katkıda bulunuyorlar. Elbette İngilizce bilen oyun ablaların ücretleri öğrencilerin eğitim durumuna göre ve çocuğunuza sağlayacağı faydaya göre değişkenlik gösterebilir. Üniversitede öğretmenlik eğitimi görmüş her öğrenci bu alanda çalışabilir.

Bunun dışında bu alanda en fazla İngilizce bilen kişiler çalışmakta ve aileler tarafından da en fazla bu kişiler seçilmektedir. Çocukların eğitiminin küçük yaşlarda başladığını göz önüne alınırsa İngilizce öğrenmek için de en ideal yaşlar, çocukların oyun ablasına ihtiyaç duyduğu zamanlardır. Bununla beraber oyun ablaları, öğrencilerin durumuna göre yatılı da çalışabilir. Aileler, yoğunluk durumlarına göre yatılı İngilizce bilen oyun ablalarına ihtiyaç duyabilirler. Bu sebeple aileler sadece çocukların değil, kendi durumlarını da göz önüne alarak oyun ablası tercihi yaparlar.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, İngilizce bilen oyun ablaları genellikle üniversitede iyi İngilizce eğitimi almış kişiler arasından seçilebilir. Ancak bunun dışında da yabancı uyruklu üniversite öğrencileri arasından da oyun ablası seçilebilir. Eğer, ikili durum arasında kararsız kaldıysanız kendinize adayların referanslarını temel alabilirsiniz.

Çocuklar Oyun Ablası İle Nasıl Vakit Geçirirler?

Çocuklar oyun ablası ile eğlenceli dakikalar geçirirler. Ablaların ve çocukların isteği doğrultusunda sınır zaman içerisinde pek çok aktivite yapabilirler. Yaş gruplarına göre değişkenlik gösterebilen bazı aktiviteler:

 • İngilizce çalışmak
 • Yemek yapmak
 • Kitap okumak
 • Parka çıkmak
 • İsim-şehir oynamak
 • Sessiz sinema, saklambaç, kör ebe vb. oyunlar
 • Taklit yapmak
 • Ders çalışmak, resim yapmak vb.

Bunların dışında aileler genellikle İngilizce bilen oyun ablası ücretleri hakkında bazı araştırmalar yaparlar. Oyun, ablaların net bir ücreti yoktur. Genellikle saatlik veya günlük olarak çalıştıkları için ücretlerini de buna göre alırlar.

Oyun ablaları düzenli aralıklar haftalık, günlük veya saatlik olarak geliyorsa, buna göre bir ücretlendirme yapılmaktadır. Sanıldığının aksine oyun ablaların ücretleri gayet uygundur. Bu işte genellikle öğrenciler çalıştığı için normal bakıcı ücretlerine kıyasla çok daha makuldür.

Bununla beraber ilk başta saatlik olarak anlaşan aileler, çocuklarının oyun ablalarını sevmeleri ve beğenme durumlarına göre günlük veya aylık olarak da anlaşabilir. Çocuklarınıza vakit harcayan kişilerin birer öğrenci olduğunu bilerek çalışma saatlerini esnetebilirsiniz. Çocuklarınızın eğilimine göre oyun ablası seçilmesi ve bu alana göre planlama yapılması her zaman daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Bazı ebeveynler çocuklarına zaman harcayan kişilerinde birer öğrenci olduğunu unutarak abartı istekler isteyebilmektedir. Bu sebeple oyun ablası ve bakıcı kavramlarının karıştırılmaması gerekmektedir. Avrupa’da oyun ablalarının sadece çocuklara yardımcı olduğu bilinmektedir. Ancak, ülkemizde bazı aileler oyun ablalarından yemek, temizlik, ütü vb. işlerinin de halletmesini beklemektedir.

Bu gibi temel başlıkların en başından konuşularak planlanması, ihtiyacınız olan eleman ve sizin için oldukça belirleyici olacaktır. EvdekiBakıcım ile İngilizce bilen oyun ablası ihtiyaçlarınızı İstanbul merkezli olarak karşılayabilirsiniz.

Anlaşmalı Kurumlarımız

Bakıcınız için check-up istiyorsanız iş ortağımız Acıbadem Mobil size bu hizmeti sağlayabilir.