Genel Bebek/Çocuk Bakım
24 Mart 2016

Yaşlılar İçin Seyahat İpuçları

Emekli olup kendine daha çok zaman ayırmak isteyen kişiler yeni yerler keşfetmek için seyahatlere çıkmaktadır. Tatil yeni kişiler ile tanışmak ve değişik kültürleri görmek adına güzel bir fırsattır. Ülkemizde de son yıllarda yaşlılarımızın yurt dışına yaptıkları seyahatler artmış bulunmaktadır. Maceranızı en güzel anılarla tamamlamanız ve problemlerle karşılaşmamanız için bazı öneriler hazırladık:

 

Sağlık kartınız yanınızda olsun

 

Birçok yaşlının kronik rahatsızlıkları ve bu rahatsızlıklar sebebiyle sürekli kullanmak zorunda kaldıkları ilaçları mevcuttur. Kimi zaman yaşlılar ilaçlarını gerektiği gibi kullanamaz ve bu konuda tecrübeli hasta bakıcılarının desteğine ihtiyaç duyarlar. Durum bu iken bir de tatil sırasında ilaç takibi zor bir hal alabilir. Kişilerin sürekli olarak kendilerine dikkat etmeleri büyük önem taşır ayrıca bu kişilerin hastalıklarına, kullandıkları ilaçlara, tedavilerine ve doktorlarının iletişim bilgilerine ilişkin bilgilerin olduğu sağlık kartlarının her zaman yanlarında olması çok önemlidir. İstenmeyen bir acil durumda, bu bilgilerin elinizin altında olması veya sizinle ilgilenen bakıcınızın yanınızda olması hızlı aksiyon alınması için fayda sağlayacaktır. Tatil için acil bakıcı arıyorum diyorsanız EvdekiBakıcım ailesi olarak size güvenili ve hızlı hizmet vermekten memnuniyet duyarız

 

Gerekli sertifikalarınızı yanınıza alın

 

Bazı kişiler rahatsızlıkları gereği uçuşlar sırasında oksijen destek ünitesini kullanmaya gerek duymaktadırlar. Söz konusu üniteyi kullanmak için havayolu şirketleri check-in işlemleri sırasında sizden gerekli doktor sertifikasını isteyecektir. Bu belge olmadan söz konusu üniteleri kullanmak mümkün olmayacaktır. Son dakika da herhangi bir sorun çıkmaması için mutlaka gereken belgeleri araştırın ve yanınıza aldığınızdan emin olun. Gerekli belgelerin ne olduğu konusunda tecrübeli bakıcılarımızdan bilgi alabilirsiniz.Kısa süreli bakım hizmeti alarak tatilinizde size eşlik edecek deneyimli bakıcılarımızla rahat edebilirsiniz. 

 

Sigortanızın detaylarından emin olun

 

Birçok kişinin bildiği gibi sağlık sigortaları birbirlerinden oldukça farklıdır. Bazı poliçeler her türlü acil durumu kapsarken bazı poliçeler ise sadece limitli durumları karşılar. Sizin poliçenizin hangi kategoride olduğundan emin olun ve ihtiyacınız olabilecek en uygun poliçeyi seçin.

 

Şehir turunu planlayın

 

Seyahatinizi planlarken mutlaka gezilecek yerlerin konumunu ve ulaşım bilgilerini gözden geçirin. Gün ve gün aktivite planını önceden hazırlamanız faydalı olacaktır. Toplu taşıma araçlarını araştırın ve sizin için en uygun seçeneği belirleyin. Yaşlı bakımında bakıcıların en çok dikkat ettiği hususlardan biri de kişinin dinlenmesini sağlamaktır, siz de gezilecek yerler arasında kendinize dinlenme payı bırakmayı da unutmayın.

İyi tatiller dileriz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar