Bebek/Çocuk Bakım
25 Mart 2016

Üniversite Öğrencileri Yarı Zamanlı Çocuk Bakıcılığını Neden Düşünmeli?

Istanbul’da bir üniversiteye giden öğrencinin ortalama aylık masrafı yaklaşık 800 TL civarındadır. Tabi bu rakam, üniversitenin bulunduğu konuma göre değişiklik gösteriyor. Hayat koşulları böyle olunca öğrenciler de ek iş bulmaya yöneliyor. Eğer siz de böyle bir arayış içindeyseniz yarı zamanlı çocuk bakıcılısı olmak tam size göre olabilir.

Esnek Çalışma Saatleri

Üniversite öğrencileri, çalışma saatleri keskin çizgilerle belli olan işler yerine kendi boş saatleri doğrultusunda iş bulmayı tercih ederler. Bunun için çocuk bakıcısı olmak öğrenciler için ideal bir opsiyondur.

Yüksek Kazanç

Çocuk bakıcılığının saatlik fiyatı diğer iş kollarına göre daha iyi bir getiri sağlıyor. Araştırmalara göre yarı zamanlı çocuk bakıcısı olmak, yüksek ücretinden dolayı öğrencilerin en çok tercih ettikleri iş tipidir. 

Tatillerde ve Hafta Sonları Yüksek Talep

En çok bebek bakım taleplerinin geldiği dönemler, öğrencilerin boş zamanı olduğu dönemlerdir. Tatillerde aileler kendilerine daha çok zaman ayırmak isterler ve böylece kendilerine destek olacak bakıcı adaylarına daha sıcak bakarlar.Tabiki bakım konusundaki statüsü tecrübeli bakıcıya eşdeğer değildir ama oyun ablası olmak ailenin ihtiyacını karşılayacak niteliktedir. 

Yüksek İş Teklifi Sayısı

Bir çok aile kendilerine yardım edecek doğru bakıcı adayı aramaktadır. Bunun için profili uygun olan öğrenciler hiç zorluk çekmeden bakıcılık işleri bulabilmektedirler.

Mentorluk

Yaptığınız iş ile sadece gelir elde etmekle kalmayacak aynı zamanda baktığınız çocuğun gelişimine katkıda bulunacaksınız. Oyun ablası olarak hayatta kazandığınız bir çok deneyimi ailenin küçük bireyi ile paylaşabilirsiniz. Ev ödevlerine yardım edip, başarılı olduğunuz bir sporu kendisine öğretebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar