Genel Bebek/Çocuk Bakım
27 Ekim 2017

Sizin Hala Filipinli Bakıcınız Yok mu?

Modern çağda yaşamak her ne kadar güzel olsa da çağın getirdiği bir sürü zorluk vardır. En basit örneği aile kurmanın zorluklarıdır. Günümüzde çalışan eşler için bebekler ve çocuklar ne yazık ki bakıcı sorununu doğuruyor. Her ne kadar doğum izni, süt izni gibi kolaylıklar olsa da annenin tüm her şeye yetişmesi, kusursuz sonuçlar alması ne yazık ki çok zor. Bir noktadan sonra tam gün çalışmak ve çocuğunu birine emanet etmek zorunda kalan ebeveynler, çocuğa aileden biri bakar düşüncesini somut olarak ancak kısa bir süre için hayata geçirebiliyorlar. Bebeğin, çocuğun kaliteli zaman geçirmesi, sağlıklı büyümesi, gelişimini fiziken ve ruhen ideal şekilde sürdürmesi için bakıcı şarttır. Bakıcı arayışına giren kişiler için en büyük bakıcı trendi Filipinli bakıcı ya da diğer tabirle Filipinli dadı oluyor. Filipinli bakıcılar aileler için çok avantajlıdır. En basit örnekle birçok bakıcı yatılı kalma konusunda çekimserken Filipinli bakıcılar bu konuda ailelere kolaylık sağlıyor ve çocuğun 7/24 bakımı ile ilgileniyor. Aileler ise gönül rahatlığı ile gündüzleri işe gidiyor, akşamları ise bir programları varsa huzurla dışarı çıkabiliyor.

Hem Filipinli Bakıcı Hem Yabancı Dil Öğretmeni

Filipinli bakıcıların en büyük ve önemli avantajı yabancı dildir aslında. Zira ilkokuldan üniversite eğitimine kadar geçen eğitim dönemlerinde çocuklara verilen yabancı dil eğitimi pek faydalı olmuyor, öğrenciler dil öğrenmeden mezun oluyor. Yabancı dil konusunda bilinçli olan kişiler çocukların taze zihinleriyle dili kısa sürede öğreneceğini bildiğinden yaklaşık iki yaşından itibaren dil eğitimi için adım atıyorlar. Durum böyle iken ana dili İngilizce olan Filipinli bakıcıların çocuklar için hem bakıcı hem de öğretmen olması kaçınılmaz hale geliyor. Çocuk ailesi ile kendi dilince iletişim kurarken bakıcısı ile İngilizce iletişim kurar ve dili en doğal en yalın haliyle direkt kaynağından öğrenir. Tüm dil eğitmenleri dili bizzat yaşayarak öğrenmenin, bol pratikle geliştirmenin mümkün olduğunu söyler. Filipinli bakıcı ile uzun süreler geçiren çocuklar dili tüm yönleriyle birlikte kavrar. Dil öğrenmek çocuklara ikinci bir lisan kazandırırken aynı zamanda zekâ gelişimlerini destekler. Her öğrenilen zihni canlandırır, gelişmesini sağlar. Dil öğrenen çocuklar çok yönlü düşünebildiği için akademik ve sosyal becerisi üst seviyede olur, başarı konusunda sorun yaşamaz. Yeni bir dil yeni bir kültür yeni bir dünya demektir. Çocuklar küçük yaşta yeni bir dünya ile tanıştığında ufukları açılıyor.

Filipinli Bakıcı Artık EvdekiBakıcım’da!

Evdeki Bakıcım ailesi olarak ilk günden bu yana verdiğimiz kısa süreli ve tam süreli bakıcı, oyun ablası & abisi hizmetlerimize bir yenisini ekledik ve Filipinli bakıcı hizmetini sunmaya başladık. Filipinli dadı talebine en güzel şekilde yanıt vermek için hizmet skalamızı genişlettik ve güvenilir bakıcı hizmetlerimize Filipinli bakıcı seçeneğini büyük bir keyifle ekledik. Bundan böyle yatılı Filipinli bakıcı talebinize güvenli bir şekilde karşılık alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar