Genel Bebek/Çocuk Bakım
27 Ekim 2017

Sizin Hala Filipinli Bakıcınız Yok mu?

Çalışan anne ve babalar geçmiş yıllarda çocuklarını aile büyüklerine ya da sadece çocuklarına nezaret edebilen klasik tarzdaki çocuk bakıcılarına emanet ediyorlardı. Ama gelişen dünya ve yapılan bilimsel araştırmalar çocukların eğitim hayatlarında zorlanmamaları için erken yaşlarda yabancı dil öğrenmesinin birçok açıdan daha faydalı ve hızlı olduğunu gösterdi. Bu durumu fark eden bilinçli aileler de çocuklarının Türkçe ile aynı anda İngilizce de öğrenebilmesi, konuşabilmesi için Filipinli Bakıcı imkanlarından faydalanmaya başladılar.

Çocuklara Kim Bakacak?

Modern çağda yaşamak her ne kadar güzel olsa da çağın getirdiği bir sürü zorluk ile de mücadele etmek ve bunlara çözüm bulmak gerekiyor. En basit örneği, aile kurmak, evlenmek geçmiş dönemlere göre bugün çok daha kolayken, bu evin ihtiyaçlarının karşılanması, huzurlu, sağlıklı ve eğitimli bir çocuk yetiştirmek de aynı derecede zor oluyor. Günümüzde, ekonomik şartlar, aileniz için güvenli ve güzel bir gelecek hazırlamak, erkek, kadın fark etmeksizin tüm aile bireylerinin çalışmasını gerektiriyor.

Çalışan anne-babalar için de ailenin yeni üyelerinin yani çocuklarının bakımı ve yetiştirilmesi yeni bir sorun olarak karşılarına çıkıyor. Bebekler ve çocuklar, çalışma ve şehir hayatı içerisinde ne yazık ki bakıcı ihtiyacının doğmasına neden oluyor. Her ne kadar doğum izni, süt izni gibi kolaylıklar olsa da belli bir süre sonunda annenin işine geri dönmesi ve en azından belirli mesai saatleri içerisinde çalışması kaçınılmaz bir son. Bu iyi bir ihtimal.

Kimi meslek gruplarında anne, belirli bir mesai saati olmayan, akşam 8-9’a kadar devam edilmesi gereken bir işe sahip olabiliyor. Her ne şekilde olursa olsun çalışan bir annenin her şeye yetişmesi ve kusursuz sonuçlar alması ne yazık ki çok zor.

Evliliğin ilk yıllarında çocuklara aile büyüklerinin bakacağı ümidi daha canlı olurken, geçmiş yıllara göre çok farklı bir hal alan şehir hayatı ve büyüklerin kendi aile yaşamları bu ümidin uygulamaya konmasında bir takım aksaklıklar oluşturuyor. Tam gün çalışmak ve çocuğunu birine emanet etmek zorunda kalan ebeveynler, çocuğa aileden biri bakar düşüncesini ancak kısa bir süre için hayata geçirebiliyorlar. Bu aşamadan sonra da doğal olarak bir bakıcı ihtiyacı kendisini gösteriyor.

Bakıcı ihtiyacının ortaya çıkması beraberinde bir takım tereddütleri de getiriyor. Bulunacak bakıcının güvenilirliği ve çalışma saatleri bu tereddütlerin en başında geliyor. Eş-dost aracılığı ile bulunan bakıcıların çocuklara nasıl davrandığı, sürekli olarak anne ve babanın aklında bir soru işareti olarak kalıyor. Yaşanan soru işaretleri, eve gizli kamera yerleştirmeye kadar varıyor. Aile bireyleri bakıcı ile günde belki de sadece 10 dk. vakit geçirdiklerinden sürekli olarak aralarında bir güvensizlik oluşuyor.

Filipinli bakıcı seçimi ise ancak bir ajans aracılığı ile yapılabilir. Bu ajansın güvenilirliği ve denetim mekanizması sizin için birinci kriter olmalıdır. Ajans, Filipinli Bakıcı olmak isteyenlerin eğitim durumlarını, sosyal ve psikolojik yapısını değerlendirdikten sonra onları size önerecektir. Geçmişte yaptığı işler üzerinden Filipinli Bakıcı bir puana sahip olacaktır. Bu puan da çocuğunuzu emanet edeceğiniz kişinin ne kadar tecrübeli ve eğitimli olduğu konusunda size bilgi verecektir.

Filipinli Bakıcı Bir Eğitmen mi?

Bebeğin ya da çocuğun kaliteli zaman geçirmesi, sağlıklı büyümesi, gelişimini hem fiziksel hem de ruhsal açıdan ideal şekilde sürdürmesi için, belirlenecek bakıcının eğitimli, donanımlı ve güvenilir olması şarttır. Klasik tarzdaki bakıcılar çocuk ile sadece gün içerisinde vakit geçirecek ve onun günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliklere sahiptir. Bu yöntem de çocuğun okul hayatına başlayana kadar en azından yabancı dil açısından vaktinin boşa geçmesine neden olur.

Yatılı bakıcı arayışına giren aileler için şu an ülkemizde en ideal çözüm Filipinli Bakıcı ya da diğer tabirle Filipinli Dadı oluyor. Filipinli Bakıcı ifadesi gözünüzü korkutmasın. Bu yöntemin aileler ve çocuklar açısından çok avantajlı yönleri bulunmaktadır. En basit örnekle birçok bakıcı yatılı kalma konusuna olumsuz bakarken Filipinli Bakıcı bu konuda ailelere kolaylık sağlar. Çocuğunuzun 7/24 bakımı ile ilgilenir.

Aileler ancak aynı evde yaşadıkları için rahatlıkla tanıyabildikleri bir insana çocuklarını gönül rahatlığı ile emanet edebilirler. Aile bireyleri gün içerisinde düzenli çalışma hayatına, mesai kaygısı gözetmeksizin, devam edebilir. Hafta sonları ya da çalışma saatlerinden arta kalan zamanlarda program yapabilir ve sosyal hayatlarını Filipinli Bakıcı sayesinde huzurlu bir şekilde devam ettirebilir.

Klasik bakıcılar bu işi çoğunlukla belli bir yaştan sonra kendi aile ekonomilerine katkı sağlamak amacıyla yaparlar. Bu konuda teorik manada bir eğitime sahip olmadıkları için çocukların kişisel gelişim süreçlerinde etkili olamazlar. Filipinli Bakıcı hizmetinde ise profesyonel olarak bu işle iştigal eden birisine çocuğunuzu emanet edersiniz. Dolayısıyla Filipinli Bakıcı da çocuğunuza profesyonel bir bakış açısıyla yaklaşır. Çocuk yetiştirmeyi kendisine meslek olarak benimsediği için boş zamanlarında bu konuda kendisini yetiştirir. Bir sorunla karşılaştığında sorunun çözümünü nerede ve nasıl bulacağını bilir.

Hem Filipinli Bakıcı Hem Yabancı Dil Öğretmeni

Filipinli bakıcıların çocuklar ve onların eğitim hayatlarında en büyük ve önemli avantajı yabancı dildir. Zira ilkokuldan üniversite eğitimine kadar geçen eğitim sürecinde çocuklara verilen yabancı dil eğitimi yeterli olmayabiliyor. Öğrenciler dil öğrenmeden okullarından mezun oluyor ya da dil öğrenebilmek için diğer derslerinden veya sosyal hayatlarından kopmak zorunda kalıyorlar. Yabancı dil konusunda bilinçli olan ebeveynler çocukların taze zihinleriyle dili kısa sürede öğrenebileceğinin farkındalar. Çocuk gelişim sürecine uygun olarak yaklaşık iki yaşından itibaren dil eğitimi için bazı adımlar atıyorlar.

Ana dili İngilizce olan Filipinli bakıcı, çocuklar için bakıcı olmaktan öte ona 24 saat eğitim veren bir öğretmen halini alıyor. Çocuk, ailesi ile kendi dilince iletişim kurarken bakıcısı ile İngilizce iletişim kurar ve dili en doğal, en yalın haliyle direkt kaynağından öğrenir. Dili bizzat yaşayarak, günün her anında ve her ihtiyacı olduğunda pratik yaparak öğrenir. Filipinli bakıcı ile uzun süre geçiren çocuklar dili tüm yönleriyle birlikte kavrar ve konuşabilir hale gelir. Bu birlikteliğin başlangıcı Türkçe konuşamaya başlama dönemine de denk gelirse İngilizce ana dili ile paralel seviyede gelişir.

Yabancı dil öğrenmek çocuklara ikinci bir lisan kazandırırken aynı zamanda zekâ gelişimlerine de olumlu yönde etki eder. Yabancı dil öğrenen çocukların kendi yaş gruplarındaki diğer çocuklara nazaran çok yönlü düşünebildiği bilimsel olarak ispatlanmıştır. Eğitim hayatında başarılı olacak bir kişilik ve üst seviyede sosyal beceri kazanırlar. Filipinli Bakıcı, yeni bir dil yeni bir kültür ve yeni bir dünya demektir.

Filipinli Bakıcı Artık EvdekiBakıcım’da!

Evdeki Bakıcım ailesi olarak ilk günden bu yana verdiğimiz kısa süreli ve tam süreli bakıcı, oyun ablası hizmetlerimize bir yenisini ekledik ve Filipinli Bakıcı hizmetini sunmaya başladık. Filipinli Dadı talebine en güzel şekilde yanıt vermek için hizmet skalamızı genişlettik ve güvenilir bakıcı hizmetlerimize Filipinli Bakıcı seçeneğini de ekledik. Bundan böyle yatılı Filipinli Bakıcı talebinize güvenli bir şekilde karşılık alabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar