Genel Bebek/Çocuk Bakım
22 Ocak 2018

Özel Dersin Okul ve Sınav Başarısındaki Etkisi

İlkokuldan üniversiteye kadar tüm eğitim sürecinde sayısal ve sözel birçok temel eğitim dersi veriliyor. Seviye arttıkça dersin içeriği ağırlaşıyor ve sınavlarla öğrencinin bilgisi sınanıyor. Liseye geçiş, bursluluk, üniversite gibi birçok sınav öğrencilerin hayatını şekillendiriyor. Bu bağlamda özel ders desteği kaçınılmaz hale gelebiliyor. Sağlam bir eğitim temeli oluşturmak, sınavlara karşı tam bilgi sahibi olmak için ebeveynler ilkokuldan itibaren matematik, geometri, yabancı dil, biyoloji gibi belirleyici derslerden çocuklarına özel ders desteği veriyor. Öğrencilerin yaşadığı konu eksikliği derse olan ilgilerini uzun vadede ise öğretmene ve okula olan ilgilerinin kaybolmasına neden oluyor. Okulu sevmemek, öğretmenden korkmak, arkadaşlardan çekinmek gibi birçok sorunun temelinde ders başarısızlığı olduğu görülüyor. Öğrenci başarısızlıkla karşılaştığında özgüvensizlik yaşıyor ve ne yazık ki okuldaki derslerinde yaşadığı başarısızlık sosyal yaşamına yansıyor. Küçücük bir başarısızlığın bu kadar büyümesi endişe verici bir durumdur. Oyun ablası listemizden yabancı dilden matematiğe kadar birçok ders içeriği fen, sözel, dil, sanat kategorileri altında veriliyor. Oyun ablalarımız ve ağabeylerimiz bildiğiniz gibi üniversiteli gençlerden oluşuyor. Gençler tarafından verilen dersler çocukların ders esnasında sıkılmamasını, dikkatinin dağılmamasını sağlıyor. Oyunlarla, eğlenerek öğrenilen dersler kalıcılık sağlıyor.

Erken yaşlarda alınan eğitim, hem okuldaki yazılı sonuçlarını hem de hayat boyu girilecek akademik sınavları olumlu yönde etkiliyor. Konu eksiği fark edildiğinde verilen ders öğrencinin okuldaki ders başarısını etkilerken aynı zamanda motivasyon kazandırıyor. Özgüven sahibi çocukların okulda ve hayatta ne kadar sosyal, başarılı olduğu aşikârdır. Oyun ablalarımız derse, okula ilgisiz çocuklara küçük adımlarla bu özgüveni aşılıyor, başarı ile tanıştırıyor, ödül yöntemi ile hareket ediliyor. Sonuçta katı, düz bir eğitimin öğrencinin hayatına dokunmayacağı aksine zarar vereceği ortada. Her yaş grubuna hitap edecek zengin ders içeriği, basit anlatım, sıkıcılıktan ve rutinden uzak dinamik bir ders öğrencinin isteyerek katılacağı bir ders haline gelir. Oyun ablası ve oyun abisi bu konuda çocukla uyum yakalamada sorun yaşamıyor. Okulda kalabalık bir sınıfa hitap eden öğretmenler tüm öğrencilerle birebir ilgilenemediği için çoğu zaman çocukların, anlamadığı noktalarda çaresiz kaldığını, anlamadan sonraki konulara geçiş yaptığını kötü sınav sonuçlarından görebiliyoruz. Ailede çocuğun ders yetersizliğiyle birebir ilgilenecek biri yok ise profesyonel destek almak, haftada birkaç saat ders almak güzel bir netice getiriyor.

Üniversiteli Oyun Ablası Çocuklara Rol Model Oluşturuyor

Eğitimli oyun ablası, üniversiteli oyun abisi geniş açıdan baktığımızda çocuklar için en etkili özel ders eğitmenidir. Küçük yaşta rol model almaya başlayan minikler, önlerinde eğitimli, donanımlı, başarılı ve eğlenceli abi ve ablalar gördüğünde onlara özeniyor, onların verdiği eğitimi hevesle kabul ediyorlar. Aile içerisinde dahi rol model arayışında olan çocukları eğitim almaya başladıkları dönemlerde bilinçli şekilde yönlendirmek etkili sonuçlar veriyor.

Özel Ders Almanın Faydaları başlıklı makalemizden de görebileceğiniz gibi birebir eğitim her yönden çocuğun hayatını olumlu yönde değiştiriyor. Sınav stresini ortadan kaldırmanın en eğlenceli yolu oyun ağabeylerimizden, ablalarımızdan geçiyor.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar