Genel Bebek/Çocuk Bakım
13 Ekim 2017

Özel Çocuklar için Oyun Ablası

Zihinsel ve fiziksel engeli olan özel çocuklar için evde bakım çok daha zahmetli ve sorumluluk isteyen iştir. Anne ve babalar çocuklarının yaşam kalitesini yükseltmek için çoğunlukla ek destek almayı tercih ediyor. Devletin özel çocuklu aileler için sağladığı maddi desteği çocuklarının bakımı için kullanan aileler nispeten daha rahat bir yaşama adım atıyorlar. Çocukların sürekli ilgi isteğine ebeveynler oyun ablası, çocuk bakıcısı ile birlikte karşılık verebiliyorlar. Düşünüldüğü zaman fiziksel bir engeli olan küçük hanımların ve beylerin veya sendromlu küçüklerin bakım konusunda bilinçli kişilere emanet edilmesi doğrudur. Daha önce özel çocuklara bakmamış kişilerin bu yönde hizmet vermesi pek doğru olmayabilir.

Üniversiteli, donanımlı eğitimli oyun ablası özel çocukların ilgi alanına yönelik adımlar atıyor, ön çalışma gerçekleştiriyor ve gerçekten tüm ilgisini göstererek çocuğun gelişimine yardımcı olacak bir bakım üstleniyor. Merhamet, şefkat, farkındalık ve sabır bakıcılığın en temel duygularıdır. Bilhassa bakıma gerçekten muhtaç olan, bir başka bireyin yardımı ile günlük rutinini gerçekleştiren kişiler için bakıcılarda aranması gereken ana unsurlar merhamet, şefkat, sabır ve bilinçli yaklaşımdır. Eğitimli oyun ablaları, aldıkları eğitim haricinde çocuklar üzerindeki tecrübeleri sayesinde özel eğitim ablası haline dönüşüyorlar.

Özel Eğitim Alan Çocuklar Daha Mutlu

Down sendromlu çocukların çoğu müzik, resim, tiyatro ve benzeri sanat dallarına karşı özel bir ilgi besliyor. Rehber eşliğinde eğitim aldıklarında ise ulusal ve uluslar arası başarılara imza attıkları görülüyor. Durum böyle iken çocukların eve kapanması veya sadece doktor kontrolü, iyileştirme merkezi seansı gibi bir rutinde kalması haksızlık olur. Oyun ablası dediğimiz deneyimli gençler, çocuklara evde drama eğitimi, yabancı dil, müzik, resim alanlarında eğitim veriyor. Çocuklar zihinsel ve fiziksel anlamda becerilerini yansıtırken aynı zamanda gerçekten mutlu oldukları bir zaman dilimi geçiriyorlar. Siz aileler ise çocuğunuzun donanımlı kişilerce vakit geçirdiğini biliyor olmanın rahatlığını tadarsınız. Araştırmalar ilgi gören çocukların daha mutlu ve başarılı, hayata karışan bireyler olduğunu gösteriyor.

Çocuğunuz Ablalarımıza Emanet

Oyun ablası en basit anlamı ile çocuğunuza uzmanlık alanları kapsamınca göz kulak olan, fiziksel ve zihinsel problemleri ile ilgilenen, gelişimleri için çaba harcayan, kaliteli vakit geçirmeleri için gerçekten hazırlık yapan eğitimli kişilerdir. Çocuklarınızın zihnen ve fiziken çok daha özel, farklı olduklarını biliyor buna yönelik bakıcı hizmeti sunuyoruz. Oyun ablası kategorimizde yer alan tüm ablalar, belli uzmanlık alanlarına sahip olan deneyimli kişilerden oluşuyor. Çocukların yaşları veya durumları ne olursa olsun oyun ablaları aynı ilgi ile yaklaşım sergiler. Ailelerin haklı endişesini anlıyor ve ilk kez oyun ablası veya bakıcılık hizmetlerinden yararlanacak kişiler için güvenli bir hizmet sunuyoruz.

Daha önce çocuğunuzu yabancı birine emanet etmediyseniz ve bu konuda endişeleriniz var ise sizi; “İlk Defa Oyun Ablası Hizmeti Almak İstiyorsunuz Ama Kararsız mısınız?” başlıklı makalemizi okumaya davet ediyoruz. Böylece daha ayrıntılı bilgi toplayabilirsiniz.  

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar