Bebek/Çocuk Bakım
13 Mart 2017

Değerli Oyun Ablamız Arife'nin Bir Günü

Merhabalar,

Herkesin hep sorup merak ettiği bir şey var:  "Neden oyun ablalığı" yapıyorum? Aslında sebebi tamamen ortada, dünyadaki en değerli varlıklar olan çocuklar ve kendim için. Hem sevdiğiniz bir işi yapmak hem de bu iş üzerinden para kazanmak her zaman mümkün olan bir durum değildir. ‘Evdeki Bakıcım’ bana sevdiğim işi yapmama bir fırsat tanımasıyla profesyonel oyun ablalığı kariyerim başlamış oldu. Çocuklarla geçirdiğim bir gün benim için bir terapi oluyor. Bakıma gittiğim günler terapiye gidiyorum aslında :) 

Sizlere bakıma gittiğim bir günden bahsetmek istiyorum. Kendi işimin dışında ekstra yaptığım bir iş aslında oyun ablalılığı. Fırsat buldukça çocuklarla vakit geçirmeye çalışıyorum. Genelde gittiğim ailenin ablası olduğum iki kızı var: ‘Dila ve Eda’; ikisi de birbirinden güzel ve tatl! Yine beni hep olduğu gibi kapıda karşılamaları gerçekten muhteşem ve hissedilmesi nadir duygulardan biri.  O gün birlikte Eda için doğum günü partisine davet kartları hazırlamaya karar verdik. Gerekli materyalleri topladık, uygun ortamı sağladık ve Eda için kartları hazırladık. Bu aşamada fikirlerimizi, el becerilerimizi ve aynı zamanda duygularımızı paylaşmış olduk. Bir masa etrafında bir aktivitenin anlatılması zor ama yapması bir o kadar eğlenceli; artık siz düşünün :) Kartlarımızın yapımı biraz uzun sürmesinden dolayı Eda biraz yoruldu. Bu yüzden dinlenmeleri için birlikte kitap okuduk ve sohbet ettik. Daha sonra uyku saatli geldi ve rutinlerini tamamlatıp Eda'yı yatağına götürüm :) 

Biz birlikte çok keyifli vakit geçirebiliyoruz. Yeri geldiğinde ödevlerimiz oluyor onları yapıyoruz, bazen film izliyoruz, bazen de birlikte yaptığımız şey zihinsel oyunlar oluyor. Bazen dans, bazen karşılıklı oturup konuşmak, istediklerimizi konuşup sohbet etmek, bazen de mutfakta birlikte bir şeyler yapıp yemek ve bunun gibi birçok şey! Bunları yapabilmemizin sebebi birbirimize hissettirdiğimiz güzel enerji ve duygularımız. Nasıl mutluysanız hayatı öyle yaşamanızı tavsiye ederim.

 Sevgiyle,

Arife

Oyun ablamız Arife'ye bu güzel yazısından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Oyun ablalarımızın profiline ulaşmak ve rezervasyon yapmak için burayı tıklayın. 

 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar