Bebek/Çocuk Bakım
13 Mart 2017

Oyun Ablası Arife Bebek Bakımı Tecrübesini Anlatıyor

Merhaba, www.evdekim.com sitemize üye tatlı mı tatlı bir oyun ablamız var bizim: Arife Bize bir gününü yaz dedik, aldı kalemi eline. Sizinle aşağıda onun dile getirdiklerini paylaşıyoruz. Keyifli okumalar.

DEĞERLİ OYUN ABLASI ARİFE'NİN BİR GÜNÜ


Herkesin merak edip hep sorduğu bir şey var:  "Neden oyun ablalığı" yapıyorum? Aslında sebebi tamamen ortada, dünyadaki en değerli varlıklar olan çocuklar ve kendim için. Çocuklar için çünkü en başta çocukları çok seviyorum. Masumlar, komikler ve akıllılar. Evet, çok akıllılar. Akıl zannettiğimiz gibi matematikte iyi olmak ya da çok para kazanmak değil. Çocukların kendine özgü bir zekâsı vardır ve çoğu yetişkinden daha iyi kavrarlar. Herhalde akıllı kalanlarımız çocukluğunu kaybetmemiş olanlar.

Hem sevdiğiniz bir işi yapmak hem de bu iş üzerinden para kazanmak her zaman mümkün olan bir durum değildir. Ben böyle bir işe sahip olduğum için şanslıyım. ‘Evdeki Bakıcım’ bana sevdiğim işi yapmama bir fırsat tanımasıyla profesyonel oyun ablalığı kariyerim başlamış oldu. Bu demek oluyor ki Evdeki Bakıcım da en az benim kadar çocukları seviyor. Ablaların sevgisinin çocuklara ulaşmasına aracı oluyor. Bu işte kariyer basamaklarını tırmanmak yok, benim çocuklarla tırmandığım tek merdiven çocuklarla gülmekten kırılarak tırmandığımız apartmanın merdivenleri. Çocuklarla geçirdiğim bir gün benim için bir terapi oluyor. Bakıma gittiğim günler terapiye gidiyorum aslında :) 

 

KAPIDA KARŞILANAN OYUN ABLASI

Sizlere bakıma gittiğim bir günden bahsetmek istiyorum. Kendi işimin dışında ekstra yaptığım bir iş aslında oyun ablalılığı. Fırsat buldukça çocuklarla vakit geçirmeye çalışıyorum. Genelde gittiğim ailenin ablası olduğum iki kızı var: ‘Dila ve Eda’; ikisi de birbirinden güzel ve tatlı! Yine beni hep olduğu gibi kapıda karşıladılar. Bir insanın içtenlikle sizi kapıda karşılaması gerçekten muhteşem ve hissedilmesi nadir duygulardan biri. Büyüdükçe bu karşılama coşkusunu yitiriyoruz sanırım, onlarınki tazecik.

O gün birlikte Eda için doğum günü partisine davet kartları hazırlamaya karar verdik. İçimden dedim ki, bu düşüncelerini ve eylemlerini organize etmelerini öğrenmeleri için bir fırsat. Gerekli materyalleri topladık, uygun ortamı sağladık ve Eda için kartları hazırladık. Bu aşamada fikirlerimizi, el becerilerimizi ve aynı zamanda duygularımızı paylaşmış olduk. Paylaşım hepimiz için geliştirici oluyor. Bir masa etrafında bir aktivitenin anlatılması zor ama yapması bir o kadar eğlenceli; artık siz düşünün:) Kartlarımızın yapımı uzun sürmesinden dolayı Eda biraz yoruldu. Bu yüzden dinlenmeleri için birlikte kitap okuduk ve sohbet ettik. Daha sonra uyku saatli geldi ve temizlik rutinlerini tamamlatıp Eda'yı yatağına götürdüm:) 

 

OYUN ABLASI DÜNYANIN EN CİDDİ İŞİNİ YAPAR

Biz birlikte çok keyifli vakit geçirebiliyoruz. Yeri geldiğinde ödevlerimiz oluyor, onları yapıyoruz. Bazen film izliyoruz, bazen de birlikte yaptığımız şey zihinsel oyunlar oluyor. Bazen dans etmek, bazen karşılıklı oturup konuşmak, istediklerimizi konuşup sohbet etmek, bazen de mutfakta birlikte bir şeyler yapıp yemek ve bunun gibi birçok şey! Bunları yapabilmemizin sebebi birbirimize hissettirdiğimiz güzel enerji ve duygularımız. Belki diyorsunuz ki ne güzel iş, oyun ve sohbet. Bu, benim işimle ilgili en büyük yanılgı. Çocuklar dünyanın en değerli varlıkları demiştim. Onlara ablalık yapmak dışarıdan dikkat gerektirmeyen bir iş gibi görünse de, ben zihnimde her şeyi tartıp milimetrik hassasiyette ilişkiler kuruyorum onlarla, çünkü hak ediyorlar. 

Nasıl mutluysanız hayatı öyle yaşamanızı tavsiye ederim.

Sevgiyle,

Arife

Oyun ablamız Arife'ye bu güzel yazısından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Oyun ablalarımızın profiline ulaşmak ve rezervasyon yapmak için burayı tıklayın. 

Ayrıca Youtube kanalımızda bilgilendirici videolar izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar