Genel Bebek/Çocuk Bakım
09 Ağustos 2017

Oyun Ablasının Etkisi ve Oyun Ablası Ücretleri

Yeni nesil bakıcılıklardan kabul edilen oyun ablalılığı; çocuklara eğlenceden eğitime kadar her alanda aktif bir şekilde yardımcı oluyor, ablalık yapıyor. Genellikle üniversite öğrencileri tarafından yapılan oyun ablalığı, çocukların yaşlarından çok uzak olmaması nedeniyle bakıcıdan ziyade gerçekten abla anlayışıyla çocuğun gelişimini sağlıyor. Eğitimli oyun ablası, çocuk için bakıcı değil bir abla, bir yardımcı, bir arkadaştır çoğu zaman. Ebeveynler çocuklarının yabancı dil eğitimi ve okul başarısıyla ilgili bir adım atıp kurslara göndermeye kalktığında çok yüksek ücretlerle karşı karşıya kalabiliyor. Üstelik yol, zaman gibi etkenler her anlamda ebeveynler için maddi ve manevi yükümlülükler getiriyor.

Oyun ablası, yabancı dil eğitimi, derslere yardımcı olma, çocukla eğitici oyunlar oynama ve benzeri tüm aktivitelerde yardımcı oluyor. Oyun ablasının birebir ilgilendiği çocuk daha çabuk öğreniyor, ödevlerini eğlenerek yapıyor, en önemlisi yanında ona arkadaşlık edecek, ilgilenecek biri olduğu için özgüvenle adım atıyor. Oyun ablalarının sunduğu tüm bu hizmetler analiz edildiğinde kurs, dershane, özel eğitim merkezleri ve benzeri kuruluşlara oranla çok daha cüzi rakamlarla yapılabiliyor. Oyun ablasının en büyük avantajı ise çocukla birebir ilgileniyor olması. Çocuğunuza iyi bir eğitim, sosyal bir yaşam, özgüvenli bir kişilik sağlamak için oyun ablası tercih etmek en pratik ve güvenli yollardan biridir.

Oyun ablası ücretleri son derece ekonomik olup, her ablanın farklı saat ücretlerinin olması sebebiyle her bütçeye hitap etmektedir. Bu yönüyle her aile çocuğuyla ilgilenecek bir ablaya kolayca ulaşabiliyor.

Oyun Ablası Ücretleri Hakkında

Oyun ablası ücretleri, abladan beklenilen veya ablanın verdiği hizmete ve hizmet verdiği süreye, yıla göre değişkenlik gösterir. Örneğin oyun ablası ücretleri 2017 yılında verilen hizmetlerin artış göstermesi, enflasyon ve benzeri etkenler ile aşağı ve yukarı seviyelerde oynama göstermiştir.

Her oyun ablasının kendi uzmanlık alanları bulunur. Ablalar; çocuklarla vakit geçirmeden önce ailenin isteklerini baz alır, gerektiğinde çocukla geçireceği zamanı programlar ve çalışmaya başlar. Oyun ablalarının çoğu yabancı dil eğitiminde uzman olduğundan çocuklarla dil öğrenmeye yönelik vakit geçiriyorlar. Oyun ablaları saat üzerinden ücret alıyor. Bu durum aileler için pratik hizmeti beraberinde getiriyor. Zira kısa süreli işi olan ve çocuğa bakması için birine ihtiyaç duyan aileler oyun ablalarını belli bir süre ile tutarak gönül rahatlığıyla dışarı çıkabiliyorlar. Evde İngilizce eğitimi, derslere yardımcı olma, çocukla oyun oynama, sanalsal etkinliklerde çocuğa eşlik etme ve çocuğa ailesinin işi olduğu sürece bakma işi gibi komplike bakım işlerinin hepsini ele alan oyun ablaları klasik bakıcılara oranla çok daha ekonomik, pratik ve verimlidir.

Oyun ablası saatlik ücret ile çalışır; verdiği hizmetin içeriğiyle değişkenlik gösterir. Çocuk gelişimi hakkında bilgi sahibi olan üniversiteli oyun ablaları, disleksi, tuvalet eğitimi, asosyallik, içine kapanıklık gibi sorunları olan çocuklara bilinçli bir şekilde yaklaşarak çözüme yönelik olumlu sonuçlar elde etmek için çaba gösteriyor. 

Oyun ablaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Oyun Ablası Nedir? isimli makalemizi okuyabilirsiniz. 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar