Genel Bebek/Çocuk Bakım
22 Ağustos 2017

Oyun Ablası Saatlik Ücret Piyasası

Oyun ablası saatlik ücret piyasası net rakamlardan oluşmuyor. Zira her ablanın ve abinin ebeveynlere vereceği hizmet, çocuklara aktaracağı uzmanlık alanı farklılıklar gösterdiğinden haliyle fiyatlar değişkenlik gösteriyor. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse eğer bir eğitimli oyun ablası minimum 20 ₺ gibi cüzi rakamlarla saatlik hizmeti veriyor. Elbette bu rakam hizmet, yıl, saat gibi etkenlere göre değişebiliyor. İşin ilk zamanlarında saat ücreti on lira gibi çok daha düşük olan rakamlar oyun ablası ücret 2017 araştırması yapıldığında daha üst seviyede rakamların rol oynadığı görülebiliyor. Her ürün ve hizmetin enflasyon, ekonomi gibi değişkenlere göre her yıl belli oranlarda artış gösterdiği aşikârdır.

Oyun ablası 2017 fiyatları 20 ₺ seviyesinden başlayarak üst seviyelere kadar çıkıyor. Fiyat arttıkça oyun ablasının vereceği eğitimler de elbette artıyor. Çünkü üniversiteli oyun ablası çocukla sadece oyun oynayıp, ailesine teslim edene kadar çocuğu oyalamıyor. Eğitimli oyun ablaları, çocuklara; hafıza teknikleri konusunda yardımcı oluyor, evde İngilizce eğitimi sağlıyor, sanatsal aktivitelere karşı ilgisi olan çocuklara evde piyano, drama eğitimi verebiliyor. Çoğu abla montessori eğitimi hakkında bilgi sahibi olan, çocuk gelişimine dair tecrübe edinmiş donanımlı kişilerdir. Ebeveynler çocuklarını kalabalık bir kursa, kreşe göndermek yerine oyun ablası tutarak birebir ilgilenme şansı elde ediyor. Çocuklar ise kendisine gerçek anlamda arkadaş olan ablalarıyla ders çalışırken dahi eğlenceli zaman geçiriyor. Ablalar çocuklara sorumluluklarını eğlenceli bir şekilde öğretirken, çocuğun ilgisine yönelik eğitimler verebiliyor.

Oyun Ablası Çocuklar Üzerinde Olumlu Etkiler Bırakıyor

Oyun ablasının faydalı olup olmadığı yönünde çokça görüş bulunuyor. İstatistikler ve ebeveyn yorumları olumlu olduğu yönünde. Aileler, çocuklarının bakıcıyla geçirdiği zamanda sadece yeme – içme – oyun – uyku kısırdöngüsüne takılmamasını aynı zamanda yaşına ve becerilerine uygun şekilde vakit geçirmesini, yabancı dil eğitimi almasını, çeşitli sanatsal alanlarda becerilerini test etmesini, ödevlerini öğretmen veya ebeveyn korkusuyla değil bir sorumluluk çerçevesinde bilinçli şekilde yapmasını istiyor. Aileler, kaliteli zaman farkındalığını bilen çocuklarının da aynı şekilde kaliteli ve verimli zaman geçirmesini, oyun ablasından fayda sağlamasını istiyor. Oyun ablasıyla vakit geçiren çocukların daha sosyal, daha başarılı, özgüvenli ve bilinçli olduğu görülüyor. Aileler bu nedenle çocuklarını tek bırakmak ya da birine emanet etmek yerine üniversiteli gençlerin verdiği oyun ablalığı hizmetinden yararlanıyor.

Üniversiteli oyun ablalarının saatlik ücretleri konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak için Oyun Ablasının Etkisi ve Oyun Ablası Ücretleri isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar