Genel Bebek/Çocuk Bakım
22 Ağustos 2017

Oyun Ablası Saatlik Ücret Piyasası

Oyun ablası saatlik ücret piyasası net rakamlardan oluşmuyor. Zira her ablanın ve abinin ebeveynlere vereceği hizmet, çocuklara aktaracağı uzmanlık alanı farklılıklar gösterdiğinden, haliyle fiyatlar da değişkenlik gösteriyor. Ortalama bir fiyat vermek gerekirse eğer bir eğitimli oyun ablası minimum 20 TL gibi cüzi rakamlarla saatlik hizmeti veriyor. Oyun ablası ücret bilgilerini bu kapsamda değerlendiriyoruz.

Elbette bu rakam; hizmet, yıl, saat gibi etkenlere göre değişebiliyor. İşin ilk zamanlarında saat ücreti on lira gibi çok daha düşük olan rakamlara tekabül edebiliyor. Ancak oyun ablası ücret 2017 araştırması yapıldığında daha üst seviyede rakamların rol oynadığı görülebiliyor.

Her ürün ve hizmetin enflasyon, ekonomi gibi değişkenlere göre her yıl belli oranlarda artış gösterdiği aşikardır.

Oyun ablası 2017 fiyatları 20 TL seviyesinden başlayarak üst seviyelere kadar çıkıyor. Fiyat arttıkça oyun ablasının vereceği eğitimlerde elbette artıyor. Çünkü üniversiteli oyun ablası çocukla sadece oyun oynayıp, ailesine teslim edene kadar çocuğu oyalamıyor. Eğitimli oyun ablaları çocuklara hafıza teknikleri konusunda da yardımcı oluyor. Ayrıca İngilizce eğitimi almasını sağlıyor ve sanatsal aktivitelere karşı ilgisi olan çocukları teşvik ediyor. Bu durumda olan çocuklara piyano ve drama eğitimi verebiliyor.

Çoğu abla Montessori eğitimi hakkında bilgi sahibi olan ve çocuk gelişimine dair tecrübe edinmiş donanımlı kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Ebeveynler çocuklarını kalabalık bir kursa ya da kreşe göndermek yerine oyun ablası tutarak, birebir ilgilenme şansı elde ediyor. Çocuklar ise kendisine gerçek anlamda arkadaş olan ablalarıyla ders çalışırken dahi eğlenceli zaman geçiriyor. Ablalar çocuklara sorumluluklarını eğlenceli bir şekilde öğretirken, çocuğun ilgisine yönelik eğitimler verebiliyor.

Oyun ablası etkisi ve ücreti

Oyun ablasının faydalı olup olmadığı yönünde çokça görüş bulunuyor. İstatistikler ve ebeveyn yorumları ise oyun ablalarının faydalı olduğunu söylüyor. Aileler, çocuklarının bakıcıyla geçirdiği zamanda sadece; yeme, içme, oyun ve uyku kısırdöngüsüne takılmamasını, aynı zamanda yaşına ve becerilerine uygun şekilde vakit geçirmesini istiyorlar. Ayrıca çocuklarının; yabancı dil eğitimi almasını, çeşitli sanatsal alanlarda becerilerini test etmesini, ödevlerini öğretmen veya ebeveyn korkusuyla değil, bir sorumluluk çerçevesinde bilinçli şekilde yapmasını istiyor.

Aileler kaliteli zaman farkındalığını bilen kişiler olarak, çocuklarının da aynı şekilde kaliteli ve verimli zaman geçirmesini ve oyun ablasından faydalanmasını istiyor. Oyun ablasıyla vakit geçiren çocukların daha sosyal, daha başarılı, özgüvenli ve bilinçli olduğu görülüyor. Aileler bu nedenle çocuklarını tek bırakmak ya da birine emanet etmek yerine, üniversiteli gençlerin verdiği oyun ablalığı hizmetinden yararlanmanın daha mantıklı olduğunu düşünüyorlar.

Oyun ablasının etkisini psikolojik olarak da değerlendirmek doğru bir yaklaşım olacaktır. Çocuklara sürekli olarak ne yapmaları gerektiğini söyleyen ve yapamadıkları zaman da onları rencide eden eğitmenler yerine, onları yönlendiren ve yapamadıkları zaman da cesaretlendiren eğitmenlerin olması şüphesiz ki daha iyidir.

İşte oyun ablaları aslında çok cüzi saatlik ücretlerle bunu sağlıyor.

Oyun ablası ücret kriterleri

Her iş kolunda olduğu gibi oyun ablası hizmetlerinde de fiyatlar, belirli kriterlere göre belirleniyor. Fiyatların belirlenmesinde verilen hizmetin kalitesi ve çokluğu etkili oluyor. Genelde bazı aileler fiyatları pahalı bulabiliyorlar. Ancak fiyat değerlendirmesi yaparken, verilen hizmeti başka hizmetler ile karşılaştırmak daha sağlıklı bir düşünce olacaktır.

Fiyat ve hizmet ilişkisini karşılaştırabilmek için ise verilen hizmetlerin türlerine bakmak gerekiyor. Çocuğumuzun en iyi eğitimi almasını hepimiz isteriz. Hatta alabileceği kadar çok kaliteli eğitim alması, tüm ailelerin istediği bir durumdur. Ancak bunun da bir bedeli vardır.

Oyun ablaları yaratıcı düşünme eğitimi de dahil olmak üzere; matematik, İngilizce, okuma ve anlama gibi temel bilgileri de çocuklara verirler. Bunun yanı sıra çocukların sosyalleşmesi adına verdikleri eğitimleri de bu kapsamda değerlendirmek gerekir.

Düşünün ki tüm bu eğitimleri çocuklarınıza verdirmek isteseniz, her bir branş için ayrı ücret ödemek zorunda kalırdınız. Bunun yanı sıra ayrıca çocuğunuza bakıcı da tutmak zorunda kalırdınız. Bütün bu hizmetler ise size daha pahalıya mal olacaktır.

Küçük yaşlarda çocuğunuzun bu temel eğitimleri alması, eğitimin ilerleyen dönemlerinde oldukça faydalı olacaktır. Ayrıca farklı kişilerden farklı dersler almak yerine, çocuğunuzun seveceği ve benimseyeceği tek bir kişiden eğitim almak daha olumlu bir durum olacaktır.

İşte oyun ablaları, çocuklarınıza göz kulak olmanın yanı sıra sahip oldukları eğitim ile tüm bu hizmetleri verebilmektedirler. Ayrıca çocuğunuzun oyun ablasını benimsemesi durumunda, bu eğitimleri daha iyi alacağı da muhakkaktır.

Tüm bunları düşündüğümüzde oyun ablası saat ücretinin pahalı olmasının pek de bir önemi kalmamaktadır. Oyun ablalarının büyük çoğunluğu üniversite öğrencisi olduğundan dolayı ve sahip oldukları bilgiler taze olduğundan dolayı, çocuğunuza sahip olabileceği en iyi temeli vereceklerdir. Üstelik bu hizmetler size hiç olmadığı kadar ucuza gelecektir.

İyi bir oyun ablası bulabilmek…

Yukarıda saydığımız tüm kriterlere sahip olan bir oyun ablası bulabilmek ise başlı başına bir iştir. Piyasada birçok oyun ablası olarak hizmet veren kişiler bulunmaktadır. Ancak her işte olduğu kadar bu işte de güvenirlik önemlidir. Evdebakıcım olarak sizlerle en güvenilir bakıcıları buluşturuyoruz.

Bakıcıların referans bilgileri ve daha önceki iş tecrübelerine sitemizdeki ilanlardan ulaşabilirsiniz. Ayrıca oyun ablalarının sahip oldukları bilgileri de bu ilanlarda görebilirsiniz. Tüm bu kriterleri değerlendirerek, çocuğunuza en uygun oyun ablasını rahatlıkla bulabilirsiniz.

Oyun ablalarının eğitimli olmasının yanı sıra, çocuk psikolojisinden de anlamaları gerekir. Her ne kadar üniversitelerin belirli bölümlerinde, Pedagojik Formasyon adında bir ders verilse de bu ders pratik yaşamda yeterli olmamaktadır. Bu dersin amacı, gelecekte çocuklara eğitim verecek olan üniversite öğrencilerinin, temel bilgilere sahip olmasıdır.

Ancak bu temel bilgilerin tam olarak işe yarayabilmesi için tecrübenin de devreye girmesi gerekir. Birçok çocuğa oyun ablalığı yapmış ve çocukların dilinden anlayan üniversite öğrencisinin değeri de yadsınamaz.

Tıpkı rengarenk çiçekler gibi çocuklarımızın da kendisine özgü davranışları ve kapasiteleri bulunmaktadır. Çok iyi olan bir oyun ablası da olsa belki de çocuğunuz bu oyun ablasını benimsemeyebilir.

Burada önemli olan çocuğunuzun sevebileceği ve sağlıklı iletişim kurabileceği bir oyun ablasının, çocuğunuza eğitim vermesidir. İşte burada nokta atışı yapılması önemli bir durumdur. Sitemizde, çocuğunuzun özelliklerine uygun ve çocuğunuzla anlaşabilecek olan oyun ablası bulabilmeniz oldukça kolaydır.

İnternet üzerinden ya da çeşitli ilanlar üzerinden arayışa girmeniz, adeta piyango oynamanız gibi bir durum olabilir. İşinizi şansa bırakmadan çocuğunuza uygun ve çocuğunuzla tıpkı sizler gibi anlaşabilecek ve ona en iyi temel eğitimi verebilecek oyun ablasını sitemizden bulabilirsiniz.

Belirli bir yaşa kadar çocuğunuz ile ilgilenecek olan oyun ablasının saat ücretlerini de, sitemizin veri tabanında kayıtlı olan oyun ablaları ile görüşerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca oyun ablalarının özelliklerini de inceleyerek, sağlıklı bir karar verebilirsiniz.

Sonuç olarak, en doğru tercihi yapabilmeniz için gereken tüm bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Üniversiteli oyun ablalarının saatlik ücretleri konusunda daha detaylı bilgiye sahip olmak için “Oyun ablasının etkisi ve oyun ablası ücretleri” isimli makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar