Bebek/Çocuk Bakım
17 Ağustos 2016

Oyun Ablası Ne Yapar?

Çocukların ders çalışmak, oyun oynamak ya da sanatsal ve bilimsel etkinliklerde bulunmasını sağlamak için görevlendirilen kişilere oyun ablaları denilmektedir. Bu kavram çocuk bakıcısı işinden farklı olup son yıllarda önemi daha da artarak yaygınlaşmıştır. Oyun ablası olarak seçilecek kişilerin de bazı özellikleri taşıması gerekmekle birlikte, görevleri arasında çocuk bakmaktan daha çok çocuğa kültürel ve eğitim anlamında destek olmak vardır. Özellikle yaz tatilinde aktivitelere daha çok vakit ayırabilecek çocuğunuz için siz tatil yaparken oyun ablası bulmak oldukça faydalı olmaktadır.

Oyun Ablalarının Çocuğa Kattığı Güzellikler

 

Oyun ablalığı mesleğini yapan kişiler genellikle iyi üniversitelerde okuyan ve ailesine katkı sağlamak için çalışmayı tercih eden öğrencilerdir. Çocuklarınıza eğitimli olduğu kadar vizyon sahibi kişilerin göz kulak olması hem eğitimi hem de sosyal gelişimi açısından büyük yarar sağlamaktadır. Peki, eğitimli oyun ablalarının çocuğunuza başlıca yararları nelerdir? Maddeler halinde irdeleyelim.

1- Öncelikle bu işi yapacak üniversite öğrencileri harçlıklarını arttırmak için yapmaktadır. Bu nedenle tecrübeli bakıcı hizmeti verenlere göre daha uygun fiyata hizmet vermektedir.

2- Eğitim anlamında çoğu kişiye göre donanımlı olmaları çocuğunuzun ödevlerine çok etkili bir şekilde yardım etmelerine yardımcı olmaktadır. Üstelik nitelikli oyun ablaları çocuklar için sınavlara hazırlık çalışmaları dahi yürütebilmektedir.

3- Çocuğunuzun oyun ablası olması demek bir davete ya da tatile gitmeniz gerektiğinde ve önemli bir işiniz çıktığında çocuğunuzu evde gözünüz arkada kalmadan bırakabilmeniz demektir.

4- Bu eğitimli kişiler çocuğunuza yaratıcılık, kitap okuma gibi iyi alışkanlıkların yanında en önemlisi vizyon katarak dünya görüşünün olumlu yönde gelişmesine yardımcı olur.

5- Çocukların gelişimi ve ilerideki hayatı için çok önemli olan spor, kültür, bilim ve sanat konularında teşvik eden oyun ablaları çocuklarınızın hayatını bir dokunuşuyla tamamen değiştirir.

 

Oyun Ablası Nasıl Bulunur?

 

Son zamanlarda aradığını bulmak isteyenlerin en önemli uğrak noktası olan internet, bakıcı ve oyun ablası bulmak için de en yaygın kullanılan araçtır. Güvenilir bakıcı sitelerine verilen ilanlar incelenerek anne babalar tarafından en uygun olanı seçilmekte ve son kararı verebilmek adına görüşme yapılmaktadır. İlan sitesinin güvenilir olması aldığı ilanlardaki kişileri tek tek inceleyerek ilan kabul etmesi oldukça önemlidir. Örneğin İstanbul’da oyun ablası arayanların internet tarayıcılarına bulundukları semte göre oyun ablası Kadıköy, oyun ablası Ataşehir veya oyun ablası Sarıyer yazması karşısına onlarca ilanın çıkması için yeterlidir. Asıl önemli olan kısım bundan sonra başlamaktadır. İlk etapta çıkan ilanlardan güvenilir siteler incelenmeli, güvenilir sitelerdeki ilanlar da bakıcıdan beklenen niteliklere göre elenerek en iyisine doğru gidilmelidir. Daha sonra yüz yüze görüşmenin ardından  oyun ablası işine başlayabilir. EvdekiBakicim, sizler için en seçkin oyun ablalarını mülakattan geçirir, referans kontrolu yapar ve size en uygun olan kişiyi teknolojik altyapısı sayesinde tavsife eder. 

Daha detaylı bilgi almak için "Oyun Ablası Nedir?" isimli makalemizi için okuyabilirsiniz. EvdekiBakıcım üzerinden çocuğunuza üniversiteli oyun ablası bulmak için tıklayınız.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar