Genel Bebek/Çocuk Bakım
07 Kasım 2017

Oyun Ablası mı Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı mı?

Oyun Ablasının Avantajları

Oyun ablasının en büyük avantajı ablaların üniversite eğitimine sahip olmasıdır. Eğitimli oyun ablası çocukların eğitimine büyük destek sağlıyor. Okula başlayana kadar çocukların evde geçireceği zamanı en donanımlı şekilde programlayan oyun ablası ve abisi; hem aile için hem de çocuk için olumlu etkiler kazandırıyor. Oyun ablasının en bilinen faydaları şöyledir;

Zekâ oyunları: Oyun abisi ve ablasının çocuklarla birlikte oynadığı zekâ geliştirici oyunlar, çocukların eğlenirken gelişmesini sağlıyor. Özellikle satranç eğitimi küçük yaştan itibaren verildiğinde çocuklar analitik düşünme yeteneğini geliştirebiliyor.

Yabancı dil eğitimi: Ülkemizdeki yabancı dil eğitimi maalesef yetersiz seviyededir. Aileler bu durumu kotarmak için çocuğun konuşmaya başladıktan sonraki dönemlerinde evde İngilizce eğitimi alabilecekleri oyun ablaları / ağabeyleri tercih ediyor.

Okula ve Sınava Hazırlık: Sürekli değişen sınav sistemi, okullarda artan proje ödevi, çocukların sosyal ve akademik eğitimleri ne yazık ki eğitim yükü oluşturuyor. Oyun ablaları, ağabeyleri; çocuklara rehberlik ederek belli bir ders programına kavuşmasını, sorumluluklarını alışkanlığa çevirmesini sağlıyor.

Sanatsal Aktiviteler: Oyun ablalarının en büyük avantajı çocuklara evde drama eğitimi, müzik eğitimi, dans eğitimi verebiliyor olmaları. Ablalar sayesinde çocuklardaki sanatsal beceriler keşfedilebiliyor.

Sosyal Etkinlikler: Çocukların gün boyu eve tıkılıp kalması veya ev – okul arası sıkıcı bir rutine sahip olması çocuk ruhuna aykırıdır. Abla ve ağabeyler bu noktada devreye giriyor ve çocukları; parka, tiyatroya, açık alana, eğitim aldıkları sanatsal ve eğitsel kurumlara götürüyor.

Çocuk Bakıcısının Avantajları

Tam zamanlı çocuk bakıcısı anne ve babadan sonra çocuğa en yakın kişidir. Çoğu zaman en zor durumlarda aile gelene kadar çocuğa göz kulak olan koruyucu kişidir. Çocuk bakıcısı tüm gün çocuğun yanında olduğu için çocukların hastalıkları, özel durumlarıyla yakından ilgilenme fırsatı buluyor. Örneğin bakıcı, mevsim geçişlerinde beslenme programını bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde düzenlemektedir. Çocuğun okulda yiyeceği öğünü sağlıklı, besleyici hazırlar, sebze – meyve tüketimine dikkat eder, ilaç kullanıyorsa takip eder. Bu tip incelikleri tam zamanlı çocuk bakıcısı görev edinir ve büyük bir şefkatle çocuğa ihtiyaç duyduğu ilgiyi gösterir. Çocuk okuldan geldiğinde fiziken ve zihnen aradığı beklentiyi karşılar. Çünkü çalışan anne ve babasının yerine onu en az anne ilgisiyle karşılayan, her şeyiyle özenle ilgilenen biri karşılar.

Oyun Ablası ve Çocuk Bakıcılarımıza Güvenebilirsiniz

EvdekiBakıcım; kısa süreli bakıcı ihtiyaçlarına doğrudan çözüm olmak için çıktığı yolda kısa süreli çocuk bakıcısı hizmetine oyun ablası, oyun abisi, bebek bakıcısı, yaşlı bakıcısı, hasta bakıcısı, Filipinli çocuk bakıcısı, yatılı bakıcı, saatlik bakıcı gibi envai çeşit hizmeti eklemiştir. Oyun ablası mı çocuk bakıcısı mı kararsızlığı yaşayanlar için en ideal çözüm evde geçirilecek zaman, çalışma durumu olacaktır. Tam gün çalışan ve yoğun tempoya sahip kişiler için uzun süreli çocuk bakıcısı hatta yatılı bakıcı ideal olurken yarı zamanlı ya da serbest zamanlı çalışanlar için en ideal ve faydalı çözüm oyun ablası seçenekleri olacaktır. Gerekli görüşme ve aşamalardan geçen bakıcılar sisteme eklenmektedir. Çocuk bakıcılarına ve oyun ablalarına güvenebilir, referansları sayesinde gönül rahatlığıyla seçim yapabilirsiniz.

Oyun ablasının faydalarını görmek için “Eğitimli Çocuk Bakıcısının Çocuklara Faydası” makaleyi okuyabilir; çocuk bakıcısının olumlu yönlerini görmek için ise “Çocuk Gelişiminde Çocuk Bakıcısının Önemi” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar