Genel Bebek/Çocuk Bakım
31 Temmuz 2017

Oyun Ablası Ekşi

Hayatımıza oldukça yakın bir dönemde giriş yapan Oyun Ablalığı kavramı haliyle pek çoğumuz için pek çok soru işaretiyle birlikte gelmiştir. Bu yüzden de anneler ve babalar, gerek Ekşi Sözlük’te “Oyun Ablası Ekşi” araması ile, gerekse forumlarda “Oyun Ablası forum” adı altında, gerekse çeşitli internet platformlarında “Oyun Ablası yorum” taraması altında zihinlerinde bulunan soru işaretlerini kaldırmaya çalışmaktadırlar. Bu yazımızda ise, Oyun Ablalığının ne olup olmadığına dair bir takım bilgiler vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Bilindik bakıcı kavramının yanında, günümüz ihtiyaçlarına hitap ederek çocuk gelişiminde çok daha hızlı ve tutarlı bir yol izlenmesine yardımcı olan "oyun ablalığı", bir yandan çocuk gelişimine doğrudan katkı sağlarken; bir yandan da ailelerin işlerini de bir hayli hafifletmektedir.

Son zamanlarda, internetteki “Oyun Ablası Ekşi” aramalarının son derece artmasına sebep olan Oyun ablaları, çocuklarımızı, nitelikli oyunlarla ve eğlenmeye dayalı etkinliklerle yaşıtlarından, hatta kendilerinden büyük çocuklardan bile daha donanımlı hale getirebilmektedirler. Çünkü pedagojik altyapılı çocuk oyunları, sadece eğlendiren, vakit geçirten değil; anlatan, öğreten, keşfettiren, çözdüren, soru sorduran, merak ettiren ve teoriden pratiğe geçme noktasında fayda sağlayan oyunlardır. 

Bu çerçevede, “Oyun Ablası Ekşi” araması sonuçlarında, yorum bırakan ailelerin tecrübelerinden de anlaşılabileceği üzere Oyun ablaları ile gerçekleştirilen aktivitelerin ne denli yararlı olduğunu görmek mümkündür. Çünkü Oyun ablaları, çocuklara tuvalet eğitiminden, müzik eğitimine; İngilizce eğitiminden, tiyatro eğitimine; sportif aktivitelerden sanatsal faaliyetlere kadar pek çok konuda ve alanda doğrudan katkı sağlamaktadırlar.

Nitelikli, üniversiteli bir oyun ablası bulmak ise oldukça kolaydır. Bunun için oyun ablası bulabileceğiniz sayfaları ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Böylece aileler, alanında yetkin, pek çok konuda bilgi ve donanım sahibi, güvenilir üniversiteli oyun ablaları ile çalışarak sadece çocuklarının kişisel gelişimine değil, disleksiden dikkat eksikliğine; odaklanma sorunlarından öfke kontrol sorunlarına kadar çocuklarda bulunan pek çok problemin teşhisine, tedavisine ve atlatılmasına da büyük katkılar sağlanmış olunacaktır.

Oyun Ablası fiyatları ve oyun ablası maliyetleri bu bağlamda düşünüldüğünde, çocukların gelecekte yaşayabilecekleri sayısız sorunun zamanında teşhis edilip önlem alınması bakımından son derece makul bir düzeyde kalmaktadır. Zira oyun ablası ekşi yorumlarından, tecrübeli ailelerin anlattıkları da göz önünde tutulduğunda, Oyun Ablalarının yabancı dil eğitiminde bile büyük katkılar sağlayabileceği ortaya çıkmıştır.

İngilizce başta olmak üzere yabancı dil eğitiminin küçük yaşlardan itibaren, alanında yetkin ve tecrübeli iyi derecede İngilizce bilen Oyun Ablaları tarafından sağlanması, bir yandan çocuklarınızın çok hızlı bir şekilde İngilizce öğrenerek öne çıkmasını sağlarken; bir yandan da ailelerin gelecekte İngilizce eğitimi için harcayacakları yüksek maliyetlerin önüne geçecektir.

Bu çerçevede, çocuklarınızın dil konusunda gelecekte karşılaşabilecekleri pek çok sorunun vakti zamanında çözülebilmesi bakımından düşünüldüğünde, İngilizce bilen Oyun Ablaları büyük bir fırsat olarak karşımıza çıkmaktadır. Zira üniversiteli oyun ablalarının, nitelikli ve bilinçli bir eğitimle çocukken verebilecekleri İngilizce eğitimi, bir yandan aileleri, gelecekte ödeyecekleri binlerce liralık kurs ve ders maliyetinden kurtaracağı gibi, bir yandan da çocuklarının okul dönemlerinde karşılaşacakları ağır İngilizce ders yükünü ve uzak gelecekte yaşayacakları iş bulma sıkıntılarını bir hayli hafifletecektir.

Siz de her açıdan donanımlı oyun ablası arıyorsanız, Oyun Ablası Arıyorum isimli makalemizi okuyabilir detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar