Bebek/Çocuk Bakım
22 Kasım 2017

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Ablamız Sevgi Ç.'nin gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

     1. EvdekiBakıcım ile nasıl tanıştın? 

İngilizce ve Fransızca öğretmenliği okuyorum. Birgün arkadaşım oyun ablalığı işinden bahsetti ve çocuklara ingilizce ve Fransızca öğreterek para kazanabileceğimi söyledi. Denemeye karar verdim ve EvdekiBakıcım ile tanıştım.
 

     2. Bu işi öncelikli olarak neden yapıyorsun? Çocuklara olan sevgin mi ağır basıyor yoksa paraya ihtiyacın olduğu için mi?

Bu işi öncelikli olarak seçtiğim mesleği, eğitimini aldığım mesleği gerçekleştirebildiğim için yapıyorum. Çocukları çok seviyor ve onlarla vakit geçirmeyi çok eğlenceli buluyorum. Bu kadar keyif aldığım işi yaparak para kazandığım için kendimi şanslı hissediyorum. 


     3. Ne kadar süredir bu işi yapıyorsun? Profesyonel olarak yapmaya başladığını ne zaman anladın?

Yaklaşık 5 aydır bu işi yapıyorum. Profesyonel olarak yapmaya başladığımı okulda aldığım pedagojik eğitimin gerekliliklerini uygulamaya başladığımda anladım. Dil eğitimi vereceksem öncesinde çocuğun yaşına uygun materyal hazırladığımda ya da aktivite ayarladığımda bu işi profesyonel olarak yapmanın kaçınılmaz olduğunu gördüm.     4. EvdekiBakıcım ile güzel bir anını bizimle paylaşır mısın?

EvdekiBakıcım sayesinde bir sürü güzel anım oldu. En güzeli sanırım öğretmek istediğiniz davranışları yada kazanımları çocuğun edindiğini görmek. Tabi aynı zamanda sevgisini ve ilgisini kazanmakta çok güzel. 2,5 yaşında olan ilk öğrencimin benimle birlikte Fransızca şarkı dinleyip eşlik etmesi ve beni aileden birisi gibi görmesi harika bir duyguydu. 2,5 yaşında çocukların suyu farklı yollarla istediğini öğrendim mesela :) İlk başta ağzı ve damağıyla bir ses çıkardığını duydum. Evet bir şey istiyordu ama ne istediğini anlayamıyordum. Daha sonra aneannesi su istediğinde bu şekilde tepki verdiğini söyledi. Anladım ki çocukların da kendine özgü iletişim kurma yöntemleri var ve bu sebepten ötürü çocuğu tanımak, onun iletişim yöntemlerini de öğrenmek gerek.


 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar