Bebek/Çocuk Bakım
08 Kasım 2017

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Abimiz Ömer Ö.'nün gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

EvdekiBakıcım ile nasıl tanıştın?
- Evdekibakıcım ile bir iş sitesindeki ilana başvurarak tanıştım.

Ne kadar süredir bu işi yapıyorsun, profesyonel olarak yapmaya başladığını ne zaman anladın?
- Yaklaşık 2 buçuk aydır bu işi yapıyorum. İşe ve ortama ısındıktan sonra yaklaşık 2 aydır profesyonel bir şekilde yaptığımı söyleyebilirim.


EvdekiBakıcım ile güzel bir anını bizimle paylaşır mısın?
- Evdekibakıcımda çalışırken hem ailelerle hem de ofis ortamında çok güzel anılarım oldu. En unutumadığım anımı anlatmak istiyorum. Otizm spekturm bozukluğu tanısı konmuş 2.5 yaşında bir çocuğa oyun abiliği yapıyordum.(aile çocuğun isminin açıklanmasını istemiyor.) Çocuğun sorunlarından bir tanesi üfleyememesi ve bu otizmli çocuklarda çok sık rastlanan hatta tanı ölçütü olan bir durum. Ben de müziğin gücünü kullanmaya karar verdim ona sürekli mızıka çaldım, onun da çalmayı istemesini sağladım. Yaklaşık 1 ay boyunca ona aldığım mızıkayı ağzına götürdü ancak üfleyip ses çıkartamadı. 1 ayın sonunda hiç beklemediğimiz bir anda çocuk mızıkaya üfleyip ses çıkarttı tam o anda annesinin sevinçten göz yaşları dökmesini ve bana sarılmasını hayatım boyunca en güzel anılarımdan birisi olacak.


EvdekiBakıcım’da görev alan diğer arkadaşlara tavsiyelerin nelerdir?
-Evdekibakıcımda yer alan diğer arkadaşlara tavsiyem: İşlerinde profesyonellik ve samimiyet arasında bir denge sağlamalılar. Bazı ufak pürüz ve problemelere tolerans etsinler. Burasının para kazanmak dışında kendilerini geliştirmek için bir fırsat. Online eğitimleri ve yapılan seminirleri sakın kaçırmasınlar . 


 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar