Bebek/Çocuk Bakım
11 Ekim 2017

Oyun Ablası/Abisi Gözünden Evdeki Bakıcım

Oyun Ablamız Ecem Y.'nin gözünden EvdekiBakıcım hakkındaki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

 

1) EvdekiBakıcım ile nasıl tanıştın?

- Evdekibakıcım ile tanışmam internette karşıma çıkan reklam sayesinde oldu. Daha sonra araştırdım ve kuruluş hikayesi bana çok samimi geldi. Bende hemen bu ekibin bir parçası olmak istedim.

 

2) Ailelerin seni tercih etmesi için profilinde veya videonda nelere dikkat ettin?

- Ailelerin beni tercih etmesindeki en büyük etkenin eğitim durumum olduğunu düşünüyorum. Çocuk gelişimci ve anaokulu öğretmenliği yapıyor olmam ailelerin dikkatini çekiyor. Videomda samimi olmaya çok özen gösterdim çünkü ben bu işi, iş olarak görmüyorum. Keyif alarak yapıyorum, değişik aileler ve çocuklarla tanışıyorum. Ücretimi düşük ve sabit tutmam da ailelerin beni tercih etme sebebi bence. Çünkü bu işten para kazanmaktan çok tecrübe sahibi olmak benim için daha önemli.

 

3) Çocuğun senden öğrendiği bir şeyler olması sana nasıl hissettiriyor?

Çocukların benden bir şeyler öğrenmesi bana inanılmaz bir enerji veriyor. Daha çok heveslenip daha çok şeyler öğreniyorum. Onlara ne kadar çok şey verirsem o kadar daha kendimi geliştireceğime inanıyorum.

 

4) EvdekiBakıcım’ı 3 cümleyle anlatır mısın?

Evdeki bakıcımı 3 kelimeyle anlatırsam;

- İlki ve en önemlisi "güvenilir bir platform" olması. 

- İkincisi "güler yüzlü ve ilgili bir ekip".

- Üçüncüsü ise durmadan gelişmeye açık olan bir şirket.

   İyi ki varsınız.

4) İlk randevunu nasıl oluşturdun?

Bir ailemiz, 5 yaşındaki kız çocukları için oyun ablası arıyordu. Bende ilana başvururken eğitici oyunlar hakkındaki deneyimimden bahsettim. Yabancı dil biliyor olmam, büyük bir artıydı. Bu bilgimi eğitici oyun ile birleştirdiğimde, çocuklarına harika bir katkı sağlayabileceğim konusunda emindim. Ailemiz de bu konuda ikna olunca, oyun ablası tercihini benden yana kullandı. Sonrasında onların bir parçası oldum desem yeridir.

5) İlk randevusunu oluşturacak oyun abisi ve ablalarına tavsiyelerin neler?

  • Randevularınızın ardından, ailelerinizden profiliniz için yorum yapmalarını ve 5 yıldız vermelerini isteyebilirsiniz. Bir sonraki randevuda, ailelerin sizi tercih etmesi için harika bir referans oluşturacaktır. Bu yüzden ihmal etmemenizde fayda var.
  • Diğer bir nokta da ücret konusu. Aileler çocukları için hem en iyi hem de en uygun fiyatı veren oyun abisi ve ablasını tercih ediyor. Bu yüzden randevularınızda yüksek fiyatlar vermemeye özen göstermenizde fayda var.
  • Profilinizi oluştururken, yetkin olduğunuz alanlardan detaylı olarak bahsedebilirsiniz. Ailelerin en çok dikkat ettiği şeylerden bir tanesi de çocuklarına neler katabilecekleriniz. Bu yüzden profilinizi dikkatlice inceliyorlar.
  • Kendinizi daha iyi tanıtmak için video ekleyebilirsiniz. Ailelerin sizi tercih etmesi için videonuzu izlemeleri, iyi bir seçenek olacaktır.
  • Ailenin mesajlarını hızlı bir şekilde cevaplamaya dikkat edin. Bu davranış onlara istekli olduğunuzu göstermenin bir yoludur. Böylelikle sizi tercih etmeleri için büyük bir neden daha oluşacaktır.
  • Aile deneyimi uzmanlarından yardım almak konusunda çekinmeyin. Eğer bir anlaşmazlık yaşarsanız, size her konuda yardımcı olmak için hazırlar.
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar