Bebek/Çocuk Bakım
13 Haziran 2017

Oyun Ablamız Duygu ve İlgilendiği İkizler

Merhaba ben Duygu. Oyun ablalılığıyla tanışmam okuduğum bölümden kaynaklı olsa gerek. Çocuk Gelişimi Bölümü, 3.sınıf öğrencisiyim. Çocuğun olduğu her yerde bir gelişimcinin olması gerektiğine çok inanıyorum bu yüzden de EvdekiBakıcım Ailesi benim için harika bir yol arkadaşı oluyor. Kim istemez ki severek okuduğu bölümü alanda aktif kılmayı, aynı zamanda para kazanmayı? İşte tam da bu sebeple buradayım. :) Sizlerede  çocuklarla geçirdiğim bir günden bahsetmek istedim.

Öğrenciyken fazlaca boş vaktimiz oluyor. Ben de bu vakitleri kendi adıma tecrübeye dönüştürüyorum. Düzenli olarak gittiğim ailenin 28 aylık erkek ikizleri var. Bu benim için çok heyecanlı bir tecrübe oldu, çünkü ikizlerle ilgilenmek bambaşka bir duygu. Üniversiteli oyun ablası olarak ay ay çocuk gelişimini takip etmek de çok yararlı oldu. Ömer ve Kaan ikisi de birbirinden bağımsız mizaçta birbirinden tatlı ve sevimli iki çocuk. Ben zili çaldığımda koşarak kapıya gelip açmaya çalışmaları, kapı açıldığında onları görmek tarif edilemez. Gözleri pırıl pırıl. Bebekleri oyuna çekmek çok da kolay olmuyor. Çoğu zaman onlar oyun kuruyor ve ben dahil oluyorum. Bazen sadece kendileri bağımsız olmak istiyorlar ve oynarken onları izliyorum. Renkli boyalardan çok hoşlanıyorlar. Ben de onlara parmak boyası götürmüştüm ve masalarının etrafına geçtik kağıtları dağıttım, boyaları hazırladım, (parmakla yapacağımızı düşünmüştüm ama bir anda ellerimizi boyaların içinde bulduk :))  Kağıt yetmedi yüzümüzü boyadık ve çok eğlendik. Sonra resimlerimizi panomuza astık. Harika görünüyorlardı.

Etkinliğimiz bitikten sonra yoğurt saatimiz geldi. Yoğurtlarımızı yedik ve parka gitmek için bakıcıyla birlikte yola koyulduk. Çocuklar parka giderken her şeyi keşfetmek istiyor ve ben de gördüğümüz her şeyi anlatıyorum; çünkü öğrenmenin en hızlı olduğu zamanlardalar vakitte bir o kadar hızlı geçiyor. Park sonrası evin yolunu tutuyoruz ve akşam olduğunda ayrılıyoruz. Onlarla zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum. Bir işi severek yaptığınızda en önemliside ona iş olarak bakmadığınızda her yaptığınızda zevk veriyor. Biz birlikte çok güzel vakit geçiriyoruz ve bazen çok komik anlar yaşayabiliyoruz. Benim bir günüm işte böyle geçiyor.

Oyun ablamız Duygu'ya bu güzel yazısından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Diğer eğitimli oyun ablası profiline ulaşmak ve rezervasyon yapmak için buraya tıklayınız. 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar