Genel Bebek/Çocuk Bakım
05 Eylül 2017

Okullar Açılıyor Ama Oyun Ablanız Hazır mı?

Yaz tatilinin sona ermesi yeni okul döneminin sinyalini vermeye başlar. Okullar açılmadan önce alınan kıyafet, defter, kalem alışverişi haricinde çocuğun ders başarısını yükseltecek, mevcut başarısını koruyacak desteğiniz hazır mı? Oyun ablası ve oyun ağabeyleri, öğrencilerin okul süresi boyunca yanında olarak, onlara akademik destek veriyor. Üniversiteli, eğitimli oyun ablaları tarafından verilen bu destek çocuğun ilk günden okula adapte olmasını sağlıyor. Üstelik oyun, eğlence, gezi, TV seyretme, kitap okuma ve ders saatlerini birbirine karıştırmadan, derslerin altında ezilmeden hem eğlenip hem de okul hayatını idame ettirebiliyor. Oyun ablası bu anlamda tıpkı bir rehber gibi çocuğu sıkmadan yönlendiriyor. Oyun ablalığının üniversiteli, eğitimli gençler tarafından yapılmasının en büyük avantajı çocuk gelişimindeki engin bilgileri ve uzman oldukları alanda çocuğun seviyesine inerek eğitim verebilmeleridir.

Okula Giden Çocuğunuza Neden Oyun Ablası Tutmalısınız?

  • Çoğu oyun ablası çocuk gelişimi, psikoloji, okul öncesi öğretmenliği ve benzeri bölümlerde öğrenci olduğundan çocuklarınızın zihinsel gelişimini, kaba ve ince motor gelişimini destekleyebiliyor.
  • Eğitimli oyun ablası, çocuğunuzun yabancı dil gelişimini destekler. İngilizce, Fransızca, İtalyanca ve benzeri dillerde yetkinlik kazanmasını sağlar.
  • Çocuğunuzun özel ders veya dershaneye gitmesine gerek kalmaz. Oyun ablası çocukla birebir ders çalışır, okul müfredatına uygun şekilde derslerine yardımcı olur. Ev ödevlerini yaptırır. TEOG, Bursluluk Sınavı gibi çocuğunuzun okul başarısında yeri olan sınavlara hazırlanmasına yardımcı olur.
  • Çocuğunuzun okuldan eve gelmesine eşlik eder, günlük rutinini planlar.
  • Evde olmadığınız zamanlarda çocuğunuzun yanında kalır, onunla zaman geçirir.
  • Çocuğunuza yaratıcı drama eğitimi, piyano, gitar gibi çeşitli alanlarda sanatsal eğitimler verebilir.
  • Zekâ gelişimini artıran, zihni çalıştıran ve okul başarısına katkı sağlayan satranç, oyun ablası tarafından çocuğunuza öğretilir, beyin jimnastiği yaptırılır.

Oyun ablasını sadece çocuğuma özel ders verecek şeklinde düşünmemek gerekiyor. Yukarıdaki maddelere ek olarak oyun ablası aslında bir nevi oyun arkadaşıdır. Çocuğunuzun gerçek bir ablasıymış gibi her şeyiyle itinayla ilgilenir, siz anne ve babanın yükünü bir nebze azaltarak katkı sağlar.

Oyun Ablası Ücretleri Hakkında

Okul ablası saatlik ücret sistemiyle çalışır. Her abla kendi uzmanlık alanına göre saat ücreti belirler. Bir saat ile başlayan abla süresi istenilen saatlerle devam edebiliyor. Oyun ablası ücretleri hakkında spesifik bir rakam verilemese de genel olarak 20 ₺ seviyesinden başladığını söylemek mümkündür. Son derece ekonomik ücretleri olan oyun ablası hizmetinden yararlanmak, oyun ablasının etkilerini okumak ve ücretleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için “Oyun Ablasının Etkileri ve Oyun ablası Ücretleri” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar