Genel Bebek/Çocuk Bakım
07 Mart 2018

Nasıl Beyblade Yapılır?

Beyblade gittikçe daha popüler hale geliyor ve harekete geçmek istiyorsanız kendi beybladenizi yapmak eğlencelidir. Saldırı, savunma, dayanıklılık ve denge amaçlı beybladeler yapabilirsiniz ki bunların her biri farklı özel güçlere sahiptir. Evin çevresinde bulabileceğiniz malzemeleri kullanarak bir beyblade yapmayı öğrenmek için adım 1 ve sonraki adımlara bakın.

1.Bölüm: Beyblade yapısının yapımı

1. Beyblade tabanı alın: Ev yapımı beybladeler söz konusu olduğunda, büyük kauçuk silgiler beyblade için en iyi tabanı oluşturması konusunda fikir birliği var. Daha fazla güç ile beyblade dönüşümü için yeterince ağırlar ve dekore etmek, özelleştirmek kolaydır. Beybladein gövdesi olarak kullanmak için büyük bir beyaz silgi bulun (mümkünse yuvarlak bir tane).

*Faturaya uyan bir silgi bulamazsan, beyblade tabanını beyaz köpükten yapabilirsin. Kalın beyaz köpükten yassı bir parça bulun.

* Birbirine yapıştırılmış birkaç parça karton da bu işi yapacaktır.

2.Beybladei boyutuna göre kesin: Beyblade tabanını düzgün dairesel bir şekle getirmek için bir makas veya bıçak kullanın. Beyblade'nin düşmeden uzunca bir süre dönmesi için dairenin mükemmel şekilde yuvarlak olması gerekir. Düzensizlikler, döndürdüğünüzde beybladein sallanmasına neden olur.

*Mükemmel yuvarlak bir daire yapmak için, beyblade tabanının üzerine küçük bir su camı, mumluk veya başka küçük, yuvarlak tabanlı bir nesne koyun. Nesnenin etrafında iz bırakmak için kalem kullanın.

* Çemberi makas veya bıçak ile kesin. Hangisi sizin kullandığınız taban için uygunsa onu seçin.

3.Bir itme çubuğunu tabanın ortasına itin: Uzun bir itme çubuğunu doğrudan tabandan geçerek diğer yönde itin. İtme pimi hem beybladein dönüşü hem de cihazın dönmesi için  kullanabileceğiniz bir kol olarak kullanılacaktır. Birlikte ittiğinizde, dengenizi iyi kontrol ettiğinden emin olmak için beybladeinizi test edin ve bir dönüş yapın.

*Beybladeiniz titreşir veya yere düşerse, pime bir göz atın ve tabanının tam ortasında olduğundan emin olun.

*Bir tutma çubuğu kullanmak istemiyorsanız, bir çivi veya vida kullanmayı deneyin. Tabanın ortasına doğru itin.

2.Bölüm: Saldırı, Savunma, Dayanıklılık ve Denge

1. Beyblade saldırısı yapın: Beybladein bu tipinde bir miktar hasar var demektir ve bunu gerçekleştirmenin en iyi yolu, bazı sivri uçlar vermektir. Ayrıca, keskin ve biraz korkutucu görünmesi için beybladei dekore etmelisiniz.

*Başak şeklinde karton parçaları kesebilir ve bunları beyblade tabanının kenarlarına yapıştırabilirsiniz. Beybladein daha hızlı dönmesine yardımcı olmak için köpekbalığı yüzgeci gibi sivri uçları şekillendirin.

*Beybadei siyah ve kırmızı veya yeşil ve turuncu gibi güçlü renklerle renklendirmek için kalıcı işaretleyiciler kullanın.

*Beyblade de saldırı amaçlı olduğunu gösteren bir tasarım çizin. Bir ejder kafası popüler seçimdir.

2. Beyblade savunması yapın: Savunma amaçlı bir beyblade sizi her tür saldırıdan koruyabilir. Belki de bir beyblade saldırısı kadar gösterişli değil, fakat kendi yolunda da aynı derecede güçlüdür.

*Beyblade tabanının kenarına bir halka çizin.

*Beybladei mavi ve yeşil gibi renkleri nötralize etmek için kalıcı işaretleyiciler kullanın.

*Beyblade de savunmayı temsil eden bir tasarım çizin. Bir katil balina ya da savaşçının yüzü popüler seçeneklerdir.

3. Dayanıklı beyblade yapın: Dayanıklı beyblade, dönmelerine ihtiyaç duyduğunuz sürece eğriliğinizi korumaya yöneliktir; diğer beyblade türlerinden daha uzun süre. Önce beybladeinizin iyi bir dönüş sağlayacağından emin olun. Daha sonra dayanıklı beyblade olarak öne çıkmasına yardımcı olacak özellikler ekleyin.

*Rüzgâr rüzgarlarına benzeyen kıvrımları taban etrafında çizin.

*Tabanda renklendirmek için gümüş ve altın renkli kalem kullanın.

*Dayanıklılığı temsil etmek için ateşli bir alev gibi bir tasarım çizin.

4.Dengeli beyblade yapın: Bu türden beyblade, diğer üçün birleşimidir. Tüm güçlerin mükemmel dengesi. Herhangi bir iş için bir denge beybladei kullanabilirsin.

*Saldırı, savunma ve dayanıklılık gibi tüm beyblade güçlerini birleştiren bir model çizin.

*Beyblade dengesinin birçok iyi kaliteye sahip olduğunu göstermek için birkaç farklı renk kullanın.

*İki taraflı bir yüz veya bir ying ve yang gibi dengeyi temsil edecek bir tasarım çizin.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar