Genel Bebek/Çocuk Bakım
09 Ocak 2018

İlk Randevumu Nasıl Oluştururum?

EvdekiBakıcım Oyun Ablaları ve Abilerinin İlk Randevu Heyecanı

 

İlk randevunuzu oluşturmak ve aileler ile ilk kez konuşmak EvdekiBakıcım’a yeni katılan herkes için birazcık stresli olabilir. Aramıza yeni katılan arkadaşlar için EvdekiBakıcım’da ilk randevularını oluşturmalarını kolaylaştırmak için tecrübelerimi paylaşacağım.Öncelikle ailelere kendimizi nasıl daha iyi ifade edebiliriz konusuna değineceğim.

2017 Ağustos ayında EvdekiBakcım’a katılan bir oyun abisiyim ve ben de “yeni” olduğum süreçte bazı sorunlar ve heyecanlar yaşadım. Kendi harçlığını çıkartmaya çalışan bir psikoloji öğrencisiyim ve fark ettiğim şey kendi saf deneyimim. Bunları takip edin size aynı sonuçları getirebilir.

  1. Profilinizdeki açıklama kısmı detaylı olmalı, aileler çocuklarını emanet edecek kişi ile ile ilgili mümkün olduğunca fazla bilgi öğrenmek istiyor.
  2. Memleket, liseyi nerde okuduğunuz vb. Profilinizde aile bunlara dikkat etmiyor. İş tecrübelerinize ve yeteneklerinize daha çok yer verin.
  3. Ailelerin ilanlarına başvuru yaparken “ilanınıza uygunum“ tarzı mesajlar yerine  çocuklarına neler katabilirsiniz, yetkin olduğunuz alanları içeren mesajlar yazın.
  4. Ailenin mesajlarını hemen cevaplamaya çalışın. Onları özel hissettirin ve samimiyetinizi gösterin, sonuç olarak çocukla ilgileneceksiniz ailelere bu samimiyetinizi hissettirin.
  5. Ailenin taleplerini dikkatlice okuyun ve yanıtlayın, anlaşmazlıkların çıktığı yerde aile deneyimi uzmanlarımızdan yardım alın . (0 212 951 02 01)

Ailelerden randevu almak için belli püf noktalara ihtiyacınız var. Ailelere mesaj atmaktan korkmayın. Örneğin aile haftanın 5 günü istiyor ama siz 4 gün boşsunuz çekinmeyin mesaj atın şartlar her zaman esnetilebilir. Saatlik ücretinizi gözden geçirin yeteneklerinize uygun olduğundan emin olun. İlk randevulara giderken ücretinizi düşük tutup sonra yükseltebilirsiniz. Bunu söylememin nedeni aileler deneyimli insanlar ile çalışmak istiyor.

İlk randevumu nasıl oluşturdum?

Bir ailemiz, 2 yaşındaki otizmli kız çocuğu için bir oyun “ablası” arıyordu. Ben de ilana başvururken “otizm” ile ilgili bilgilerimden ve daha önceki deneyimlerimden bahsettim. Aile bir oyun ablası olması konusunda ısrarcıydı ancak onlara çocuk gelişiminde rol model olmanın sadece hemcins ile olmadığından bahsettim ve aile bir oyun “abisi” almak için ikna oldu. Hala daha bu ailemize hizmet vermeye devam ediyorum. Ailenin bir parçası oldum diyebilirim.

Son bir ipucu; randevulardan sonra ailelerden profilin için olumlu bir yorum istemeyi unutma! İlk gelen 5 yıldız daha çok randevuya gitmenin ilk adımıdır!

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar