Genel Bebek/Çocuk Bakım
22 Eylül 2017

İlk Defa Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı Veya Bebek Bakıcısı Alacaksınız Ama Kararsız mısınız?

Anne ve babalar için çocuklarını bir başkasına emanet etmek çok hassas bir konudur. Hele ki profesyonel destek alıp, yabancı bir dadıya çocuk bırakmak üzerine uzunca düşünülerek verilen bir karardır. Neticede çocuk bakıcılığı konusunda kafada oluşan önyargı, yanlış bilgi ve ebeveyn endişesi birleşince her şey daha zor ve karmaşık hale geliyor. Durum böyle olmasına karşın anne ve babalar yoğun bir tempoda mesleklerini icra ederken bebeklerini, çocuklarını mecburen de olsa bakıcıya bırakmak durumunda kalıyorlar.

Çocuk Bakıcısını Hemen Bulun

Peki, sizlerde çoğu aile gibi ilk defa tam zamanlı çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısı alacak olan ebeveynler olarak kararsızlık mı yaşıyorsunuz? Haklısınız! Ancak şöyle de bir durum var ki işini layığıyla yapan sistemler olduğu sürece çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, oyun ablası gibi çeşitli hizmetler almak son derece avantajlıdır. Zira eğitimli çocuk bakıcısı çocuklarınıza aile büyüklerinizden daha bilinçli şekilde bakıyor, fiziksel ve bilişsel anlamda eğitimlerini destekliyor.

Evdeki Bakıcım sisteminde tam olarak bunu yapıyor ve siz ailelere “güvenilir bakıcı” desteğini sonuna kadar sunuyor. Tam zamanlı bebek bakıcısı, kısa süreli çocuk bakıcısı, saatlik ücret ile çalışan oyun ablaları, hasta ve yaşlı bakıcıları gibi pek çok bakım alanında profesyonel hizmet veren Evdeki Bakıcım sistemi, bakıcı adayları için titiz bir çalışma gerçekleştiriyor; sizleri yüzde yüz eğitimli, donanımlı, işin ehli bakıcılarla bir araya getiriyor. Üstelik tamamen size uyacak şekilde. İster tam zamanlı, ister kısa süreli isterseniz ise birkaç saatlik bakım hizmeti talebiniz karşılık buluyor.

Zengin Bakıcı Listesine Erişin

Kararsızlığınızı, endişelerinizi, maddi kaygılarınızı ve anne – babalık içgüdünüzü incelikle ele alan Evdeki Bakıcım, gönül rahatlığıyla çocuğunuzu teslim edebileceğiniz bakıcı portföyüne sahiptir. Her biri farklı alanda uzman olan, çocuklara evde yabancı dil, piyano, drama eğitimi, konuşma terapisi gibi çeşitli alanlarda öğretici şeyler katmak için çaba gösteren bakıcılar çocuğun uzun vadede kişisel gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Bebek bakımında ise bebekler için önemli olan kaba ve ince motor becerisi, zihinsel aktiviteler, bilinçli beslenme gibi önemli noktalarda adımlar atan bakıcılar mevcuttur.

Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısının Faydaları

  • Bebeğim, çocuğum evde yalnız kalacak endişesi ortadan kalkar. Aile üyelerinden birine emanet edildiği vakit ebeveynler olarak her halükarda yoğun bir tempo sonrasında eve yetişme stresi yaşar, olduğunuzdan daha yorgun şekilde eve gelirsiniz. Tam zamanlı çocuk bakıcısı ile bu sorun ortadan kalkar, eve rahatlamış bir şekilde ulaşır; çocuğunuzla keyifle vakit geçirirsiniz.
  • Kreş ve okul çağındaki çocuklar için tam zamanlı bakıcı özellikle beslenme konusunda muazzam bir destek sağlayarak çocuğun sağlıklı ve düzenli beslenmesine yardımcı olur.
  • Başkasına emanet edilen çocuklar genellikle sadece evde hapsolur. Tam zamanlı bakıcıda ise çocuk ev dışında vakit geçirir. Zira işi sadece çocukla ilgilenmek olan bakıcı, bıkmadan çocuğa tüm ilgisini ve dikkatini sunar.
  • Bebek bakıcılarında ise bebeğin belli bir aydan sonra yapması gereken hareketler tam zamanlı bebek bakıcısı tarafından gerçekleştirilir. Bebeğin kavrama becerisi, konuşma becerisi, emekleme – yürüme, bir şeyleri keşfetme merakı bilinçli bir bakıcı ile gerçekleştiğinde her şey olumlu yönde ilerler.
  • Bakıcılar bebek veya çocuktan arta kalan zamanlarda iş içeriğine ve ebeveynler olarak sizin isteğinize bağlı olarak evin küçük işlerini yapar, mutfakta sorumluluk alarak sizin yaşamınızı kolaylaştırır.

  • Tecrübeli bir bebek bakıcısı sayesinde ilk defa eline bebek alan annenin işleri oldukça kolaylaşır. İlk defa annelik tecrübesi yaşayan ve bebek bakımı konusunda destek alacağı bir yakını bulunmayan kimse için deneyimli bakıcıdan çok şey öğrenilebilir. Bu da, bir sonraki bebek için daha bilinci bir bakım performansı göstermeniz anlamına geliyor.
  • İşini bilen bir bakıcının yanınızda bulunması bebekle ilgili endişe ve kaygılardan kurtulmaz açısından da önemlidir. Bir şeyleri internetten veya kitap okumak suretiyle öğrenmeye çalışmak, yeterli olmayabilir. Bu nedenle tam zamanlı bir bebek bakıcısı kaygılardan kurtulmak adına önemlidir.
  • Bebekle ilgili planların deneyimli birinin de yardımını alarak yapılması oldukça faydalıdır. Böylece harcamalar ve gereksiz şeylere ödenen paralardan tasarruf sağlanılabilir.
  • Tam zamanlı bakıcı profili, çalışan bayanlar için daha çok ihtiyaçtır. Ancak çalışmayan anneler için de tam zamanlı veya yarı zamanlı bir bakıcı ev ve bebekle ilgili bakım işlerinin ayrılması için önemlidir. Bazı bakıcılar tarafından evdeki işlere de destek verilebilir. Böylece hem evdeki işler hem de bebek bakımı ortak hareket edilerek yapılabilir.

Zihinsel ve Fiziksel Gelişimde Bebek Bakıcısının Desteği

Bebeklerin birkaç ay geçtikten sonra yaşadığı alanı keşfetme serüveni hızla gelişir ve temel becerilerini kazanmaya başlar. Etrafındaki eşyaları ve kişileri keşfetme, emekleme, bir şeyleri kavrama, taşıma merakı, renkleri ve objeleri tanıma, ayakta durma, yürüme ve benzeri temel beceriler ebeveyn veya bakıcı desteği ile geliştirilir.

Bebeklerdeki birçok zihinsel ve fiziksel problem yine bu dönemde kendisini belli eder. Bilinçli bir bakıcının bebek gelişimindeki etkisi uzmanlar tarafından dahi kabul edilen bir durumdur. Gelecekte zihinsel ve fiziksel anlamda iyi yetişmiş bireylerin temeli şüphesiz bebeklik çağından başlar.

Neden Rehberliğe İhtiyaç Var?

Uzmanlara göre bebeklerin tüm gelişim süreci yakından takip edilmeli gerektiğinde rehberlik edilmeli, rol model olunmalıdır. Yorgun çiftler için çocukla her anında birlikte olmak pek mümkün değil. Büyükanne ve dede ile büyüyen çocuklar her ne kadar geleneksel kuralları öğrenen, sağlıklı çocuklar olsa da çoğu zaman temel birtakım becerilerden yoksun kalabiliyor.

Oysaki deneyimli, profesyonel bakıcı çocuğun tek bir hareketinden, bakışından dahi bir problemi görüp müdahale edebiliyor. Bebeklerin televizyon karşısında, bilgisayar başında veya tablet – telefon gibi akıllı cihazlarla birlikte sağlıksız şekilde büyümesini önlemek için kaliteli vakit konusunda bilgili, çocuğun zihinsel gelişimini destekleyecek oyun bilgisine sahip, fiziksel gelişim konusunda etkinlikler üreten bir bakıcı ile büyümesi çok daha faydalı sonuçlar getirmektedir. Özellikle 0 – 6 yaş arası çocuklar için bakıcı desteği büyük önem taşıyor.

Evdeki Bakıcım Profesyonel Bakıcı Desteği ile Yanınızda  

Evdeki Bakıcım, bebekten yaşlı bakımına kadar her alanda kısa ve uzun vadeli bakıcı desteği sunan, ailelere bu konuda tam destek veren ve güvence sunan bir platform olarak uzman bir kadroya sahiptir. Endişelerinizi bir kenara bırakıp çocuğunuza güvenebileceğiniz bir bakıcı için bizimle irtibata geçebilir, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Çocuk Gelişiminde Çocuk Bakıcısının Önemi başlıklı makalemizi okuyarak bu konu hakkında daha detaylı bilgiler edinebilir, konunun önemini analiz edebilirsiniz

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar