Genel Bebek/Çocuk Bakım
15 Eylül 2017

İlk Defa Oyun Ablası Hizmeti Almak İstiyorsunuz Ama Kararsız mısınız?

Oyun ablası hizmeti evde bakıma ihtiyaç duyan bebeklerden okul çağına gelmiş çocuklara kadar çok geniş bir alanda hizmet veren eğitimli bakım hizmetidir. Üniversiteli gençler tarafından uzmanlık alanlarına göre verilen hizmet; genellikle saatlik ücret sistemiyle çalışıp, istenilen süreye bağlı olarak talep edilen bir bakım içeriğine sahiptir. Oyun ablaları çocukların kişisel gelişimlerinden temel eğitimine, okul başarısından sosyal yaşamlarına kadar her alanda çocuklara ablalık yapar. Başlangıçta çalışan ebeveynler tarafından çocukların bakımı için tercih edilen oyun ablaları zamanla faydaları görüldükten ve yaygınlaştıktan sonra çocukların okul başarısını yükseltmek, sınavlara stressiz bir şekilde hazırlanmalarını sağlamak, özgüvenli çocuklar yetiştirmek ve en önemlisi çocukların zamanını verimli geçirmesine zemin hazırlamak için eğitimli oyun ablası desteği alınıyor. Elbette çocuklar da bu durumdan memnun kalıyor. Zira sürekli evde aynı rutine bağlı kalmadan her gün yeni bir alanda bir şeyler öğrenip, eğlenceli etkinliklere sahil olmak hoşlarına gidiyor. Çocuğun kaba ve ince motor becerilerini geliştirmek, toplumdaki yaşama adapte olmalarına yardımcı olmak, zihinsel ve fiziksel gelişimlerini desteklemek eğitimli oyun ablası yardımıyla mümkün oluyor.

Her türlü avantaj sağlayan oyun ablası hizmetinden yararlanmak istediğiniz halde sizi engelleyen, kafanızda şüpheler oluşturan birtakım sorular elbette vardır. Tüm bunları yıkmak için sizi oyun ablası sistemi hakkında bilgilendirmek isteriz.

Oyun Ablası Hizmeti Nasıl İşler?

Evdeki Bakıcım – Oyun Ablası sayfasından ablanın saatlik ücretini, uzmanlık alanını, özelliklerini belirleyerek abla seçebilirsiniz. Özellikler listesinde evde yabancı dil eğitimi, müzik eğitimi, doğa gezileri, zihinsel aktiviteler, yüzme, perküsyon, resim, akademik eğitim gibi çeşitli nitelikler bulunuyor. Bu listeden dilediğiniz özelliği seçerek sonuç odaklı abla taraması yapılabiliyor. Kısa süreli bakıcı hizmetini seçtikten sonra güvenle çocuğunuzu ablaya emanet edebilirsiniz. Evdeki Bakıcım yöneticileri kapsamında özenle seçilen ablalar, gerekli görüşmelerden geçtikten ve uzmanlıklarını belirledikten sonra abla listesine dahil oluyor. Güvenli ve kaliteli oyun ablası prensibine dikkat eden yöneticiler, ailelerin kaliteli hizmet alabilmesi için gerekli her detayı incelikle kontrol ediyor. Oyun ablası ve bakıcı hizmetindeki en önemli ayrıntı Evdeki Bakıcım yönetiminin sizlerle doğrudan iletişim halinde olması, her türlü görüş ve önerinize açık olması, sorularınıza gerekli cevapları telefon desteği ile sunuyor olmasıdır.

Oyun Ablası Güvenilir mi?

Her hizmet karşılığında güvenlik, kalite, verim gibi temel unsurlar aranır; beklenir. Oyun ablasındaki tek soru ise güvenliktir. Evet, oyun ablası hizmeti güvenilir bir sistemdir. Çünkü güvenli olması için ablaların hepsi birebir görüşmeler sonucunda, eğitimleri baz alınarak, çocuk bakımı üzerindeki yetkinlikleri kontrol edilerek seçilmektedir. Ailelerin memnuniyetine özen gösteren sistem tam güvenlik garantisi sunuyor.

Çocuğun Mevcut Düzeni Oyun Ablası ile Değişir mi?

Abla hizmetindeki bir diğer unsur, çocuğun evdeki mevcut düzenini bozar mı endişesi. Bu konuda kesinlik sağlamak, çocuğun korunaklı düzenini bozmadan oyun ablasıyla geçireceği zamanı planlayabilirsiniz. Oyun ablasının evde uyacağı kuralları belirleyebilir, çocuğun beslenme programının devamını sağlayabilir, sosyal ve zihinsel aktivitelerini abla ile birlikte kararlaştırabilirsiniz. Oyun ablaları çocuğun hayatını dengede tutmak, kolaylaştırmak adına hareket ettiğinden evdeki düzeni bozmaz aksine ebeveynlerle danışıklı dövüş içerisinde ortak bir görüş dahilinde adım atar.  

Çocuk ve Oyun Ablasının Arasındaki Bağ

Oyun ablaları her ne kadar aile üyelerinin hayatını kolaylaştırıyor olsa da her çocuk anında ablayı kabul etmeyebiliyor. Çocuğun abla ile olan arasındaki bağı kurmak bu noktada oyun ablasının profesyonel yaklaşımıyla çözülüyor. Bu konuda endişe eden aileler kısa sürede çocuklarındaki değişimi görebiliyor.

“Oyun Ablası Hizmeti Çocukların Okul Yaşamını Nasıl Etkiler?” başlıklı makalemizi okuyarak abla desteğinin çocuğun sadece sosyal hayatını değil akademik başarısını da nasıl etkilediğini öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar