Genel
28 Eylül 2018

Filipinli Yardımcı Ücretleri 2018

Modern dönemde çocukların bakımıyla ilgilenen bakıcıların meslek grupları arasındaki önemi çok fazla arttı. Yoğun mesaisi olan, sosyal aktivitelere fazlasıyla önem veren ailelerin çocuklarını emanet edebilecekleri bakıcıların titiz bir şekilde seçilmesi gerekiyor. Bu hususta, ailelere rehberlik eden ve aracı olan birden fazla kuruluş var. Bu kuruluşlara kayıtlı Filipinli bakıcıların sayısı her geçen gün biraz daha artış gösteriyor. Bunun nedeni, Filipinli bakıcıların mesleki başarılarının duyulmasıdır.

Filipinli bakıcıların başarılarının yanında farklı özellikleri de var. Bu farklı özellikleri, onları mesleklerinde başarıya taşıyan unsurlardır. Öncelikle şunu ifade edelim. Filipinli bakıcı ücretleri, normalin ne çok üzerinde ne çok altındadır. Bakıcıya göre fiyatların farklı olması muhtemeldir. Ancak piyasanın çok üzerinde değildir. Bazı Filipinli bakıcılar, ülkesinde bulunan ailesine para gönderiyor. Bu nedenle, bakıcılık sözleşmesinin döviz üzerinden imzalanmasını talep edebilir. Bazıları ise, yerli para üzerinden anlaşma yapabilir.

 

Peki Neden Filipinli Bakıcı Tutmalısınız?

Filipinli denilince akla hemen kültür farklılığı geliyor. Farklı ve değişik kültürden birisinin çocuğunuz için neden tercih edilebilir olduğunu anlamak zor olabilir. Üstelik kendi kültürünüzle ilgili herhangi bir katkının Filipinli bakıcı tarafından sağlanamayacağı da açıktır. Aksine, Filipinli bakıcının kendi kültüründeki zenginlikler çocuk tarafından benimsetilebilir. Buradaki problem, kültürün çocuk için faydalı olup olmadığıdır.

Yerli bir bakıcının başarısız olması halinde çocuğun gelişiminin olumsuz etkilenme riski vardır. Dolayısıyla, çocuğun bakımda etkili olan sevgi ve saygıdır. Bunlar, çocuğun sosyal hayatta başarılı olmasını sağlayacak özgüveni kazanmasını mümkün kılabilir. Filipinli bakıcılar, kadim Asya kültürüne sahiptir. Saygı ve insana olan sevgileri çok fazladır. Bu nedenle, suç oranlarının en az olduğu yerlerden birisi, Filipin’dir.

Filipinli Bakıcıların Avantajı Nedir?

Filipinli bakıcıların avantajlarını sıralamak, neden Filipinli bakıcı tutmalısınız sorusuna daha net bir cevap olabilir. Bu bakımdan birkaç avantajını yazıyoruz.

1. Çocuğunuz yabancı dili daha iyi öğrenebilir.

Çocukluk döneminde yabancı dilin öğrenilmeye başlanması dilin etkili kullanılabilmesi için önemlidir. Filipinli bakıcıların resmi dili ikidir. Biri ana dilleri, diğeri de, ana dilleri gibi konuştukları İngilizcedir. Sosyal hayatta da yaygın olarak İngilizce konuşurlar. Bu nedenle, akışkan bir İngilizceleri vardır. Filipinli bakıcı, çocuğunuzun veya çocuklarınızın İngilizceyi en iyi şekilde öğrenmeleri için iyi bir seçenektir. Çocukluk döneminde öğrenilen İngilizcenin zamanla daha da gelişeceği muhakkaktır. Böylece çocuk, akranlarından bir adım önde olur.

2. Güler yüzlü ve şefkatlidirler.

Çocuk bakımında güler yüzün önümü büyüktür. Sabırlı ve şefkatli davranmakta gereklidir. Filipinli bakıcılar, yapıları gereğince sıcakkanlı insanlardır. Bu nedenle, çocuklara karşı da sevecen tavırlar sergilerler. Ayrıca, çocuklar tarafından veya başka insanlar tarafından sevilen kişilerdir. İşverenlerine karşı saygılıdırlar, minnet duygusu beslerler ve verilen vazifeyi yapma konusunda azimlidirler.

3. Disiplinli insanlardır.

Filipinli bakıcılar, neşeli ve eğlenceli oldukları kadar, disiplinlidirler. Çalışmayla ilgili sorumluluklarını çok iyi bilirler. Yeri geldiği zaman ise, eğlenebilirler. Filipin, kuralları olan bir toplumdur. Ülkemizdeki gibi kuralsız bir toplum değildir. İnsanların sosyal hayatta belirtilen kurallara uyma hassasiyeti yüksektir. Bu da, ülkedeki disiplini önemli ölçüde gelenek haline getirmiştir. Filipinli bakıcılar, aynı hassasiyeti çalıştıkları yerde de gösterirler. Bu nedenle, dünya çapında en iyi hizmet elemanları olarak bilinirler.

4. Yatılı olarak çalışabilirler.

Filipinli bakıcılar yatılı olarak çalışma eğilimindedir. Çünkü kazandıklarının bir kısmını konaklama masraflarına vermeyi tercih etmiyorlar. Bazılarının ülkesindeki ailesine de para göndermesi, yatılı şekilde çalışmalarını tercih edilebilir kılıyor. Eğer, ailenin bir parçası haline gelecek yatıcı bakıcıya ihtiyacınız varsa, Filipinli dadılar doğru tercihtir.

 

5. İyi bir örnek teşkil ederler.

Çocuklar birçok şeyi taklit ederek öğrenebilir. Bu nedenle, bakıcılarının titizliği çok önemlidir. Filipinli bakıcılar, ülkelerinde çok iyi bir eğitimden geçer. Görgü kuralları, kültür ve gelenekleri kapsamında adap kurallarını öğrenirler. Bu da, ev içerisinde her zaman düzenli ve tertipli birisinin olması demektir. Bakıcının iyi rol model olması çocuğun gelişimi açısından da önemlidir.

6. Çalışmaktan asla gocunmazlar.

Filipinli bakıcıların mesai kavramın olmadığını ifade edebiliriz. Her zaman için çocuğunuzu destekleyici ve bakımıyla ilgilenen birini yanında görebilirsiniz. Üstelik, evin birtakım ihtiyaçları için de Filipinli bakıcılardan yardım talep edebilirsiniz. Ancak öncelikleri her zaman çocuklardır ve onların en iyi şekilde yetişmeleri için kendilerini adayabilirler.

7. Sürekli dadı değiştirmek zorunda kalmazsınız.

Filipinli bakıcılar, uzun süreli çalışmaya yatkın kişilerdir. Bu da, çocuğun gelişimi açısından çok önemlidir. Çocuğun bakıcısının iyi çıkmaması veya herhangi bir nedenden dolayı sürekli istifa eden bakıcılar yerine başkalarını bulmak zordur. Zor olduğu gibi, çocuğun gelişimi açısından da avantajlı değildir. Çünkü çocuğun bağ kurduğu birini kaybetmesi ve yeni biriyle bağ kurmaya çalışması zorlayıcı bir husustur. Doğru olan, bir dadının uzun süreli çocuğun bakımıyla ilgilenmesidir.

8. Çocuğunuz farklı bir kültürü de tanıyabilir.

Çocuğunuza kendi kültürünüzle beraber ikinci bir kültürün zenginliklerini de tanıtacak olmak, çocuğun zihinsel yeteneğini artırabilir. Filipinli bakıcılar, kendi kültürünün değerlerini çocuğa aktarabilir ve kendi kültürüyle bağdaştırmasını sağlayabilir. Disiplin, özveri, sorumluluk, sevgi ve saygı gibi değerlerin çocuk tarafından da sosyal hayata yansıtılması önemlidir.

9. Çocuğunuz güvende olur.

Filipinli bakıcılar da, diğer bakıcılar gibi ilkyardım bilgisine sahiptir. Dolayısıyla, çocukla ilgili herhangi bir şey olduğunda erken müdahale edebilirler. Bu önemli bir husustur. Anne ve babanın çocukla ilgili endişelerini giderici bir özelliktir.

10. Uygun bir ücret tarifesi üzerinden çalışırlar.

Ülkemizde farklı milletlerden bakıcı adayları vardır. Filipinliler, bunlardan birisidir. Diğerlerinden bir farkları ise, daha uygun tarifeler üzerinde çalışmalarıdır. Bu da, yatılı bakıcı tutma ihtiyacı olan ailelerin işini kolaylaştırıyor. Filipinli bakıcının ilgileneceği çocuk sayısına göre ücretler değişebilir. Deneyimi ve birikimi de fiyatı etkileyebilir. Sonuç olarak şunları ifade edebiliriz: Filipinli bakıcılar, her açıdan başarılıdır. Çocuk bakımı konusundaki yeteneklerini daha iyi anlayabilmek için yüz yüze görüşmek gerekebilir. Böylece, Filipinli bakıcı ücreti hususunda da kesin bilgi ve teklif alabilirsiniz. Çocuğunuzu disiplinli, saygılı, özverili, vefalı kişiye teslim etmek istiyorsanız, Filipinli bakıcılar en iyi tercihtir.

Bununla beraber, bakıcının yatılı kalması da önemli bir ihtiyaçtır. Yerli bakıcılar, yatılı olarak çalışma konusunda istekli olmazlar. Bulunduğunuz yere uzak olmaları halinde de, iş saatleriyle ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Yatılı bir bakıcının trafikte kalma, otobüsü kaçırma ve dolayısıyla işe geç kalma gibi problemi olmaz. Her zaman için yanınızdadır ve destekçinizdir

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar