Genel Bebek/Çocuk Bakım
10 Ekim 2017

Evde Çalışan Anneler de Bakıcıya İhtiyaç Duyuyor

Evde çalışmak bireyler için daha konforlu olsa da neticesinde belli bir sorumluluk taşıdığından iş ortamında görülen stres aynı şekilde yaşanabiliyor. Özellikle çocuklu hanımlar evde çalışırken daha zor zamanlar geçiriyor. Evde çalışmanın çocuk bakıcısı masrafından kurtardığı yanılgısı oluşuyor. Ne yazık ki durum öyle değil. Evde belki daha rahat kıyafetlerle daha konforlu çalışma alanı var ancak sorumluluk ve iş yükü aynıdır. Üstelik evde olunca işe oranla bir de ev işi ve çocuk eklenir işe. Hal böyle olunca kısa süreli çocuk bakıcısı veya oyun ablası elzem hale geliyor. Bakıcının, ablanın çocuk için ve sizin için sağlayacağı avantajlar şöyledir;

Siz işinizi yaparken çocuğunuz TV izlemeye mahkûm olmaz

Ailelerin en büyük handikabı kendileri iş yaparken çocukları başlarından atmak ya da kendi başlarına oyalansınlar diye TV karşısına oturtmaktır. Birkaç saatliğine oyun ablası hizmeti satın alarak çocuğunuzun siz meşgulken kaliteli şekilde zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuz ve bakıcınız daima gözünüzün önünde olur

Home ofis çalışmanızdaki en büyük etken çocuğunuz ise oyun ablası veya bakıcı tutmanız size gönül rahatlığıyla çalışma fırsatı verir. Hem işinizi kesintisiz yapabilir hem de çocuğunuzun bakıcı ile geçirdiği zamanı kontrol edebilirsiniz.

Çocuğunuz sizin meşguliyetinizden etkilenmeden iyi vakit geçirir

Siz çalışırken sürekli etrafınızda ilgi isteyen, sizin dikkatinizi çekmek için olmadık şeyler yapan bir çocuktansa oyun ablası ile birlikte ödevini yapan, ince ve kaba motor becerilerini, zekasını geliştiren eğitici oyunlar oynaması herkes için çok daha iyi sonuçlar verir.

Verimli çalışma düzeniniz bozulmaz

Verimli bir şekilde çalışmaya kaptırmışken kendinizi çocuğunuzun oyun isteği ile işinizin bölünmesini, üretkenliğinizin sekteye uğramasını elbette istemezsiniz. Oyun ablası bu noktada eğitimi ve donanımı ile çocuğunuzun çok iyi vakit geçirmesine, sizin ise disiplinli şekilde çalışmanıza yardımcı olur. 

Aksilikler meydana geldiğinde çocuğunuz size engel olmaz

İş hayatı bir sürü stres ve aksiliği beraberinde getirir. Bazı günler gün boyu işler ters gidebilir, yoğunluktan nefes alacak zaman bulamayabilirsiniz. Böyle anlarda çocuğunuz ile ilgilenecek kişi oyun ablası veya çocuk bakıcısı olacaktır.

Video konferanslarını daha rahat yaparsınız

Dünyanın birçok yerinde evde çalışan kişiler video konferanslar, önemli görüşmeler gerçekleştiriyor. Daha önce görülen örneklerde home ofis çalışanların videolu konferanslarda çocuklarından ötürü zor anlar geçirdiği görülmüştür. Bu tip zor durumlar yaşamamak için çocuğunuzla ilgilenecek birinin olması çocuğunuz ve sizin için en ideal yoldur.

Görüleceği üzere evde veya dışarıda çalışmanın çocuklu aileler için neredeyse hiçbir farkı yok. Evde çalışmak genel anlamda daha kolay görünse de aslında ev – iş – çocuk ve çoğu zaman evde çalışmanın kolay olduğu düşüncesi nedeni ile gelen misafirler arasında sıkışık bir çalışma düzeni olduğu görülür. Hal böyle iken birkaç saatliğine destek alınabilen bakıcı hizmetleri büyük kolaylık getiriyor.

Oyun Ablasının Etkisi ve Oyun Ablası Ücretleri” başlıklı makalemizi okuyarak sistemi ve piyasayı daha detaylı öğrenebilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar