Sağlık Bebek/Çocuk Bakım
11 Aralık 2017

Doğuma Yakın Bebek Bakıcısı Tutmak Yaygınlaşıyor

Doğum gerçekleşmeden birkaç hafta veya ay öncesinden bakıcı tutmanın yaygınlaştığı şu günlerde, bu konuda kararsız ve tecrübesiz olan anne adayları için kısa bir değerlendirme yaptık. Doğumdan sonra çalışacaksanız veya yoğun bir temponuz varsa, bakıcı tutmaya kesinlikle kararlıysanız eğer neden doğumdan önce bakıcı tutmalı sorusuna sizler için cevap verdik. İşte bakıcının size sunacağı faydalar;

Doğumdan Önce Bakıcı Tutmanın Faydaları

Bakıcıyı analiz etme şansınız olur: Bebek bakıcısını sadece çocuk bakma tecrübesi ile sınamak, analiz etmek çoğu zaman yetersizdir. Herkes gibi sizler de bebeğiniz, çocuğunuzla baş başa bırakacağınız bakıcının veya oyun ablasının donanımlı olmasını istersiniz. Zaten ebeveynlerin birçoğu daha bilinçli, modern, bilgili ve profesyonel bir bakım istediği için aile bireylerinin bakımı yerine bebek bakıcısı, oyun ablası tutmayı tercih ediyor. Doğuma yakın bakıcı tuttuğunuzda bakıcıyı her yönden analiz etme şansını yakalarsınız. Size de doğum öncesinde çocuk bakımına dair tüyolar verir, yardımcınız olur. Doğumun son dönemlerinde fiziksel hareketleriniz sınırlanacağı için yanınızda size eşlik edecek bir bakıcının olması işinizi kolaylaştıracaktır.

Bakıcıya olan güven duygunuzu test edersiniz: Bakıcılarla ilgili kötü haberler, olumsuz izlenimler maalesef ebeveynler olarak sizleri haklı bir endişeye sürüklüyor. Neticede bir parçanızı tanımadığınız birine emanet edeceksiniz. Hele ki yeni doğum yapmış, henüz çok küçük olan bebeğinizi bakıcıya bırakmak kaygı verici bir durumdur. Bu nedenle doğumdan önce bebek bakıcısı tutmak sizi ve eşinizi rahatlatır. Çünkü bakıcıya güvenip güvenemeyeceğinizi bu süreçte çok kolay gözlemleyebilirsiniz.

Bakıcının tecrübe ve birikimini sorgulama fırsatı yakalarsınız: Bakıcı tutmanın en önemli noktalarından biri tecrübedir. İlan yoluyla aranılan veya daha önce bizzat aradığınız durumlarda şüphesiz en çok üzerine durduğunuz nokta tecrübedir. Neticede ağlayan bir bebeği TV karşısına koyarak susturan bir bakıcıdansa ona ilgi gösteren, problemi arayan, çözüme kavuşturan deneyimli, şefkatli bir bakıcı istersiniz. Tecrübe ve bilgi birikimi birleştiğinde sonuna kadar güvenebileceğiniz hatta daha önce hiç çocuk tecrübesi edinmediyseniz çocuk yetiştirme konusunda bir şeyler öğrenebileceğiniz bir bakıcı ortaya çıkar. Doğumdan önce çocuk bakıcısı tuttuğunuzda emin olun doğum sonrasında gönül rahatlığıyla çocuğunuzu bakıcıya teslim edeceksiniz.

Bakıcının kişisel özelliklerini öğrenirsiniz: Bakıcının huyunu suyunu öğrenmek, bilgisinden ziyade çocuğa olan yaklaşımını gözlemlemek çalışan anneler için önemlidir. Neticede doğum sonrasında izinler bitince çocuk ve bakıcı tek kalacak. Bakıcının takıntıları, garip huyları, sağlık problemi bakıcılık işine uygun olmayabilir. Bakıcı şiddeti, skandalı yaşamamak için bakıcıyı çocuk tecrübesi ve bilgisi haricinde kişisel olarak da gözlemlemek en doğal hakkınız. İşbu sebeple çoğu anne doğum sonrasında bakıcı tutmaktansa doğuma birkaç hafta kala bakıcı tutarak bakıcıyı incelemek, alışmak, gözlemlemek istiyor.

EvdekiBakıcım’ın Donanımlı Bakıcılarını ve Oyun Ablalarını Tanıyabilirsiniz

Evdeki Bakıcım bildiğiniz üzere kısa ve tam zamanlı bakıcı tutabileceğiniz güvenilir bir platform. Üniversiteli, donanımlı, bilgili ve tecrübeli birçok bakıcı, oyun abisi&ablası ve Filipinli bakıcı EvdekiBakıcım sayesinde profesyonel hizmet veriyor. Bloğumuzda sıklıkla oyun abisinin/ablasının gözünden sitemizi, hizmetimizi değerlendiren makaleler yayınlıyoruz. Öte yandan bakıcılığa, anne ve çocuk sağlığına dair inceleme yazıları, bilgilendiren makale yayınları yapıyoruz. Sitemizden hizmet almayı planlayan tüm aileler için en kaliteli hizmeti sunmak için oyun ablalarını/ağabeylerini ve bakıcılarını uzmanlık alanlarıyla birlikte seçim yapmanız, bilgi almanız için listeliyoruz. EvdekiBakıcım’a güvenen ve memnun kalan diğer aileler gibi sizler de bakıcılık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bakıcılık hizmetlerimizle ilgili yayınladığımız bilgi dolu makalelerimizi okumak için “Blog” sayfamıza bakabilirsiniz.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar