Bebek/Çocuk Bakım
11 Mart 2016

Ailelerin Hayatını Kolaylaştıracak Sekiz İpucu

Neden yerine getirmesi imkansız kararlarınız ile mücadele etmeye devam ediyorsunuz? Onun yerine daha az çaba gerektiren yöntemleri kullanarak gündelik hayatı daha basit verimli hale getirmeyi deneyin. Tecrübeli bakıcılarımızın deneyimlerini silzere sunuyoruz. 

1. Bornoz Taktiğini kullanın

Sabahları, evden çıkana kadar giysinizin üzerine bir bornoz giyerek kıyafetinizin başına gelebilecek olumsuzluklardan korunun. Bu sayede bebeğinizin son dakikada üzerinize bir şeyler dökebileceği stresinden kurtulabilirsiniz. Böyle kaç annenin çocuk bakımı konusunda hayatının kolaylaştığını duysanız şaşırırsınız.

2. Bir kontrol listesi asın

Çocuklarınızın ihtiyaçları şöyle dursun, kendi eşyalarınızı bile yanınıza almayı unutabilirsiniz. Kapınızın arkasına unutmamanız gerekenler listesini asarak evden çıkmadan son kontrolleri yapıp gerekli her şeyi aldığınızdan emin olabilirsiniz veya oyun ablaları gibi telefonunuza not alabilirsiniz. 

3. Akıllı telefon uygulamaları ile yükünüzü azaltın

Bebek ekipmanlarını kısıtlayabilmek için akıllı telefonunuza Invidyo gibi bebek izleme uygulamaları indirerek çok daha kolay seyahat edin.

4. Temizlik için hızlı çözümleri kullanın

Çocukların yaratabileceği aksiliklere karşı yanınıza bazı alışılmamış temizlik ürünleri alabilirsiniz. Örneğin diş macunu renkli kalem izlerini, fıstık ezmesi saçtaki sakızı çıkartmak için birebirdir.

5. Ev aletlerinizi daha verimli kullanın

Bulaşık makineniz sadece mutfak eşyalarını yıkamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Temizlemek ve mikropları öldürmek için, yapış yapış olan bebek oyuncaklarını ve küflenmiş banyo oyuncaklarını da bulaşık makinesine atın.

6. Her şeyi tatlıya çevirin

Günde üç kez dengeli yemek sunma telaşı tatlı için pek vakit bırakmaz. Çocuklarınıza arada bir tatlı vermek için, meyve suyu kutularının üstlerini keserek dondurmak gibi hızlı hilelere başvurabilirsiniz.

7. Teknoloji ile dış kaynak kullanın

Mümkün olduğunca, rutin işlerinizi aradan çıkartmak uygulamalar kullanarak zamandan ve iş gücünden tasarruf edin. Mesela EvdekiBakıcım mobil uygulaması sayesinde sadece birkaç dakika içinde ister çocuk bakıcılarından ister hasta bakıcılarından uzman bakıcı ayarlayabilirsiniz.

8. Gündelik İşleri oyuna çevirerek çocuklarınızdan yardım alın

Basit ama yorucu olabilecek işleri bir oyun olarak sunarsanız hiçbir çocuk reddedemez. Süre tutarak çocukların başardıkları görevler için onları ödüllendirin.

Bu ipuçları ve püf noktalar gün içinde size daha fazla saat vermeyecektir, ama zamanı yönetmek ve çocuklar ile hayatı kolaylaştırmak için size yardımcı olabilir. Detaylı bilgi ve pratik yöntemler için tecrübeli bakıcılarımızdan faydalanabilirsiniz. 

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar