Genel Bebek/Çocuk Bakım
12 Eylül 2018

Acil Bakıcı Gerektiğinde Dikkat Edilecek Noktalar

“Eyvah! Acil bakıcı lazım!” Ağzınızdan bunlar çıkıyorsa bu yazımız sizin için. Bugün acil gitmeniz gereken bir yer, birinin hastalanması, iş planınızda ani bir değişiklik olması gibi durumlarda gündeme gelen acil bakıcı gerekliliği ile ilgili sizi bilgilendirmek ve size yardımcı olmak istiyoruz. Acil bir durumda bakıcı bulmanız için neler yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz. Yakınlarınızdan yardım istemenin dezavantajlarından, oyun ablalarıyla iyi ilişki kurmanın faydalarından ve en önemlisi profesyonel bakıcı hizmeti almanın en iyi çözüm olduğundan bahsedeceğiz. Durumunuzun aciliyeti ve arkadaşlarınızın güvenilirliği olmayan acil bakıcı tavsiyeleri birleştiğinde hata yapabilirsiniz: Çocuğunuz için referansı olmayan, eğitimsiz ve tecrübesiz bir acil bakıcı bulmamanız gerektiğinden söz edeceğiz. Yazımızı okumayı bitirdiğinizde acil bakıcı ihtiyacınız olduğunda ne yapmanız gerektiği hakkında bilgi edinmiş olacaksınız.

 

Bu Zamanda Aciliyet İçeren Durumlara Düşmemek Mümkün Mü?

Yıl 2018. Hayat günden güne hızlanıyor. Ani değişiklikler eskiye oranla çok daha fazla. Günlük programınızı ne kadar iyi yaparsanız yapın mutlaka hesapta olmayan bir şeyler çıkıyor. Mesaiye kalmak gerekiyor, biri hastalanıyor, arkadaşınızdan katılmayı çok istediğiniz bir etkinlik teklifi geliyor. Bir tarafta da, canınızdan çok sevdiğiniz çocuğunuz ya da hasta anneniz. Zor bir ikilem. İkisine de nasıl yetişilecek? Çocuğunuzun ya da annenizin yanında olmak isterseniz, patronunuzla gergin bir konuşma yapmanız gerekebilir, hastanız varsa ziyaret etmediğiniz için vicdan azabı çekeceksiniz. Çalışıp çabaladığınız bu zor hayatta bir anlık nefes alma fırsatı olan etkinliğe katılamama olasılığı da kötü bir his yaratabilir. Bu bakım gereksinimi olan kişi için acil bakıcı bulmanız en iyi çözüm ama adı üstünde acil. Eş dost yardımı bir seçenek, eh işte. Pek de rahatlatmadı sizi. Gelin şu eş dost konusunda bir bakalım ve kapatalım.

 

Eş Dosttan Yardım İstediniz, Ya Sonra?

Acil bakıcı gerektiğinde hemen yakınlarımız aklımıza geliyor. Bu, kısa vadede çözüm gibi gözükse de uzun vadede çocuğunuza bakmasını talep ettiğiniz kişiyle olan ilişkinizi olumsuz etkileyebilir. Çok yakınlarımız da olsa, başımız sıkıştığında çoğu zaman yardım talep etmek bu kişide “Başı sıkışınca hep beni arıyor.” hissi yaratabilir. Belki yakınlarımız diye bize her türlü fedakârlığı yapacağını düşünüyoruz ama bu onlarla ilişkimizi yıpratan, yanlış bir düşünce. Size ve dolayısıyla ufaklığa ya da anneniz olan yaşlı Ayşe teyzeye hayır diyememek arkadaşınız üzerinde olumsuz bir etki bırakacaktır. Zorunluluktan zaman harcamak öfkelenmesine neden olacaktır. Sonra, “Aradığımda Canan telefonlarımı neden açmıyor?”, “Betül beni etkinliklere neden çağırmıyor?” durumuna düşebilirsiniz. Acil bir durumda yardım isterken sadece aciliyetinizi çözmeyi değil, yardım istediğiniz kişiyle olan ilişkiniz de düşünün. En iyisi siz, acil bakıcı konusunda yakınlarınızdan yardım istemeyi aklınızdan çıkarın.

Kim İçin Acil Bakıcı Aradığınız Önemli

Acil bakıcı arıyorsunuz, peki kim için? Enerjisi hiç bitmeyen 4 yaşındaki ateş parçası için mi, Alzheimer hastası olan babanız için mi? Kim için acil bakıcı aradığınız çok önemli. Çünkü bulacağınız bakıcı, bakacağı kişi için uygun olmayabilir. Zaten aciliyetiniz varken bir de hangi bakıcı uygun hangisi değil diye vakit kaybetmek pek hoş olmasa gerek. Örneğin biz, Evdekibakicim’da acil bakıcı arayanlara detaylı arama yapma, dolayısıyla zamandan kazanma hizmeti sunuyoruz. Çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yaşlı bakıcısı, özel ders, oyun ablası kategorilerinde arama yapabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da acil bakıcı bulmanız için size destek veriyoruz. Uygulamamız sayesinde aciliyetinizi gidermeniz için hızlı aksiyon almanızı sağlıyoruz. Aciliyet ortaya çıktığında konu sadece bakıcı bulmak değil, doğru bakıcı bulmaktır. Yani bakılacak kişinin sadece bakılması değil, iyi bakılması önemlidir. Aciliyetten bunları göz ardı etmek istemiyorsanız, yanınızdayız.

 

Acil Bakıcı Gerektiğinde Arayabileceğiniz Ablalar Olsun

Acil bakıcı gerektiğinde aklımıza düşen sorulardan bazıları bakıcı tecrübeli mi, eğitimli mi, çocuğuma ya da anneme iyi bakar mı? sorusudur.  Daha önce yanınızda çalışan bakıcı veya oyun ablalarıyla ilişkinizi sürdürün. Çocuğunuzdan haberdar olmaları, onun gelişimiyle ilgili bilgi sahibi olmaları iyidir. Belki zaman zaman çocuğunuzla oyun ablası hakkında da konuşabilirsiniz. Oyun ablasıyla ilgili bir haberi çocuğunuza iletebilir ya da afacanın dişlerinin çıktığını oyun ablasıyla paylaşabilirsiniz. Bu sıcak duygular acil bir durumda oyun ablası ya da bakıcı bulmanızı kolaylaştıracaktır. Diğer yandan eğer eskiden çocuğunuza bakan, onunla ilgilenen oyun ablaları ile iletişiminiz kesildiyse üzülmeyin. Yeni bir bakıcı ya da oyun ablası çocuğunuzun hayatını renklendirecek, ona mutlaka bir şeyler katacaktır.

 

Acil Bakıcı Gerektiğinde En Güvenilir Ve Hızlı Çözüm, Profesyonellerden Destek Almak

Tüm bu bahsettiklerimiz bizi, acil bakıcı ihtiyacı olduğunda profesyonel bakım hizmeti almanın en doğru seçenek olduğu seçeneğine götürüyor. Teknoloji bu kadar ilerlemişken internetin nimetlerinden faydalanın. Çevrenizdeki birkaç oyun ablası veya bakıcı seçeneğiyle yetinmektense güvenilir bir platformun sunduğu sayısız seçeneği değerlendirin. Böylece acil durumlarda çok daha fazla kaynağa sahip olur, ihtiyacınızı çok daha hızlı giderebilirsiniz. Bu size kendinize vakit ayırma, acil durumları yönetebilme ve çocuğunuza eksiksiz bakım sağlama olanağı verir. Ebeveynlerin, bakılacak kişinin ve bakıcının yani 3 tarafın da mutlu olduğu sisteme www.evdekibakicim.com diyoruz.

Acil Bakıcı Lazımsa Hızlı Ve Akılcı Olmak Gerekir

Acil durum, kısıtlı zamanda hızlı ve akılcı hareket etmeyi gerektirir. Hızlısınızdır ama gerekeni yapamazsanız kaybedersiniz. Gerekeni yapıp yavaş kalırsanız yine kaybedersiniz. Acil bakıcı bulma konusunda, çözümün karşılığı kapınızın mümkün olan en kısa zamanda doğru bakıcı tarafından çalınmasıdır. Bakıcı desteğine ihtiyacınız olduğu bir durumla karşılaştığınızda, önce sakin olun, ihtiyacınızı analiz edin. Kaç saatlik bir bakıma ihtiyacınız var? Süre uzarsa opsiyon alabiliyor musunuz? Bakım sırasında ihtiyaçlar olacaksa nasıl sağlanacak? Bunları belirledikten sonra doğru bakıcıyı aramaya başlayabilirsiniz. Elinizdeki cep telefonunuz ve uygulamamız size yardım etmek için harika bir ikilidir. Onların arkasında da biz varız tabii ki. Bize hemen  0543 879 04 33 nolu WhatsApp’tan ulaşın ve ihtiyacınızı açık bir şekilde belirtin. İşte çözüm süreci başladı. Bunun ardından ekibimiz sizin için çalışmaya başlayacak.

 

Acil Bakıcı Var, Acil Bakıcı Var. Çocuğunuzun Güvenliğini Sağlayın!

Aciliyet durumu içinde bir tuzak barındırır: Önemli noktaları göz ardı etme. Bunların içinde, bakım sırasındaki güvenliği ve bakım kalitesini göz ardı etme gibi konular vardır. Bu tuzaklara düşmeyin. Acele işe şeytan karışmasın. Sağlık gibi çok acil durumlar dışında, bakıcının niteliğini, bakım güvenliğini ve süreci sorgulayın. Bakıcı eğitimli mi, tecrübeli mi? Referansları kimler? Bakım sürecini nasıl yürütecek? Çocuğunuzla ne gibi aktiviteler yapacağı hakkında sorular sorabilirsiniz.

Profesyonel bakım hizmeti sunan bir site olarak size, Acıbadem Mobil’den acil ambulans hizmeti, AIG Sigorta’dan 100.000 TL’lik sigorta anlaşması ve IYZICO güvenli ödeme hizmeti sunuyoruz. Bakım ihtiyacı olan çocuğunuz, anneniz, babanız bunu hak ediyor. Biz de onlara verdiğiniz değeri bildiğimiz için bunları size sunuyoruz.

Yazının başında, bu zamanda acil bakıcıya muhakkak ihtiyacımız oluyor, dedik. Ya düzenli bir yatılı bakıcınız ya da gün içinde çocuğunuzla vakit geçiren daimi bir oyun ablanız olursa hem çocuğunuz daha mutlu olur, hem de siz acil durumlara hazırlıklı olursunuz değil mi? ;)    

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
İlginizi Çekebilecek Benzer Yazılar