Yaşlı Bakımı

Alzheimer Hastasının İhtiyacı Olan Bakım Nedir? 10 Adımda Hasta Bakımı!

Alzheimer hastası, zihinsel fonksiyonların giderek bozulmasıyla kendisine bakamayacak bir duruma gelebilir. İlerleyen safhalarında bakıma ihtiyaç duyabilir.

Bunama Olarak Bilinen Alzheimer Hastalığının 10 Belirtisi

Halk arasında bunama olarak bilinen; ama bir bunamadan daha fazlasına neden olan Alzheimer, yavaş yavaş meydana gelir ve kişinin gündelik hayatını olumsuz etkiler.

Alzheimer Hastaları İçin Beslenmenin Önemi ve Yararlı Bilgiler

Alzheimer, yaşlılıkla ortaya çıkan bir hastalıktır. Kişinin yaşam kalitesini altüst eden kronik bir problemdir. Neden ortaya çıktığına dair kesin bir kanıt yok.tur.

Yaşlı Bakıcı - Hasta Bakıcı Nasıl Bulunur?

"Yaşlı bakıcı - hasta bakıcı nasıl bulunur?" sorusunu pek düşünme gereği duymamış olabilirsiniz. Fakat bakıcı yalnızca küçük çocuklar için gerekmemektedir.

Yaşlı ve Bebek Bakıcısı ile Ailenin Evinin Yakın Olmasının Avantajları

Hayatın hızlı bir tempoyla akıp geçiyor olması çoğu zaman önemli işlerin yarım kalmasını veya bizler için önemli olan kişilerin bizim ilgimize mahrum kalmasıyla sonuçlanabiliyor.

Tecrübeli Yaşlı Bakıcısında Olması Gereken Sekiz Özellik

Aile büyükleriniz için tecrübeli yaşlı bakıcısı ararken uzman bakıcıda dikkat edilmesi gereken yedi özellik

Alzheimerlı birinin “evime gitmek istiyorum” isteğini cevaplamak

Aileler ve uzman yaşlı bakıcılar, Alzheimerlı veya demans (bunama) kişilerden sık sık ”Ben evime gitmek istiyorum.” sözünü duyar. Yaşlı kişi bunu kendi evindeyken söylediğinde bu durum yakınları için daha da moral bozucu bir hal alır.

Yaşlılarda Uykusuzluk

Uyku, kişilerin genel sağlık ve refahı için çok önemlidir. Araştırmalara göre düzensiz uyku diyabet ve kalp hastalıkları dâhil olmak üzere birçok sağlık sorununa sebep olabilmektedir. Yaşlılar uykusuz kaldıklarında ve iyi bir gece uykusu alamadıklarında

Yaşlı Bir Kişiye Bakımda 5 İpucu

Kesin olan bir şey vardır, o da hayatın tam bir daireye benzemesidir. Annenizin veya babanızın, çocukluk ve genç döneminiz boyunca size bakması ve bu rolün belli bir zaman sonra size geçmesidir. Bu dönemlerde bakım kolay değildir, fakat yükün ağırlığı hangi zorluklarla karşılaşılacağının bilinciyle hafifletilebilir.

Evde Bakım Hizmetlerinde Çalışan Kişilerin Sigortalılığı

EvdekiBakıcım ailesi olarak tarafımıza aileler tarafından en çok yöneltilen soruların başında bebek bakıcıları ve yaşlı bakıcıları için sigorta yapma yükümlülüğünün kimin üzerinde olduğu gelmektedir. Bu yazımızda size bu konu ile ilgili detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktayız.

Demans Nedir?

Dementia, 40 ve 50' li yaşlarda başlayan beyin damarlarına bağlı bunamadır. Demans olarak da geçmektedir. Tek başına belli bir hastalık değildir.