Genel

Çocukla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 12 Şey

Çocukla seyahat etmek, oldukça stres yaratıcı ve endişe verici bir sorundur. Ancak çocukla tatille ilgili gerekli tedbirleri alırsanız bu sorun ortadan kalkabilir.

İstanbul Down Sendromu Derneği

İstanbul Down Sendromu Derneği, farkındalık adına yapılan en önemli girişimlerden bir tanesidir. Down sendromluların hayatını kolaylaştırmak adına birçok yararlı faaliyet yapmaktadırlar.

Oyun Oynamayan Çocuk Kalmasın! Oyun Oynamanın Çocuklara Faydaları

Oyunlar çocuklar için, keşfettikleri dünyadaki gerçekliğin izdüşümüdür. Kendi hayal ettikleri dünya veya dokundukları objelerden çıkardıkları anlamlardır.

Çocuğunuz İçin En Doğru Dadıyı Seçmenin 10 Püf Noktası

Yetenekli, çocukların psikolojisinden anlayan, güvenilir ve iyi bir dadı bulmak önemli bir problem. Çünkü iyi bir dadı bulma konusunda talepler artmaya başladı.

Neden Nepalli Bakıcı? Nepalli Bakıcı Tutmanız İçin 5 Sebep

Nepalli bakıcılar, ülkemizde aranan ve ebeveynler tarafından ilgi gören kişiler haline geldiler. Nedeni; saygılı, güvenilir ve samimi karaktere sahip olmaları.

Acil Bakıcı Gerektiğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Acil bakıcı hizmetine mi ihtiyacınız var? Bu konuda size yol göstermek için hazırladığımız yazımızda, kısa sürede bakıcı bulmanın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Kayınvalide Ve Çocuk Bakıcısı Arasındaki Sorunu Önlemek İçin 7 İpucu

Kayınvalide ve çocuk bakıcısı arasındaki sorunların çözümünden bahsedeceğiz. Çocuk bakıcısı ve kayınvalide arasında huzurlu bir ilişkinin ipuçları vereceğiz.

Oyun Ablası Nedir, Çocuğunuza Neler Öğretebilir?

Oyun ablaları, çocuklara hem arkadaş hem de eğitmendir. İngilizce, müzik, resim veya oyun ablasının kendisini geliştirdiği bir alanda çocuğa eğitim verebilir.

Karne Günü Aileler Çocuklarına Nasıl Bir Davranış Sergilemeliler?

Karne günü aileler ve çocuklar için oldukça heyecan verici bir gündür. Aileler, sonuç ne olursa olsun çocukların şevkini kıracak davranışlarda bulunmamalıdır.

Küçük Yaşta Yabancı Dil Öğrenmek Çocuğa Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Yabancı dil bilmek herkes için önemlidir. Ancak küçük yaşta öğrenmek daha önemlidir. Son zamanlarda İngilizce öğrenimi küçük yaşlardan itibaren başlatılıyor.

Çocuğunuza Daha İyi Bir Ebeveyn Olmak İçin Uygulayabileceğiniz 5 Adım

Çocuğunuza daha iyi bir ebeveyn olmak istemez misiniz? Çocuk gelişimi hassas bir konudur. Biz de sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdık ve 5 ipucunda topladık.

Çocuk İle Gidilecek 9 Yer

"Çocuk İle Gidilecek 9 Yer" derlememize ebevevnlerin mutlaka göz atmasını tavsiye ederiz. Her biri çocuğunuz ile birlikte kaliteli zaman geçirmek için çok iyi seçenekler.

Sabırlı anne baba olmanın 9 yolu!

Sabırlı anne baba olmak dünyanın en zor işlerinden bir tanesidir. Çocukların enerjilerine yetişmek anne baba için kimi zaman mümkün olamıyor.

Çocuk İsimleri Ve Anlamları, İsimlerin Anlamlarını Biliyor Musunuz?

Çocuk isimleri ve anlamları nedir, çocuğa konulan isim çocuğu etkiler mi? ailelerin en çok araştırdığı ve üstünde durduğu konulardan bir tanesidir.

Bebek İle Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Konu

Bebek ile seyahat ederken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir, anlattık. Aileler bebek ile seyahat etmekten çekiniyorlar ve strese giriyorlar.

Bebek Bakıcınız Kaçarsa Yapmanız Gereken 7 Şey

Bebek bakıcınız kaçarsa ne yapmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Son yıllarda ailelerin bakıcı ihtiyacı artırmıştır, bu da bazı sorunları doğurmaktadır.

Bebeğim kusuyor ne yapmalıyım? İşte yapmanız gerekenler

Bebeğim kusuyor ne yapmalıyım, kusmanın türünü ve nedenlerini iyi belirlemeliyiz. Bebeklerde kusma aslında normaldir. Hemen Aklımıza reflü gelmemeli.

Neden bebeğim hiçbir şey yemiyor?

'Neden bebeğim hiçbir şey yemiyor?' birçok annenin ortak sorusudur. Bu konuda sizler için alanında uzman kişilerden edindiğimiz bilgileri paylaşacağız.

Bebeğim geceleri sürekli uyanıyor! Ne yapmalıyım?

Bebeklerin gece sürekli uyanması, çok sık görülen bir durumdur. Bu yazımızda bebeklerin geceleri sıklıkla uyanmasının nedenlerinden bahsedeceğiz.

Bakıcınız ile Tatildeyken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Konu

Bakıcınız ile tatile çıktığınızda dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bakıcı ile Tatildeyken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Konu'yu inceledik.

Kısa Süreli Bebek Bakıcısı SMS İle Sigortalanacak!

Kısa Süreli Bebek Bakıcısı SMS İle Sigortalanacak!

Çocukların Sosyalleşmesi İçin Oyun Ablası Desteği

Oyun Ablası ile Daha Sosyal Çocuklar

Zor Günler Geçiren Bir Annenin Güvenilir Bakıcı Bulma Süreci

Emir, benim canım oğlum. Tam 5 yıl bekledikten sonra hayatımıza giren mis kokulu ponçik.

Çocuk Bakıcısı için Neden Kan Testi Gerekiyor?

Çocuk bakıcısı için kan testi istemek atlanmaması gereken bir noktadır. Çocuğunuzu gönül rahatlığıyla bakıcıya emanet edebilmeniz için bakıcının sağlık durumunu bilmelisiniz.

Çocuk Bakıcısının Referansı İle Görüşme

Çocuk bakıcısının referansı ile görüşme yapmak asla atlanmamalıdır. Başvuran adayın güvenilirliğini ölçmeniz için en doğru kıstas referans kontrolüdür.

Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?

"Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?" sorusunu aileler mutlaka kendi ihtiyaçlarına göre cevaplamalı ve bakıcı arayışına bu noktadan sonra başlamalılar.

Seçtiğiniz Bakıcının Ailesiyle Tanışmak Neden Önemlidir ?

Çocuk bakıcıları annelerin çocuklarını yetiştirmelerinde ve büyütmelerinde en büyük yardımcılarıdır. Bu nedenle çocuk bakıcısı seçiminde son derece dikkatli olunmalıdır.

Yaşlı bakıcı - hasta bakıcı nasıl bulunur?

"Yaşlı bakıcı - hasta bakıcı nasıl bulunur?" sorusunu pek düşünme gereği duymamış olabilirsiniz. Fakat bakıcı yalnızca küçük çocuklar için gerekmemektedir.

Çocuk Bakıcısının Görev Tanımı Neden Net Olmalıdır?

Çocuk bakıcısının görev tanımı her ailede değişiklik göstermektedir. Bazı bakıcılar temizlik, ütü yaparken, bazıları yalnızca çocuğun bakımıyla ilgilenebilir.

Çocuk Bakıcısı İle Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Çocuk bakıcısı ile ilgili yaşanan sorunlar hakkında önceden bilgi sahibi olmak aileler için önem taşımaktadır. Bu sayede bazı durumlara karşı hazırlıklı olurlar. 

Çocuk Bakıcısı Çocuğun Güvenliği İçin Nelere Dikkat Etmelidir?

Çocuk bakıcısı seçimi çocukların güvenliği için büyük önem taşır. Çünkü çocuk bakıcısı, günün önemli sayılabilecek bir zaman dilimini çocukla birlikte geçirir.

Aile ile Çocuk Bakıcısı Arasındaki İletişim Nasıl Olmalıdır?

Aile ile çocuk bakıcısı arasındaki iletişim çocuğun gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Fakat çocuklarını bakıcıya emanet etmek aileler için zor bi süreçtir.

Çocuk Bakıcısı Seçiminde En Sık Yapılan 10 Yanlış

Çocuk bakıcısı seçiminde yapılacak en ufak bir yanlışın bile telafisi yoktur. Aileler bakıcı seçerken belli noktalara dikkat ederlerse çocukları için en doğru seçimi yapabilirler.

Çocuk bakıcısı referansı nasıl kontrol edilir?

Çocuk bakıcısı referansı kontrol edilirken ailelerin çok dikkatli davranması gerekir. Biricik çocuklarını emanet edecekleri kişinin güvenilirliği oldukça önemli bir nokta.

Bir Çocuk Bakıcısında Olması Gereken 14 Özellik

Bir çocuk bakıcısında olması gereken özellikler aileden aileye farklılık gösterse de bazı ortak noktaları vardır. Sizler için bunları 14 başlıkta inceleyeceğiz.

Çocuk Bakıcısı İşe Başlamadan Önce Hangi Evraklar İstenmelidir?

Çocuk bakıcısı işe almadan önce aileler tarafından bazı evraklar istenmelidir. Bu evraklar minik yavrularınızı emanet edeceğiniz çocuk bakıcısı güvenilirliği için gereklidir.

Çocuk Bakıcısı İle İlgili En Çok Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Çocuk bakıcısı ile ilgili yaşanan sorunları derlediğimiz bu yazımızda, almanız gereken önlemlerden ve bakıcıda aramanız gereken kriterlerden bahsettik.

Çocuk Bakıcısı Aylık Ücretleri

Çocuk bakıcısı aylık ücretleri bakıcı seçimindeki önemli kriter. Sizler için çocuk bakıcısı aylık ücretleri ve çocuk bakıcısı ile ilgili gerekli bilgiler burda.

Çocuk bakıcısı aile büyükleri tarafından neden yönlendirilmemelidir?

Çocuk bakıcısı, ebeveynlere çocuk bakımı konusunda yardım eden kişidir. Gün içerisinde belli bir saatte çocuğa bakmakla görevli olan çocuk bakıcılarının da birçok görevi ve uyması gereken kurallar bulunmaktadır.

Bakıcı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Bakıcı seçerken bir takım hususlara mutlaka dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle çocuğun güvenliği ve eğitimi için en iyi bakıcılarla çalışmak şarttır. Aksi takdirde sorun yaşanma ihtimali yükselebilmektedir.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan, tüm dünyada otizme dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

Down Sendromu Nedir

Down Sendromu Nedir? Dünya Down Sendromu Günü'nün bu farklılığın biraz daha fazla öğrenilmesi ve daha iyi yaşamaları için nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda biraz zaman ayırmamız gerekiyor.

Bir Çocuk Bakıcısının Hangi Sorumlulukları Vardır?

Bir çocuk bakıcısının aileye göre değişiklik göstermekle birlikte pek çok sorumluluğu vardır. Bu yazımızda size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler vereceğiz.

Nasıl Beyblade Yapılır?

Beybalde bir Japon mangası olarak bilinir. Çocuklar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Pek çok çocuk belli bir dönem sokakta bu oyuncaklar ile oynamıştır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteyi İlaçsız Yönetmek için 6 Adım!

Dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyi ilaçsız yönetmek mümkündür. Bu konuda size yardımı dokunabilecek 6 maddeyi yazımızda sıraladık. Keyifli okumalar!

Dışarıda Oynanan Oyunların Çocuklar Üstünde 5 Faydalı Etkisi

Dışarıda oynanan oyunlar çocukların hem eğlenmesini hem de daha sağlıklı bir çocukluk geçirmelerini sağlar. Size dışarıda oynamanın etkilerinden bahsedeceğiz.

Çocuklara Ceza Vermek Doğru mu Değil mi ?

Çocuklara ceza vermek ebeveynlerin bazı durumlarda başvurduğu bir yöntemdir. Fakat unutmamalıyız ki öğrenim olayı sabır ve emek gerektirir. Devamı yazımızda!

Ödev Yapmayan Çocuk Sahibi Anne Babalar Ne Yapmalı?

Ödev yapmayan çocuk konusunda; ceza ve ödüle başvurmadan önce sorulacak sorular var. “Bu ödev sana ne katacak?', “ne öğreneceksin?” gibi sorular sorabilirsiniz.

6 Aylık Bebeklerin Gelişimine Katkıda Bulunacak En İyi 13 Oyuncak

6 aylık bebekler için oyuncak seçimi çok önemlidir. Hayatın işleyişini oynadığı oyuncak ile öğrenmeye başlar. Yetişkinlerin oyuna verdiği anlamdan farklıdır.

Çocukların Sorgulama Yeteneklerini Geliştirecek Felsefi Sorular

Çocukların sorgulama yeteneklerini geliştirmek için sürekli onlara sorular sormak gerekir. Doğru soruların sorulması doğru cevabın bulunması anlamına gelir.

Çocuklarınızın Teknoloji Bağımlısı Olarak Büyümesini İster Misiniz?

Çocuklarınızın teknolojiyi doğru ve yeterli kullanabilmeleri için çok dikkatli bir şekilde yönlendirilmeleri gerekiyor. Bu hususta da iş ebeveynlere düşüyor.

6 Adımda Çocuğunuzun Okul Korkusunu Yenmenin Kolay Yolları

Çocuklarda okul korkusu sık yaşanan bir olaydır. Bu sıkıntılı durumu çözmek için ailenin özverili davranması önemlidir. Sizler için çözümleri 6 adımda derledik.

Çalışma Belleğini Geliştirmek İçin Mükemmel Bir Yol: Ağaca Tırmanmak!

Çalışma belleğini geliştirmek için bir ağaca tırmanmak ya da engelli koşu yapmak harika yollar. Çocuklarınızda bunların olumlu etkisini mutlaka göreceksiniz.

Bükümlü Parmak Boyama İle Çocuklarınız Hem Eğlensin Hem Öğrensin

Bükümlü parmak boyama gibi etkinlikler çocuklarınızın eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmelerinin yanı sıra onların zeka gelişimleri için de çok önemlidir.

Çocuğunuz 'Sıkıldım' Dediğinde Yapabileceğiniz Etkinlikler

Çocuğunuz 'Sıkıldım' dediğinde yapmanız gereken şey onunla birlikte eğlenebileceği yollar bulmak. Dikkat çeken ve seviyesi uygun olan etkinlikler seçmelisiniz.

Çocukların Görsel Hatırlama Yeteneklerini Arttırmak İçin 3 Sanat Oyunu

Çocuklarının sanata ve sanatçıya ilgi duymasını, bir sanat ile meşgul olmasını isteyen anne babalar, küçük yaşlardan itibaren çocuklarına bu sevgiyi aşılamalılar.

EvdekiBakıcım Oyun Ablalarını/Abilerini tercih etmek için 5 Neden!

Hayatlarımızı kolaylaştırmak için artık hepimiz mobil uygulamaları ve internet ortamını tercih ediyoruz.

Özel Dersin Okul ve Sınav Başarısındaki Etkisi

İlkokuldan üniversiteye kadar tüm eğitim sürecinde sayısal ve sözel birçok temel eğitim dersi veriliyor.

Özel Çocuklara Rehberlik Ve Arkadaşlık Eden, Gölge Öğretmen Nedir?

Gölge öğretmen; down sendromlu, otistik, içine kapanık, sosyal becerisi olmayan ve benzeri çocuklara rehberlik eden, onlara her alanda arkadaşlık eden kişidir.

EvdekiBakıcım’da İlk Randevumu Nasıl Oluştururum?

İlk randevuya oluşturmak, EvdekiBakıcım’a yeni katılan herkes için biraz stresli olabiliyor. Bunu kolaylaştırmak için sizlerle tecrübelerimizi paylaşacağız.

Down Sendromlu Çocuklar Oyun Ablası/Abisi ile Çok Mutlular

Down sendromlu çocukların aileleri zor olduğunu düşündükleri için birçok şeyden kıstırıyorlar ancak oyun ablası gibi desteklerle büyük bir rahatlık yaşıyorlar.

Özel Ders Almanın Faydaları

Özel ders; öğrencilerin okul saatleri dışında ihtiyaç duydukları derslerle ilgili ek bir eğitim desteği almasını ifade eder.

Özel Dersin Eğitimdeki Önemi

Özel ders; ilkokuldan üniversite hatta memurluk, akademisyenlik gibi alanlara kadar uzanan çok geniş bir alandır.

Filipinli Bakıcı Tercih Edenlerin Görüşleri

Çalışan annelerin doğum izni aldıkları anlardaki en büyük endişesi ve sonrasında somut hale gelecek olan sorunu “Çocuğuma ben işteyken kim bakacak?” kaygısıdır.

Bebek – Çocuk Yogası

Yogaya başlamak için, herhangi bir yaş, özellik ya da fiziksel duruma gerek duymadan koşulsuz bir başlangıç yapmak mümkündür.

Filipinli Bakıcının Eksi ve Artıları

Filipinli bakıcılar son yılların en popüler bakıcılık hizmetleri arasında yer alıyor.

Hamile Yogası

Yurt dışında çok yaygın olan ama ülkemizde sadece üst segment gelir grubuna sahip olanların tercih ettiği hamile yogası doğum öncesi ve sonrasında anneye ciddi fayda sağlayan bir uygulama olarak biliniyor.

Oyun Ablası mı Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı mı?

Yazımızı okumayı bitirdiğinizde, oyun ablası ve tam zamanlı çocuk bakıcısı arasındaki farklarla ilgili bilgi edinmiş olacak, avantajlarını kıyaslayarak çocuğunuz için en iyisi seçmek konusunda bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Sizin Hala Filipinli Bakıcınız Yok mu?

Modern çağda yaşamak her ne kadar güzel olsa da çağın getirdiği bir sürü zorluk vardır.

Eğitimli Oyun Ablasının Çocuklara Faydası

Eğitimli oyun ablası, oyun ablalığı işi yapan kişilerin genel sıfatıdır aslında.

Özel Çocuklar için Oyun Ablası

Zihinsel ve fiziksel engeli olan özel çocuklar için evde bakım çok daha zahmetli ve sorumluluk isteyen iştir.

Evde Çalışan Anneler de Bakıcıya İhtiyaç Duyuyor

Evde çalışmak bireyler için daha konforlu olsa da neticesinde belli bir sorumluluk taşıdığından iş ortamında görülen stres aynı şekilde yaşanabiliyor.

Oyun Ablası Çocukların Ufkunu Genişletiyor

Oyun ablası yeni doğmuş bebeklerden okul çağındaki çocuklara kadar geniş bir yaş aralığında çocuklara arkadaşlık, rehberlik eden genç kişilerdir.

Çocuklar Oyun Ablaları ile Öğreniyor!

Her dönemin gelecek nesli olan çocuklar, küçük yaştan itibaren bilinçli bir şekilde eğitildiği takdirde geleceğe aydınlık ve farkındalık yakalamış olan aynı zamanda kendisini yetiştirmiş başarılı bir birey olarak adım atar.

İlk Defa Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı Veya Bebek Bakıcısı Alacaksınız Ama Kararsız mısınız?

Anne ve babalar için çocuklarını bir başkasına emanet etmek çok hassas bir konudur.

İlk Defa Oyun Ablası Hizmeti Almak İstiyorsunuz Ama Kararsız mısınız?

Oyun ablası hizmeti evde bakıma ihtiyaç duyan bebeklerden okul çağına gelmiş çocuklara kadar çok geniş bir alanda hizmet veren eğitimli bakım hizmetidir.

Oyun Ablası Hizmeti Çocukların Okul Yaşamını Nasıl Etkiler?

Oyun ablası hizmetini genellikle küçük çocuğu olan, çalışan ebeveynler alır gibi görünüyor olsa da esasında yeni doğan ve okul çağına ulaşmış tüm çocuklar için oyun ablası hizmeti veriliyor.

Okuldan Sonra Çocuk ile Kim İlgilenecek?

Çalışan ebeveynler için okul sezonu başladığında en büyük sıkıntı şüphesiz “Okul sonrası çocukla kim ilgilenecek?” sorunsalıdır.

EvdekiBakıcım’ın Uzmanları Tecrübelerini Paylaşıyor  

Bir işte teorik eğitim önemlidir ama o eğitimle birleşen uygulama sonucunda edinilen tecrübe işin iyi olması konusunda en önemli faktördür. Konu çocuk bakımı gibi çok hassas olan bir konu olduğunda tecrübenin önemi iki kat artar.

Okullar Açılıyor Ama Oyun Ablanız Hazır mı?

Yaz tatilinin sona ermesi yeni okul döneminin sinyalini vermeye başlar.

Kreş mi Oyun Ablası mı?

Ebeveynler için çocuk yetiştirmede belli dönemler vardır.

Oyun Ablası Saatlik Ücret Piyasası

Oyun ablası saatlik ücret piyasası net rakamlardan oluşmuyor. Zira her ablanın ve abinin ebeveynlere vereceği hizmet, çocuklara aktaracağı uzmanlık alanı farklılıklar gösterdiğinden haliyle fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Part Time Oyun Ablası İş İlanları

Oyun ablası; çocuklara fiziksel ve zihinler aktivitelerinde yardımcı olan, ebeveynlerin isteği doğrultusunda çocuklara evde piyano, drama İngilizce eğitimi veren bakıcılık hizmetidir.

Anaokulu Oyun Ablası İş İlanları

Çocuk bakımına yeni bir soluk getiren oyun ablalığı, ailelerin işini kolaylaştırıyor, çocukların ise sosyal ve eğitim hayatını.

Oyun Ablasının Etkisi ve Oyun Ablası Ücretleri

Yeni nesil bakıcılıklardan kabul edilen oyun ablalılığı; çocuklara eğlenceden eğitime kadar her alanda aktif bir şekilde yardımcı oluyor, ablalık yapıyor.

Üniversiteli Oyun Ablası

Oyun Ablalığı, bilindiği üzere sadece ülkemizde değil, batılı ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere hemen hemen bütün başarılı ülkelerde son derece önemsenen ve dikkat edilen bir kavramdır.

Oyun Ablası Ekşi

Hayatımıza oldukça yakın bir dönemde giriş yapan Oyun Ablalığı kavramı haliyle pek çoğumuz için pek çok soru işaretiyle birlikte gelmiştir.

Oyun Ablası ile İngilizce Eğitimi

Oyun Ablalığının en önemli yanlarından birisi de, çocuklara ve ailelerine yabancı dil eğitimi bakımından çok büyük olanaklar sunmalarıdır.

Çocuklar Yazılım Dünyası ile Tanışıyor

Çocuklar Yazılım Dünyası ile Tanışıyor

Oyun Ablası Arıyorum

Oyun ablası, bilindiği üzere geleneksel çocuk yetiştirme yöntemlerinden ayrılan ve çok daha verimli bir eğitim süreci sunan yeni ve önemli bir kavramdır.

Geleceğin Dili: Kod Okuryazarlığı

Bilgisayar programlamak, programlama dilini öğrenmek tıpkı yabancı dil kadar önemli ve tıpkı diğer meslek dalları kadar kabul gören, talep edilen bir meziyet haline gelmiş durumdadır. İlkokullarda kod yazma konusunda çalışmalar yapıldığı ve bu yönde müfredat düzenlemesi yapılsın diye adımlar atılıyor.

Ağlayan Çocuğa Telefon ve Tablet Vermenin Etkileri

Çocukların telefon ve tablet kullanımı teknoloji uzmanı pedagogların üzerinde titizlikle durduğu ve aileleri uyardığı bir konu. Gelişen teknoloji sebebiyle kişilerin en büyük ihtiyaçlarından biri akıllı cihazlar oluyor. Telefon ve tablet ile tüm işleri yönetirken bütün gün vakit geçirmek mümkün. Akıllı cihazlar elbette doğru kullanımda verimli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor ancak çoğu zaman maalesef yanlış bir şekilde kullanılıyor.

Doların Yükselmesi ve Bakım Sektörüne Etkisi

Doları düşürme çabası sonucunda dolar bir miktar düşüş göstermiş olsa bile dünyada ve ülkede yaşanan gelişmeler sonucunda yükselişe geçmeye devam etti. Sektörler incelendiğinde ticaret ve hizmet sektöründe büyük dalgalanmalar yaşandığı gözlemleniyor. Özellikle hizmet sektörü ödemelerde güçlük yaşıyor.

EvdekiBakıcım Yatırım Duyurusu

Evde bakım hizmetlerine yeni bir soluk getiren evdekibakicim.com, ilk yılı dolmadan Fatih ve Fırat İşbecer’in de aralarında bulunduğu 11 melek yatırımcıdan toplam 675 bin TL yatırım aldı. 

Oyun Ablası Olarak Ek Kazanç Elde Etmeye Ne Dersiniz?

Çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yatılı bakıcı veya oyun ablası modern zamanın yoğunluğundan ortaya çıkan bir iş sektörü. Çalışan anne ve babalar, kendileri işteyken güvendikleri kişilere çocuklarını, bebeklerini emanet ederek içleri rahat bir şekilde işlerine gitmeyi tercih ediyor.

Çocuk Bakıcılarının Tuvalet Eğitimindeki Rolü

Bebeklerde ve çocuklarda tuvalet eğitimi demek, söz konusu çocuğun başkasının yardımı olmadan tuvalet ihtiyacını giderebilmesi anlamına gelir.

Çocuk Bakıcısı Ücretleri

Çocuk bakıcısı seçerken değerlendirmeniz gereken önemli kriterlerden bir tanesi de bakıcı ücretleridir. Kaynakların sınırlı olduğu dünyamızda herkesin bütçesinin bir sınırı olması, doğal olarak seçeceğimiz bakıcı açısından da çoğu zaman belirleyici olmaktadır.

Çocuk Bakıcısına Evle İlgili Verilmesi Gereken Bilgiler

Özellikle yeni yürümeye başlayan çocukların evde güven içinde büyümesi ve bakımının yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Çocuk Gelişiminde Bakıcının Rolü

Günümüzde bir çok ailede hem kadın hem erkek çalıştığı için göze çarpan sorunlardan bir tanesi de çocuğa güvenilir çocuk bakıcısı bulamamaktadır.

Yaşlılarımızın Su Tüketimlerini Arttıracak 6 Öneri

Vücudun susuz kalması yaşlılarda sık rastlanan ve çok ciddi bir sorundur. Sıvıların miktarını arttırın demek yerine bunu nasıl yapacağınıza dair size yardımcı olabilecek bazı yaratıcı fikirler geliştirdik.

Yaşlılar İçin Lokasyon Bazlı Servisler

Alzheimer ve Demans hastaları kendi başlarına dışarıya çıktıkları zaman kendilerini hiç tanıdık gelmeyen bir yerdeymiş gibi hissedebilirler. Yaşlının dış dünyadan kopmasını istemeyen aileler için bu durum sıkıntı oluşturmaktadır.

Yaşlılar İçin Seyahat İpuçları

Emekli olup kendine daha çok zaman ayırmak isteyen kişiler yeni yerler keşfetmek için seyahatlere çıkmaktadır. Tatil yeni kişiler ile tanışmak ve değişik kültürleri görmek adına güzel bir fırsattır.

Çocuklarımıza Minnettarlık Duygusunu Nasıl Aşılarız?

Maalesef minnettarlığın olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji, insanlarla diyaloğun önüne geçmiş durumda. Böyle bir toplumda çocuklarımıza memnuniyeti öğretmek hiç önemli olmadığı kadar önem taşımaktadır.

Evde Bakım Hizmetlerinde Çalışan Kişilerin Sigortalılığı

EvdekiBakıcım ailesi olarak tarafımıza aileler tarafından en çok yöneltilen soruların başında bebek bakıcıları ve yaşlı bakıcıları için sigorta yapma yükümlülüğünün kimin üzerinde olduğu gelmektedir. Bu yazımızda size bu konu ile ilgili detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktayız.

Teknolojinin Etkin Kullanılmasının Sağlığa Faydaları

Amerikan Kanser Araştırma Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre; Facebook, Skype veya Instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanmak, yaşlıların sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.

Yaşlılarda Depresyon

Depresyonu kısaca, daha önceleri severek ve kendi isteğimizle yaptığımız aktiviteleri çeşitli çevresel, hormonal ve genetik bozukluklardan dolayı yapmak istemediğimiz, zevk almadığımız çökkünlük hali olarak tanımlayabiliriz.

Yeni Yıla Girerken Sevdikleriniz Evlerinde Huzurlu ve Güvende mi?

2015’in son günlerinde, yeni bir yıla girmemize çok az kala, hepimiz evde bakım konusunda bilgi sahibi olmalı ve farkındalık yaratmalıyız.

İleri Yaş İçin Egzersiz

Yaşınız ilerledikçe, aktif yaşam tarzı çok daha fazla önem kazanır. Düzenli yapılan egzersizler enerjinizi artırmakla beraber, hastalık belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlar ve ağrılarınızı hafifletir.