Genel

Down Sendromu Kromozom Yapısı

Bu yazımızda Down Sendromu'nun özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilir, hafif down sendromu belirtileri hakkındaki örneklere ulaşabilirsiniz.

Down Sendromu İlk Ne Zaman Bulundu?

Doktor, Langdon Down 1866 yılında yayınladığı makale ile down sendromluların özelliklerini anlatan ilk doktor olarak tarihe geçmiştir. Down Sendromu tanısı, belirtileri gibi detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Anne Karnında Down Sendromu Bebek Hareketleri Nasıldır?

Anne karnında down sendromu bebek hareketleri nasıl oluyor sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Down sendromu ne zaman belli olur sorusu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Anne karnında down sendromu tedavisi yapılıp yapılamayacağı konusunda kesin bilgi sahibi olabilirsiniz. Down sendromu doğumdan sonra ne zaman belli olur sorusuna yanıt bulabilirsiniz. Down sendromu kromozom sayısı kaç tane olur sorusuna dair net bir yanıt edinebilirsiniz.

Okul Öncesi Eğitimde Kış Etkinliklerinden Çocuk Şarkılarına..

Okul öncesi eğitim sayesinde çocuklar, okula hazırlanma fırsatı bulacak ve okula başladıklarında sıkıntı çekmeyeceklerdir. Bu nedenle bu husus dikkate alınmalı çocukların kendilerini hem fiziksel hem de sosyal açıdan geliştirmesi sağlanmalıdır.

Down Sendromu Doğum Öncesi Tanı

Down sendromu doğum öncesi tanı nasıl yapılır, ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bebek doğduktan sonra down sendromu testi yapılması ve down sendromu klinik bulguları konularında da ayrıntılı bilgi sahibi olacaksınız.

Ebeveynlerin Aklına Takılan Soru ; Okul Öncesi Eğitimde Yaş Sendromları Nasıl Atlatılır?

Okul öncesi eğitim, çocukların gelişimi için olmazsa olmaz etmenlerden bir tanesidir. Özellikle çocukların ruh sağlığı gelişimleri bu dönemde temellenmektedir. Hem öğretmenler hem de ebeveynler tarafından Okul öncesi eğitime büyük önem verilmesi gerekmektedir.

Okul Öncesi Tekerlemeler ve Boya Çalışmaları

Çocuklar okul öncesi eğitim kurumlarında psiko motor ve bedensel gelişimlerine katkıları olacak çeşitli aktiviteler yapmaktadırlar. Bu nedenle okul öncesi eğitim kurumlarının çocukların gelişiminde yadsınamaz bir katkısı söz konusudur.

Okul Öncesi Sanat Etkinliklerinin Çocuğunuza 14 Faydası

Çocuklarınızın kişisel gelişimine katkı sağlayacak olan hayvanlarla ilgili oyunlar ve bu oyunların çocuklarınızın kişisel gelişim süreçlerine olan katkıları hakkında önemli bilgilendirmeler sizi bekliyor.

Okul Öncesi Gelişime Katkı Sağlayan Hayvanlarla İlgili Oyunlar

okul öncesinde çocuğunuzun sanat eğitimi almasının aktif öğrenme sürecine katkılarına dair rehber niteliği taşıyan önemli bir içerik. 5 yaş sanat etkinlikleri eğitimi alan çocukların ileriki yaşamlarına bu etkinliklerin katkılarına dair her detay bu içeriğimizde...

Okul Öncesi Etkinliklerin Öğrenciler İçin Önemi

Ne tarz etkinlik olursa olsun fark etmez, öğretmenler çocukların yaş gruplarına uygun etkinlikler ile onların konuya dair bilgi sahibi olması hedeflenmektedir.

Eğitsel Oyunlarla Çocuğunuzun Boş Vakti Dolu Dolu Geçiyor

Eğitsel oyunlar okul öncesi bireylerin ilerleyen yıllarda yakalayacağı akademik başarılara bir temel oluştururken aynı zamanda çocukların sosyalleşmeye, takım çalışmasına ve insan ilişkilerine dair güven ve tecrübesini arttırır.

Okul Öncesi Eğitimde Etkinlikler Büyük Öneme Sahip

Üç temel eğitsel etkinlik çeşidinin karışımıyla oluşturulan okul öncesi müfredatlar her zaman daha iyi bir eğitim sağlar.

Çocuğa Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çocuk tuvalet eğitimi ile ilgili rehber özelliği taşıyan bir içerik. Tuvalet eğitimi kaç ay sürer, tuvalet eğitimi için gerekli araç gereçler ve  gece verilmesi gereken tuvalet eğitim süreci hakkında önemli bilgilendirmeler

Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı : Erken Yaşlarda Diş Fırçalama Alılşkanlığı

Çocukken yaşanan en yaygın sağlık sorunlarının başında da ağız ve diş sağlığı ile ilgili ortaya çıkan problemler geliyor ve bu problemler çocukları ömürleri boyunca takip edebiliyor.

Okul Öncesi Eğitimde Şarkıların Önemi

Çocukların eğitsel şarkılar ile iç içe eğitim almasının zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişim üzerinde önemli faydalara sahip olduğu anlaşılıyor.

Ders Çalışırken Müzik Dinlemek Çocuğunuzun Zihinsel Kapasitesini Geliştiriyor

Özellikle müzik çalar özelliği olan aygıtların yaygınlaşmasından sonra ailelerin daha çok merak ettiği bir konu halini alan ders çalışırken müzik dinlemek.

Okul Öncesi Öğretmenliği Hakkında Her Şey

Okul öncesi öğretmenliği, çocukları seven kişiler için ideal bir meslek olsa da bu konuda dikkat edilmesi gereken pek çok farklı konu bulunmaktadır.

Okul Öncesi: Mustafa Kemal Atatürk ve Milli Bayramlar

Okul öncesi eğitimde vatan, millet ve Atatürk sevgisini aşılamak için Atatürk ve 10 Kasım ile ilgili hikayelerin kullanılması faydalıdır. Ayrıca çocukların bir disipline, takım çalışmasına ve fiziksel çaba gerektiren aktivitelere alıştırmak amacıyla 23 Nisan dans gösterileri adına çalışmalar yapmak ve gösteri sahnelemek çocukların sosyal yönünü de geliştirecektir.

Bebek Bakıcısı Fiyatları Nasıldır ?

Kadınların işgücü arzı ile çocuk bakımı tercihi arasında paralellik olması üzerine dikkatler, bebek bakıcısı fiyatları konusuna yoğunlaşmıştır.

Regüler tip down sendromu nedir?

Down sendromu üç farklı çeşit altında incelenmektedir. Bunlardan en yaygın olanı regüler tip down sendromudur. Diğer iki tip ise mozaik ve translokasyon tip down sendromudur.

Okul Öncesi Eğitim Programı Kapsamında Ne Gibi Faaliyetler Uygulanıyor?

Okul öncesi eğitimde çocukların yaptığı birtakım etkinlikler vardır. Örneğin, renkleri tanımak, harfleri tanımak, sayıları öğrenmek gibi aktiviteler çocuğun okula alıştırır.

Okul Öncesi Eğitim Öğretmenliği

Okul öncesi eğitimin en önemli noktası eğitimi veren kişi yani okul öncesi eğitim öğretmenleridir. Bu nedenle de okul öncesi öğretmenliği atamaları büyük önem taşımaktadır.

Okul Öncesi Eğitim Etkinlikleri

Okul öncesi eğitim çocuğun gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Çocuklar okul öncesi eğitim sayesinde okula adaptasyonda sıkıntı yaşamayacaklar ve okul hayatlarında başarılı bir birey olabileceklerdir.

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler İçin Ekonomik Çözümler

Bebek ya da çocuk bakıcısı arayan aileler kimi zaman hamilelik döneminden arayışa başlıyor. Çocuklarına sevgiyle bakacak, güvenebilecekleri aynı zamanda da ekonomilerini zorlamayacak bir bakıcı bulmak istemekteler.

Okul Öncesi Eğitim Aktiviteleri

Okul öncesi dönemde çocukların mutlaka belirli aralıklarla çeşitli aktivitelere katılması şarttır. Bu aktivitelerde en önemliler şiirler, tekerlemeler ve boyama çalışmalarıdır.

Bebek bakıcısı arayanlar, bu yazımız sizin için!

Çocuğun öğrendiği ilk bilgileri hayatlarını etkileyen bilgilerdir. Bu dönemde çocukla ilgilenen bakıcının da kişisel özellikleri, davranışları da oldukça önemlidir.

Okul Öncesi Eğitim Seviyesinde Uygulanacak Etkinlik Örnekleri

Çocukların gelişimi ve psikolojisi için okul öncesi eğitimin önemli bir yeri vardır. Onların yaratıcılıklarını geliştirmesine ve okula kolayca adapte olmalarına yardımcı olur.

Konya Otizm ve Down Sendromu Yaşam Merkezi Neden Kuruldu?

Otizm ve down sendromu konusunda halkı bilinçlendirmek için ve bu bireylerin ailelerine motivasyon sağlamak için Konya Otizm ve Down Sedromu Yaşam Merkezi kurulmuştur.

Okul Öncesi Eğitimde Neler Olmalı?

Okul öncesi eğitim, asıl okul hayatı başladığında çocuğa birçok açıdan yardımcı olur. Okula kolay adapte olmasını sağlar, diğer çocuklarla iletişimini geliştirir.

Okul Öncesi Eğitimde Oyunların Önemi

Okul öncesi aktiviteler bir tek sınıfla sınırlı olmamalıdır. Çocuklar bu sayede birçok konuyu eğlenerek öğrenebilirler hem de bu sayede özgüvenleri gelişir.

Okul Öncesi Eğitimde Öğrenci Motivasyonunu Sağlamanın Önemi

Öncelikle okul öncesi eğitimde etkinlik odaklı yaklaşım, çocukların hem hayal güçlerini geliştirmeye hem de keyifli vakit geçirmelerine yarar, eğitim sürecine uyumu adına önemlidir.

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler Eskişehir

çocuk bakıcısı arayan aileler Eskişehir ilinde fazladır önermesini ortaya çıkarabilir. Bunun sebebi, bu ilimizde 10 ayrı sektörde faaliyet gösteren fabrikaların varlığının kadınların çalışma hayatına girmesinde etkili olması olarak görülebilir.

Mersin’de Çocuk Bakıcısı Arayanlar

Annelerin iş hayatına atılmasının bir sonucu olarak, çocuk bakıcısı gerekli olmuş ve değerli meslekler arasında yer almıştır. Mersin’de çocuk bakıcısı arayanlar içeriğe bir bakın!

Ankara Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler Buraya!

Anneler daha rahat çalışabilmek için çocuğunun bakımı konusunda güvenebileceği bakıcıyla çalışmalı. Bakıcıların sahip olması gereken özellikler için içeriğimize bir göz atın!

Antalya Çocuk Bakıcısı

Günümüzde neredeyse her ailenin bebek bakıcısı ihtiyacı doğmaktadır. Büyük şehirlerde bakıcılık ve oyun ablalığı çok yaygınlaşmıştır. Eğitim için aileler tercih etmektedir.

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler Ankara Keçiören Semtinde Nasıl Bir Yol İzlemeli?

Çocuğa daha iyi bir gelecek sunabilme isteğinin artmasıyla çocuk sahibi olan annelerin, iş gücüne katılımlarında artış olmuştur. Bu artışla çocuk bakıcısı ihtiyacı artmıştır.

Ankara Keçiören İlçesinde Bebek Bakıcısı Arayanlar Tercihlerini Nasıl Yapıyor?

Ankara’da büyük şehirlerimizden olup bakıcı ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Öte yandan, öğrenci şehri olması sebebiyle oyun ablası ihtiyacı da büyük oranda karşılanabilmektedir.

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler İzmir

Nüfusun yoğun olduğu yerlerde çocuk bakıcısı ihtiyacı oldukça fazladır. Bakıcı sorumluluğundaki çocuklar geleceğimiz olduğu için bakıcı seçimi aileler için önemlidir.

Sakarya İlinde Çocuk Bakıcısı Arayanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Çocuk bakıcısı arayanların sebebi her geçen gün artmaktadır. Bu mesleği yapmak isteyenlerin sayısı da her gün artıyor, bakıcıların eğitim düzeyi de giderek artmaktadır.

Adana Çocuk Bakıcısı Arayanlar İçin Oldukça Seçenek Sunan Bir İl!

Türkiye’nin en büyük 6.büyük şehri ola Adana’da bakıcı işi için çok sayıda talep vardır. Özellikle güvenli bakıcılık hizmetlerini danışmanlık hizmetleri sayesinde alabilirsiniz.

İzmir Bebek Bakıcısı

Bu blog yazımızın İçeriğinde bakıcı arayışınızda size yardım edecek bilgiler bulabilirsiniz. Size en uygun bakıcıyı nasıl bulacağınıza dair ipuçları sunduğumuz bu yazıya bir göz atın!

Çocuk Bakıcısı Arayanlar İçin Rehber

Çocuk bakıcısı arayanlar için rehber olacak bu yazımızı bebek bakıcısı, çocuk bakıcısı ararken mutlaka okumalısınız. EvdekiBakıcım’da en güvenilir bakıcıyı bulabilirsiniz.

Antalya Bebek Bakıcısı Arayanlar İçin Rehber

Antalya en kalabalık şehirlerden biridir. Kadınların nüfusa oranı %40’ın üzerindedir bu sebeple Antalya bebek bakıcısı arayan iller arasında üst sıralara gelmektedir.

Beylikdüzü’nde Çocuk Bakıcısı Arayanlar Nelere Dikkat Ediyor?

İstanbul Türkiye’nin en kalabalık ili olması sebebiyle bakıcıya olan talep diğer şehirlere göre daha fazladır. Özellikle bazı ilçelerde bu talebin daha fazla olduğunu görebiliriz.

Bursa Bebek Bakıcısı Sirkülasyonu

Bursa ülkemizdeki en kalabalık 4. şehirdir. Aynı zamanda 2016 yılında en yaşanılabilir şehir seçilmiştir. Böylelikle ailelerin en çok bakıcı aradığı şehirlerden biridir.

Çocuk Bakıcısı Arayan Aileler Adana İlinde Aradıklarını Bulabiliyorlar!

Ülkemizde gelişme oranı arttıkça kadının iş hayatına katılımının artmasıyla beraber bakıcı ihtiyacı daha çok artmıştır. Doğu’dan Batı’ya birçok ilde bu gözlemlenebilmektedir.

Bebek Bakıcısı Bursa İlinde Çok Fazla Tercih Ediliyor!

Türkiye’nin hemen her gün gelişen şehirlerinde bakıcı ihtiyacı da günden güne artıyor. Özellikle sanayisi gelişen şehirlerimizde bu durumu hemen her gün görmekteyiz.

Ankara'da Bebek Bakıcısı Arayanlar

Kadının işgücüne katılmasıyla beraber evde çocuğa bakacak birine ihtiyaç artmıştır. Ankara’da da çalışma oranı yüksek olduğu için burada bakıcı ihtiyacı oldukça fazladır.

Çocuk Bakıcısı Aarayan Aileler İçin Ekonomik Çözümler

Birçok aile çocuğunu bir başkasına emanet etmekten çekinceler duymaktadır. Bakıcılık işinin bir de maddi boyutu vardır. Bu noktada devreye danışmanlık şirketleri girer.

Down Sendromu Doğru Bilgi Gerektiren Bir Konu!

Hamilelik esnasında çocuğun down sendromlu olup olmadığını öğrenmek için erken teşhisin oldukça önemli. Teşhis için kullanılan en önemli yöntemlerden biri de renkli ultrasondur.

Okul Öncesi Eğitimin Önemi

Okul öncesi eğitim her şeyden önce çocuğun okula uyumunu kolaylaştırır. Çocuk böylece diğer çocuklarla sosyalleşmeyi ve paylaşmayı öğrenir, eğitim hayatında başarılı olur.

Okuldan Önce Verilecek Eğitim Neden Önemlidir ?

Hepimizin bildiği gibi okul öncesi eğitim çocuğun gelişimi için çok önemlidir. Özellikle çocukların okul hayatı açısından, eğitici oyunlar çocuğa büyük fayda sağlamaktadır.

Hamilelikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamilelikte yaşanan bazı olumsuz durumlar ve çevresel faktörler bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebilir. Bu olumsuzluklar bebeğin down sendromlu doğumuna yol açabilir.

Güvenilir Bebek Bakıcısı

Bakıcı bulma hususunda, aileler için en önemli husus güvenilir olmasıdır. Aynı zamanda, bakıcının eğitimli olması çocuk gelişimimde etkilidir, diğeri çocukla bağdır.

Araçlarda Çocuk Güvenliği

Otomobiller, günümüzde özellikle metropollerde yaşayan insanlar için ihtiyaç haline dönüştü. Bu sebepler güvenlikle ilgili endişeler arttı, özelliklle çocukların güvenliğiyle ilgili.

Öğrenciyi Ders Çalışmak için Motive Etmek

Ders çalışmak her yaştan öğrencinin sorunu olabilir.Yetişkinler için motive olmak kolayken, çocuklar için aynı durum söz konusu değildir.

Öğrenci Sınava Nasıl Hazırlanmalıdır ?

Ders çalışmak herkesin severek yaptığı şeyler arasında değildir. Öğrenci sınava hazırlanmalıdır sorusuna kısaca hedef belirlemek ve zamanı etkin kullanmak cevaplarını verebiliriz.

Bakıcı Ücretleri 2018

Bakıcı ücretlerini etkileyen birden fazla sebep vardır.Bakıcıdan beklentileriniz, bakıcının özellikleri ücreti doğrudan etkiler. Ayrıca, bakıcının çalışma modeli etkilidir.

Kardeş Kıskançlığı Nasıl Önlenir ?

Kardeş kıskançlığını önlemek için ebeveynler doğumdan önce ve sonra önlemler alabilir.Annelerin çocuklar arasında beraberliği sağlamaları gerekir..

Filipinli Yardımcı Ücretleri 2018

Modern dönemde, kadının iş hayatına aktif katılımıyla bakıcılık önemli bir mesleğe dönüştü.Yabancı dil sebebiyle de Filipinli bakıcılar bir alternatif haline dönüştü.

Çocuklara Okul Harçlığı mı, Beslenme mi Verilmelidir?

Okul döneminde bulunan çocukların beslenme kültürünün hem sağlıkları hem de ilerleyen yaşantılarında kendi ekonomik durumlarını yönetmelerinde önemli role sahiptir.

Çocuklara Sağlıklı Atıştırmalıklar

Dengeli beslenme gelişim çağındaki çocuklar için önemlidir. Çocuklara sağlıklı atıştırmalıklar hazırlayarak onları diğer besinlerin zararlarından uzaklaştırabilirsiniz.

Çocuklarda Bitlenme Problemi

Bitlenme her yaştan yetişkin ve çocuklarda görülebilen bir problemdir. Çocukların daha fazla mikropla temas etmeleri ve temizlik gibi konular bitlenme oranını arttırır.

Çocuklarda Beslenmenin Önemi

Çocuklarda beslenmenin önemi büyüktür. Çocukların hastalıklardan korunması, zihinsel ve fiziksel yetilerinin gelişmesi, sağlıklı beslenmeyle mümkündür.

Çocukla Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 12 Şey

Çocukla seyahat etmek, oldukça stres yaratıcı ve endişe verici bir sorundur. Ancak çocukla tatille ilgili gerekli tedbirleri alırsanız bu sorun ortadan kalkabilir.

Bebek Bakıcısında Nelere Dikkat Edilmeli ?

Ülkemizde ve dünyada güvenilir bakıcı bulmak önemlidir. Bebek bakıcısınde nelere dikkat edilmeli sorusuna kısaca, hem fiziksel hem de psikolojik ihtiyaçlarının giderilmesi olarak cevap verebiliriz.

İstanbul Down Sendromu Derneği Faaliyetleri

İstanbul Down Sendromu Derneği, farkındalık adına yapılan en önemli girişimlerden bir tanesidir. Down sendromluların hayatını kolaylaştırmak adına birçok yararlı faaliyet yapmaktadırlar.

Oyun Oynamayan Çocuk Kalmasın! Oyun Oynamanın Çocuklara Faydaları

Oyunlar çocuklar için, keşfettikleri dünyadaki gerçekliğin izdüşümüdür. Kendi hayal ettikleri dünya veya dokundukları objelerden çıkardıkları anlamlardır.

Alzheimer Hastasının İhtiyacı Olan Bakım Nedir? 10 Adımda Hasta Bakımı!

Alzheimer hastası, zihinsel fonksiyonların giderek bozulmasıyla kendisine bakamayacak bir duruma gelebilir. İlerleyen safhalarında bakıma ihtiyaç duyabilir.

Bebeğin Gazı Nasıl Çıkarılır? Dikkat Edilmesi Gereken 10 Madde!

Bebeğin gazı nasıl çıkarılır sorusunun cevabı için gaz çıkarma yöntemlerini öğrenmek gerekmektedir. Bazı durumlarda bu yöntemler çocuğun ağlamasını durdurmaz.

Çocuk Bakıcısı Bulma Sorunu Yaşayan Çalışan Anneler İçin Tavsiyeler

Bu yazımızda çalışan annelerin çocuk bakıcısı bulma sorununa değineceğiz. Zaten zamanı kısıtlı olan çalışan annelerin çocuk bakıcısı bulması için bazı tüyolar vereceğiz.

Çocuğunuz İçin En Doğru Dadıyı Seçmenin 10 Püf Noktası

Yetenekli, çocukların psikolojisinden anlayan, güvenilir ve iyi bir dadı bulmak önemli bir problem. Çünkü iyi bir dadı bulma konusunda talepler artmaya başladı.

Neden Nepalli Bakıcı? Nepalli Bakıcı Tutmanız İçin 5 Sebep

Nepalli bakıcılar, ülkemizde aranan ve ebeveynler tarafından ilgi gören kişiler haline geldiler. Nedeni; saygılı, güvenilir ve samimi karaktere sahip olmaları.

Acil Bakıcı Gerektiğinde Dikkat Edilecek Noktalar

Acil bakıcı hizmetine mi ihtiyacınız var? Bu konuda size yol göstermek için hazırladığımız yazımızda, kısa sürede bakıcı bulmanın püf noktalarından bahsedeceğiz.

Ebeveynler Bakıcı Kan Testi Sonuçlarını Görmek İstiyor!

Bakıcı kan testi yaptırılmalı mı? Evet, yaptırılmalı. Çocuğunuzun sağlığı için bakıcınızdan isteyeceğini kan testine değineceğiz bu yazımızda.

Kayınvalide Ve Çocuk Bakıcısı Arasındaki Sorunu Önlemek İçin 7 İpucu

Kayınvalide ve çocuk bakıcısı arasındaki sorunların çözümünden bahsedeceğiz. Çocuk bakıcısı ve kayınvalide arasında huzurlu bir ilişkinin ipuçları vereceğiz.

Oyun Ablası Nedir, Çocuğunuza Neler Öğretebilir?

Oyun ablaları, çocuklara hem arkadaş hem de eğitmendir. İngilizce, müzik, resim veya oyun ablasının kendisini geliştirdiği bir alanda çocuğa eğitim verebilir.

Karne Günü Aileler Çocuklarına Nasıl Bir Davranış Sergilemeliler?

Karne günü aileler ve çocuklar için oldukça heyecan verici bir gündür. Aileler, sonuç ne olursa olsun çocukların şevkini kıracak davranışlarda bulunmamalıdır.

Küçük Yaşta Yabancı Dil Öğrenmek Çocuğa Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Yabancı dil bilmek herkes için önemlidir. Ancak küçük yaşta öğrenmek daha önemlidir. Son zamanlarda İngilizce öğrenimi küçük yaşlardan itibaren başlatılıyor.

Çocuğunuza Daha İyi Bir Ebeveyn Olmak İçin Uygulayabileceğiniz 5 Adım

Çocuğunuza daha iyi bir ebeveyn olmak istemez misiniz? Çocuk gelişimi hassas bir konudur. Biz de sizler için bu konuyu detaylı olarak araştırdık ve 5 ipucunda topladık.

Çocuk İle Gidilecek 9 Yer

"Çocuk İle Gidilecek 9 Yer" derlememize ebevevnlerin mutlaka göz atmasını tavsiye ederiz. Her biri çocuğunuz ile birlikte kaliteli zaman geçirmek için çok iyi seçenekler.

Sabırlı Anne Baba Olmanın 9 Yolu!

Sabırlı anne baba olmak dünyanın en zor işlerinden bir tanesidir. Çocukların enerjilerine yetişmek anne baba için kimi zaman mümkün olamıyor.

Çocuk İsimleri Ve Anlamları, İsimlerin Anlamlarını Biliyor Musunuz?

Çocuk isimleri ve anlamları nedir, çocuğa konulan isim çocuğu etkiler mi? ailelerin en çok araştırdığı ve üstünde durduğu konulardan bir tanesidir.

Bebek İle Seyahat Ederken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Konu

Bebek ile seyahat ederken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir, anlattık. Aileler bebek ile seyahat etmekten çekiniyorlar ve strese giriyorlar.

Bebek Bakıcınız Kaçarsa Yapmanız Gereken 7 Şey

Bebek bakıcınız kaçarsa ne yapmanız gerektiğini hiç düşündünüz mü? Son yıllarda ailelerin bakıcı ihtiyacı artırmıştır, bu da bazı sorunları doğurmaktadır.

Bebeğim Kusuyor Ne Yapmalıyım? İşte Yapmanız Gerekenler

Bebeğim kusuyor ne yapmalıyım, kusmanın türünü ve nedenlerini iyi belirlemeliyiz. Bebeklerde kusma aslında normaldir. Hemen Aklımıza reflü gelmemeli.

Neden Bebeğim Hiçbir Şey Yemiyor?

'Neden bebeğim hiçbir şey yemiyor?' birçok annenin ortak sorusudur. Bu konuda sizler için alanında uzman kişilerden edindiğimiz bilgileri paylaşacağız.

Bebeğim Geceleri Sürekli Uyanıyor! Ne Yapmalıyım?

Bebeklerin gece sürekli uyanması, çok sık görülen bir durumdur. Bu yazımızda bebeklerin geceleri sıklıkla uyanmasının nedenlerinden bahsedeceğiz.

Bakıcınız ile Tatildeyken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Konu

Bakıcınız ile tatile çıktığınızda dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bakıcı ile Tatildeyken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Konu'yu inceledik.

Kısa Süreli Bebek Bakıcısı SMS İle Sigortalanacak!

Kısa Süreli Bebek Bakıcısı SMS İle Sigortalanacak!

Çocukların Sosyalleşmesi İçin Oyun Ablası Desteği

Oyun Ablası ile Daha Sosyal Çocuklar

Zor Günler Geçiren Bir Annenin Güvenilir Bakıcı Bulma Süreci

Emir, benim canım oğlum. Tam 5 yıl bekledikten sonra hayatımıza giren mis kokulu ponçik.

Çocuk Bakıcısı için Neden Kan Testi Gerekiyor?

Çocuk bakıcısı için kan testi istemek atlanmaması gereken bir noktadır. Çocuğunuzu gönül rahatlığıyla bakıcıya emanet edebilmeniz için bakıcının sağlık durumunu bilmelisiniz.

Çocuk Bakıcısının Referansı İle Görüşme

Çocuk bakıcısının referansı ile görüşme yapmak asla atlanmamalıdır. Başvuran adayın güvenilirliğini ölçmeniz için en doğru kıstas referans kontrolüdür.

Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?

"Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?" sorusunu aileler mutlaka kendi ihtiyaçlarına göre cevaplamalı ve bakıcı arayışına bu noktadan sonra başlamalılar.

Seçtiğiniz Bakıcının Ailesiyle Tanışmak Neden Önemlidir ?

Çocuk bakıcıları annelerin çocuklarını yetiştirmelerinde ve büyütmelerinde en büyük yardımcılarıdır. Bu nedenle çocuk bakıcısı seçiminde son derece dikkatli olunmalıdır.

Yaşlı Bakıcı - Hasta Bakıcı Nasıl Bulunur?

"Yaşlı bakıcı - hasta bakıcı nasıl bulunur?" sorusunu pek düşünme gereği duymamış olabilirsiniz. Fakat bakıcı yalnızca küçük çocuklar için gerekmemektedir.

Çocuk Bakıcısının Görev Tanımı Neden Net Olmalıdır?

Çocuk bakıcısının görev tanımı her ailede değişiklik göstermektedir. Bazı bakıcılar temizlik, ütü yaparken, bazıları yalnızca çocuğun bakımıyla ilgilenebilir.

Çocuk Bakıcısı İle Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Çocuk bakıcısı ile ilgili yaşanan sorunlar hakkında önceden bilgi sahibi olmak aileler için önem taşımaktadır. Bu sayede bazı durumlara karşı hazırlıklı olurlar. 

Çocuk Bakıcısı Çocuğun Güvenliği İçin Nelere Dikkat Etmelidir?

Çocuk bakıcısı seçimi çocukların güvenliği için büyük önem taşır. Çünkü çocuk bakıcısı, günün önemli sayılabilecek bir zaman dilimini çocukla birlikte geçirir.

Aile ile Çocuk Bakıcısı Arasındaki İletişim Nasıl Olmalıdır?

Aile ile çocuk bakıcısı arasındaki iletişim çocuğun gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Fakat çocuklarını bakıcıya emanet etmek aileler için zor bi süreçtir.

Çocuk Bakıcısı Seçiminde En Sık Yapılan 10 Yanlış

Çocuk bakıcısı seçiminde yapılacak en ufak bir yanlışın bile telafisi yoktur. Aileler bakıcı seçerken belli noktalara dikkat ederlerse çocukları için en doğru seçimi yapabilirler.

Çocuk bakıcısı referansı nasıl kontrol edilir?

Çocuk bakıcısı referansı kontrol edilirken ailelerin çok dikkatli davranması gerekir. Biricik çocuklarını emanet edecekleri kişinin güvenilirliği oldukça önemli bir nokta.

Bir Çocuk Bakıcısında Olması Gereken 14 Özellik

Bir çocuk bakıcısında olması gereken özellikler aileden aileye farklılık gösterse de bazı ortak noktaları vardır. Sizler için bunları 14 başlıkta inceleyeceğiz.

Çocuk Bakıcısı İşe Başlamadan Önce Hangi Evraklar İstenmelidir?

Çocuk bakıcısı işe almadan önce aileler tarafından bazı evraklar istenmelidir. Bu evraklar minik yavrularınızı emanet edeceğiniz çocuk bakıcısı güvenilirliği için gereklidir.

Çocuk Bakıcısı İle İlgili En Çok Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Çocuk bakıcısı ile ilgili yaşanan sorunları derlediğimiz bu yazımızda, almanız gereken önlemlerden ve bakıcıda aramanız gereken kriterlerden bahsettik.

Çocuk Bakıcısı Aylık Ücretleri

Çocuk bakıcısı aylık ücretleri bakıcı seçimindeki önemli kriter. Sizler için çocuk bakıcısı aylık ücretleri ve çocuk bakıcısı ile ilgili gerekli bilgiler burda.

Çocuk Bakıcısı Aile Büyükleri Tarafından Neden Yönlendirilmemelidir?

Çocuk bakıcısı, ebeveynlere çocuk bakımı konusunda yardım eden kişidir. Gün içerisinde belli bir saatte çocuğa bakmakla görevli olan çocuk bakıcılarının da birçok görevi ve uyması gereken kurallar bulunmaktadır.

Bakıcı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Bakıcı seçerken bir takım hususlara mutlaka dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle çocuğun güvenliği ve eğitimi için en iyi bakıcılarla çalışmak şarttır. Aksi takdirde sorun yaşanma ihtimali yükselebilmektedir.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan, tüm dünyada otizme dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

Down Sendromu Nedir?

Down Sendromu Nedir? Dünya Down Sendromu Günü'nün bu farklılığın biraz daha fazla öğrenilmesi ve daha iyi yaşamaları için nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda biraz zaman ayırmamız gerekiyor.

Bir Çocuk Bakıcısının Hangi Sorumlulukları Vardır?

Bir çocuk bakıcısının aileye göre değişiklik göstermekle birlikte pek çok sorumluluğu vardır. Bu yazımızda size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler vereceğiz.

Nasıl Beyblade Yapılır?

Beybalde bir Japon mangası olarak bilinir. Çocuklar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Pek çok çocuk belli bir dönem sokakta bu oyuncaklar ile oynamıştır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteyi İlaçsız Yönetmek için 6 Adım!

Dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyi ilaçsız yönetmek mümkündür. Bu konuda size yardımı dokunabilecek 6 maddeyi yazımızda sıraladık. Keyifli okumalar!

Dışarıda Oynanan Oyunların Çocuklar Üstünde 5 Faydalı Etkisi

Dışarıda oynanan oyunlar çocukların hem eğlenmesini hem de daha sağlıklı bir çocukluk geçirmelerini sağlar. Size dışarıda oynamanın etkilerinden bahsedeceğiz.

Çocuklara Ceza Vermek Doğru mu Değil mi ?

Çocuklara ceza vermek ebeveynlerin bazı durumlarda başvurduğu bir yöntemdir. Fakat unutmamalıyız ki öğrenim olayı sabır ve emek gerektirir. Devamı yazımızda!

Ödev Yapmayan Çocuk Sahibi Anne Babalar Ne Yapmalı?

Ödev yapmayan çocuk konusunda; ceza ve ödüle başvurmadan önce sorulacak sorular var. “Bu ödev sana ne katacak?', “ne öğreneceksin?” gibi sorular sorabilirsiniz.

6 Aylık Bebeklerin Gelişimine Katkıda Bulunacak En İyi 13 Oyuncak

6 aylık bebekler için oyuncak seçimi çok önemlidir. Hayatın işleyişini oynadığı oyuncak ile öğrenmeye başlar. Yetişkinlerin oyuna verdiği anlamdan farklıdır.

Çocukların Sorgulama Yeteneklerini Geliştirecek Felsefi Sorular

Çocukların sorgulama yeteneklerini geliştirmek için sürekli onlara sorular sormak gerekir. Doğru soruların sorulması doğru cevabın bulunması anlamına gelir.

Çocuklarınızın Teknoloji Bağımlısı Olarak Büyümesini İster Misiniz?

Çocuklarınızın teknolojiyi doğru ve yeterli kullanabilmeleri için çok dikkatli bir şekilde yönlendirilmeleri gerekiyor. Bu hususta da iş ebeveynlere düşüyor.

6 Adımda Çocuğunuzun Okul Korkusunu Yenmenin Kolay Yolları

Çocuklarda okul korkusu sık yaşanan bir olaydır. Bu sıkıntılı durumu çözmek için ailenin özverili davranması önemlidir. Sizler için çözümleri 6 adımda derledik.

Çalışma Belleğini Geliştirmek İçin Mükemmel Bir Yol: Ağaca Tırmanmak!

Çalışma belleğini geliştirmek için bir ağaca tırmanmak ya da engelli koşu yapmak harika yollar. Çocuklarınızda bunların olumlu etkisini mutlaka göreceksiniz.

Bükümlü Parmak Boyama İle Çocuklarınız Hem Eğlensin Hem Öğrensin

Bükümlü parmak boyama gibi etkinlikler çocuklarınızın eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmelerinin yanı sıra onların zeka gelişimleri için de çok önemlidir.

Çocuğunuz 'Sıkıldım' Dediğinde Yapabileceğiniz Etkinlikler

Çocuğunuz 'Sıkıldım' dediğinde yapmanız gereken şey onunla birlikte eğlenebileceği yollar bulmak. Dikkat çeken ve seviyesi uygun olan etkinlikler seçmelisiniz.

Çocukların Görsel Hatırlama Yeteneklerini Arttırmak İçin 3 Sanat Oyunu

Çocuklarının sanata ve sanatçıya ilgi duymasını, bir sanat ile meşgul olmasını isteyen anne babalar, küçük yaşlardan itibaren çocuklarına bu sevgiyi aşılamalılar.

EvdekiBakıcım Oyun Ablalarını/Abilerini tercih etmek için 5 Neden!

Hayatlarımızı kolaylaştırmak için artık hepimiz mobil uygulamaları ve internet ortamını tercih ediyoruz.

Özel Dersin Okul ve Sınav Başarısındaki Etkisi

İlkokuldan üniversiteye kadar tüm eğitim sürecinde sayısal ve sözel birçok temel eğitim dersi veriliyor.

Özel Çocuklara Rehberlik Ve Arkadaşlık Eden, Gölge Öğretmen Nedir?

Gölge öğretmen; down sendromlu, otistik, içine kapanık, sosyal becerisi olmayan ve benzeri çocuklara rehberlik eden, onlara her alanda arkadaşlık eden kişidir.

Yürümeye Başlayan Çocukla Seyahat Ederken Sakin Kalmak İçin 7 İpucu

Yürümeye başlayan çocukla olabildiğince sorunsuz uçak seyahati uygulaması oldukça kolay stratejiler öğrenin. Bu sayede sakin kalmanız mümkün olacaktır.

EvdekiBakıcım’da İlk Randevumu Nasıl Oluştururum?

İlk randevuya oluşturmak, EvdekiBakıcım’a yeni katılan herkes için biraz stresli olabiliyor. Bunu kolaylaştırmak için sizlerle tecrübelerimizi paylaşacağız.

Down Sendromlu Çocuklar Oyun Ablası/Abisi ile Çok Mutlular

Down sendromlu çocukların aileleri zor olduğunu düşündükleri için birçok şeyden kıstırıyorlar ancak oyun ablası gibi desteklerle büyük bir rahatlık yaşıyorlar.

Özel Ders Almanın Faydaları

Özel ders; öğrencilerin okul saatleri dışında ihtiyaç duydukları derslerle ilgili ek bir eğitim desteği almasını ifade eder.

Özel Dersin Eğitimdeki Önemi

Özel ders; ilkokuldan üniversite hatta memurluk, akademisyenlik gibi alanlara kadar uzanan çok geniş bir alandır.

Filipinli Bakıcı Tercih Edenlerin Görüşleri

Çalışan annelerin doğum izni aldıkları anlardaki en büyük endişesi ve sonrasında somut hale gelecek olan sorunu “Çocuğuma ben işteyken kim bakacak?” kaygısıdır.

Bebek – Çocuk Yogası

Yogaya başlamak için, herhangi bir yaş, özellik ya da fiziksel duruma gerek duymadan koşulsuz bir başlangıç yapmak mümkündür.

Filipinli Bakıcının Eksi ve Artıları

Filipinli bakıcılar son yılların en popüler bakıcılık hizmetleri arasında yer alıyor.

Hamile Yogası

Yurt dışında çok yaygın olan ama ülkemizde sadece üst segment gelir grubuna sahip olanların tercih ettiği hamile yogası doğum öncesi ve sonrasında anneye ciddi fayda sağlayan bir uygulama olarak biliniyor.

Oyun Ablası mı Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı mı?

Yazımızı okumayı bitirdiğinizde, oyun ablası ve tam zamanlı çocuk bakıcısı arasındaki farklarla ilgili bilgi edinmiş olacak, avantajlarını kıyaslayarak çocuğunuz için en iyisi seçmek konusunda bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Sizin Hala Filipinli Bakıcınız Yok mu?

Modern çağda yaşamak her ne kadar güzel olsa da çağın getirdiği bir sürü zorluk vardır.

Eğitimli Oyun Ablasının Çocuklara Faydası

Eğitimli oyun ablası, oyun ablalığı işi yapan kişilerin genel sıfatıdır aslında.

Özel Çocuklar için Oyun Ablası

Zihinsel ve fiziksel engeli olan özel çocuklar için evde bakım çok daha zahmetli ve sorumluluk isteyen iştir.

Evde Çalışan Anneler de Bakıcıya İhtiyaç Duyuyor

Evde çalışmak bireyler için daha konforlu olsa da neticesinde belli bir sorumluluk taşıdığından iş ortamında görülen stres aynı şekilde yaşanabiliyor.

Oyun Ablası Çocukların Ufkunu Genişletiyor

Oyun ablası yeni doğmuş bebeklerden okul çağındaki çocuklara kadar geniş bir yaş aralığında çocuklara arkadaşlık, rehberlik eden genç kişilerdir.

Çocuklar Oyun Ablaları ile Öğreniyor!

Her dönemin gelecek nesli olan çocuklar, küçük yaştan itibaren bilinçli bir şekilde eğitildiği takdirde geleceğe aydınlık ve farkındalık yakalamış olan aynı zamanda kendisini yetiştirmiş başarılı bir birey olarak adım atar.

İlk Defa Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı Veya Bebek Bakıcısı Alacaksınız Ama Kararsız mısınız?

Anne ve babalar için çocuklarını bir başkasına emanet etmek çok hassas bir konudur.

İlk Defa Oyun Ablası Hizmeti Almak İstiyorsunuz Ama Kararsız mısınız?

Oyun ablası hizmeti evde bakıma ihtiyaç duyan bebeklerden okul çağına gelmiş çocuklara kadar çok geniş bir alanda hizmet veren eğitimli bakım hizmetidir.

Oyun Ablası Hizmeti Çocukların Okul Yaşamını Nasıl Etkiler?

Oyun ablası hizmetini genellikle küçük çocuğu olan, çalışan ebeveynler alır gibi görünüyor olsa da esasında yeni doğan ve okul çağına ulaşmış tüm çocuklar için oyun ablası hizmeti veriliyor.

Okuldan Sonra Çocuk ile Kim İlgilenecek?

Çalışan ebeveynler için okul sezonu başladığında en büyük sıkıntı şüphesiz “Okul sonrası çocukla kim ilgilenecek?” sorunsalıdır.

EvdekiBakıcım’ın Uzmanları Tecrübelerini Paylaşıyor  

Bir işte teorik eğitim önemlidir ama o eğitimle birleşen uygulama sonucunda edinilen tecrübe işin iyi olması konusunda en önemli faktördür. Konu çocuk bakımı gibi çok hassas olan bir konu olduğunda tecrübenin önemi iki kat artar.

Okullar Açılıyor Ama Oyun Ablanız Hazır mı?

Yaz tatilinin sona ermesi yeni okul döneminin sinyalini vermeye başlar.

Kreş mi Oyun Ablası mı?

Ebeveynler için çocuk yetiştirmede belli dönemler vardır.

Oyun Ablası Saatlik Ücret Piyasası

Oyun ablası saatlik ücret piyasası net rakamlardan oluşmuyor. Zira her ablanın ve abinin ebeveynlere vereceği hizmet, çocuklara aktaracağı uzmanlık alanı farklılıklar gösterdiğinden haliyle fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Part Time Oyun Ablası İş İlanları

Oyun ablası; çocuklara fiziksel ve zihinler aktivitelerinde yardımcı olan, ebeveynlerin isteği doğrultusunda çocuklara evde piyano, drama İngilizce eğitimi veren bakıcılık hizmetidir.

Anaokulu Oyun Ablası İş İlanları

Çocuk bakımına yeni bir soluk getiren oyun ablalığı, ailelerin işini kolaylaştırıyor, çocukların ise sosyal ve eğitim hayatını.

Oyun Ablasının Etkisi ve Oyun Ablası Ücretleri

Yeni nesil bakıcılıklardan kabul edilen oyun ablalılığı; çocuklara eğlenceden eğitime kadar her alanda aktif bir şekilde yardımcı oluyor, ablalık yapıyor.

Üniversiteli Oyun Ablası

Oyun Ablalığı, bilindiği üzere sadece ülkemizde değil, batılı ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere hemen hemen bütün başarılı ülkelerde son derece önemsenen ve dikkat edilen bir kavramdır.

Oyun Ablası Ekşi

Hayatımıza oldukça yakın bir dönemde giriş yapan Oyun Ablalığı kavramı haliyle pek çoğumuz için pek çok soru işaretiyle birlikte gelmiştir.

Oyun Ablası ile İngilizce Eğitimi

Oyun Ablalığının en önemli yanlarından birisi de, çocuklara ve ailelerine yabancı dil eğitimi bakımından çok büyük olanaklar sunmalarıdır.

Oyun Ablası Olmak İstiyorum

Oyun ablası, bilindiği üzere geleneksel çocuk yetiştirme yöntemlerinden ayrılan ve çok daha verimli bir eğitim süreci sunan yeni ve önemli bir kavramdır.

Çocuklar Yazılım Dünyası ile Tanışıyor

Çocuklar Yazılım Dünyası ile Tanışıyor

Oyun Ablası Arıyorum

Oyun ablası, bilindiği üzere geleneksel çocuk yetiştirme yöntemlerinden ayrılan ve çok daha verimli bir eğitim süreci sunan yeni ve önemli bir kavramdır.

Geleceğin Dili: Kod Okuryazarlığı

Bilgisayar programlamak, programlama dilini öğrenmek tıpkı yabancı dil kadar önemli ve tıpkı diğer meslek dalları kadar kabul gören, talep edilen bir meziyet haline gelmiş durumdadır. İlkokullarda kod yazma konusunda çalışmalar yapıldığı ve bu yönde müfredat düzenlemesi yapılsın diye adımlar atılıyor.

Ağlayan Çocuğa Telefon ve Tablet Vermenin Etkileri

Çocukların telefon ve tablet kullanımı teknoloji uzmanı pedagogların üzerinde titizlikle durduğu ve aileleri uyardığı bir konu. Gelişen teknoloji sebebiyle kişilerin en büyük ihtiyaçlarından biri akıllı cihazlar oluyor. Telefon ve tablet ile tüm işleri yönetirken bütün gün vakit geçirmek mümkün. Akıllı cihazlar elbette doğru kullanımda verimli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor ancak çoğu zaman maalesef yanlış bir şekilde kullanılıyor.

Doların Yükselmesi ve Bakım Sektörüne Etkisi

Doları düşürme çabası sonucunda dolar bir miktar düşüş göstermiş olsa bile dünyada ve ülkede yaşanan gelişmeler sonucunda yükselişe geçmeye devam etti. Sektörler incelendiğinde ticaret ve hizmet sektöründe büyük dalgalanmalar yaşandığı gözlemleniyor. Özellikle hizmet sektörü ödemelerde güçlük yaşıyor.

EvdekiBakıcım Yatırım Duyurusu

Evde bakım hizmetlerine yeni bir soluk getiren evdekibakicim.com, ilk yılı dolmadan Fatih ve Fırat İşbecer’in de aralarında bulunduğu 11 melek yatırımcıdan toplam 675 bin TL yatırım aldı. 

Oyun Ablası Olarak Ek Kazanç Elde Etmeye Ne Dersiniz?

Çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yatılı bakıcı veya oyun ablası modern zamanın yoğunluğundan ortaya çıkan bir iş sektörü. Çalışan anne ve babalar, kendileri işteyken güvendikleri kişilere çocuklarını, bebeklerini emanet ederek içleri rahat bir şekilde işlerine gitmeyi tercih ediyor.

Çocuk Bakıcılarının Tuvalet Eğitimindeki Rolü

Bebeklerde ve çocuklarda tuvalet eğitimi demek, söz konusu çocuğun başkasının yardımı olmadan tuvalet ihtiyacını giderebilmesi anlamına gelir.

Çocuk Bakıcısı Ücretleri

Çocuk bakıcısı seçerken değerlendirmeniz gereken önemli kriterlerden bir tanesi de bakıcı ücretleridir. Kaynakların sınırlı olduğu dünyamızda herkesin bütçesinin bir sınırı olması, doğal olarak seçeceğimiz bakıcı açısından da çoğu zaman belirleyici olmaktadır.

Çocuk Bakıcısına Evle İlgili Verilmesi Gereken Bilgiler

Özellikle yeni yürümeye başlayan çocukların evde güven içinde büyümesi ve bakımının yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Çocuk Gelişiminde Bakıcının Rolü

Günümüzde bir çok ailede hem kadın hem erkek çalıştığı için göze çarpan sorunlardan bir tanesi de çocuğa güvenilir çocuk bakıcısı bulamamaktadır.

Yaşlılarımızın Su Tüketimlerini Arttıracak 6 Öneri

Vücudun susuz kalması yaşlılarda sık rastlanan ve çok ciddi bir sorundur. Sıvıların miktarını arttırın demek yerine bunu nasıl yapacağınıza dair size yardımcı olabilecek bazı yaratıcı fikirler geliştirdik.

Yaşlılar İçin Lokasyon Bazlı Servisler

Alzheimer ve Demans hastaları kendi başlarına dışarıya çıktıkları zaman kendilerini hiç tanıdık gelmeyen bir yerdeymiş gibi hissedebilirler. Yaşlının dış dünyadan kopmasını istemeyen aileler için bu durum sıkıntı oluşturmaktadır.

Yaşlılar İçin Seyahat İpuçları

Emekli olup kendine daha çok zaman ayırmak isteyen kişiler yeni yerler keşfetmek için seyahatlere çıkmaktadır. Tatil yeni kişiler ile tanışmak ve değişik kültürleri görmek adına güzel bir fırsattır.

Çocuklarımıza Minnettarlık Duygusunu Nasıl Aşılarız?

Maalesef minnettarlığın olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji, insanlarla diyaloğun önüne geçmiş durumda. Böyle bir toplumda çocuklarımıza memnuniyeti öğretmek hiç önemli olmadığı kadar önem taşımaktadır.

Evde Bakım Hizmetlerinde Çalışan Kişilerin Sigortalılığı

EvdekiBakıcım ailesi olarak tarafımıza aileler tarafından en çok yöneltilen soruların başında bebek bakıcıları ve yaşlı bakıcıları için sigorta yapma yükümlülüğünün kimin üzerinde olduğu gelmektedir. Bu yazımızda size bu konu ile ilgili detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktayız.

Teknolojinin Etkin Kullanılmasının Sağlığa Faydaları

Amerikan Kanser Araştırma Derneği’nin yaptığı bir araştırmaya göre; Facebook, Skype veya Instagram gibi sosyal medya araçlarını kullanmak, yaşlıların sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.

Yaşlılarda Depresyon

Depresyonu kısaca, daha önceleri severek ve kendi isteğimizle yaptığımız aktiviteleri çeşitli çevresel, hormonal ve genetik bozukluklardan dolayı yapmak istemediğimiz, zevk almadığımız çökkünlük hali olarak tanımlayabiliriz.

Yeni Yıla Girerken Sevdikleriniz Evlerinde Huzurlu ve Güvende mi?

2015’in son günlerinde, yeni bir yıla girmemize çok az kala, hepimiz evde bakım konusunda bilgi sahibi olmalı ve farkındalık yaratmalıyız.

İleri Yaş İçin Egzersiz

Yaşınız ilerledikçe, aktif yaşam tarzı çok daha fazla önem kazanır. Düzenli yapılan egzersizler enerjinizi artırmakla beraber, hastalık belirtilerinin ortadan kalkmasını sağlar ve ağrılarınızı hafifletir.