Bebek/Çocuk Bakım

Neden bebeğim hiçbir şey yemiyor?

'Neden bebeğim hiçbir şey yemiyor?' birçok annenin ortak sorusudur. Bu konuda sizler için alanında uzman kişilerden edindiğimiz bilgileri paylaşacağız.

Bebeğim geceleri sürekli uyanıyor! Ne yapmalıyım?

Bebeklerin gece sürekli uyanması, çok sık görülen bir durumdur. Bu yazımızda bebeklerin geceleri sıklıkla uyanmasının nedenlerinden bahsedeceğiz.

Bebeğim kakasını yapamıyor ne yapmalıyım? Bu çözümleri deneyebilirsiniz!

Bebeklerin kaka yapamamasının en önemli nedeni anne sütüdür. Bunun yanı sıra, bağırsakların ve sindirim sisteminin yeni gelişiyor olmasının da rolü büyüktür.

Bakıcınız ile Tatildeyken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Konu

Bakıcınız ile tatile çıktığınızda dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Bakıcı ile Tatildeyken Dikkat Etmeniz Gereken 9 Konu'yu inceledik.

Ebeveynler meşgulken çocukların bakımı

Ebeveynler meşgulken çocukların bakımı

Çocuklara Yabancı Dil Öğretmenin Pratik Yolu: Yabancı Çocuk Bakıcısı

İngilizce’yi içselleştiremediğiniz için konuşamazsınız. Hissettiğiniz o kötü, tatsız duyguyu, çocuğunuzun yaşamaması için yabancı çocuk bakıcısı en iyi çözümdür.

Zor Günler Geçiren Bir Annenin Güvenilir Bakıcı Bulma Süreci

Emir, benim canım oğlum. Tam 5 yıl bekledikten sonra hayatımıza giren mis kokulu ponçik.

Çocuk Bakıcısı için Neden Kan Testi Gerekiyor?

Çocuk bakıcısı için kan testi istemek atlanmaması gereken bir noktadır. Çocuğunuzu gönül rahatlığıyla bakıcıya emanet edebilmeniz için bakıcının sağlık durumunu bilmelisiniz.

Çocuk Bakıcısının Referansı İle Görüşme

Çocuk bakıcısının referansı ile görüşme yapmak asla atlanmamalıdır. Başvuran adayın güvenilirliğini ölçmeniz için en doğru kıstas referans kontrolüdür.

Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?

"Çocuk bakıcısının görevleri nelerdir?" sorusunu aileler mutlaka kendi ihtiyaçlarına göre cevaplamalı ve bakıcı arayışına bu noktadan sonra başlamalılar.

Seçtiğiniz Bakıcının Ailesiyle Tanışmak Neden Önemlidir ?

Çocuk bakıcıları annelerin çocuklarını yetiştirmelerinde ve büyütmelerinde en büyük yardımcılarıdır. Bu nedenle çocuk bakıcısı seçiminde son derece dikkatli olunmalıdır.

Çocuk Bakıcısının Görev Tanımı Neden Net Olmalıdır?

Çocuk bakıcısının görev tanımı her ailede değişiklik göstermektedir. Bazı bakıcılar temizlik, ütü yaparken, bazıları yalnızca çocuğun bakımıyla ilgilenebilir.

Çocuk Bakıcısı İle Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Çocuk bakıcısı ile ilgili yaşanan sorunlar hakkında önceden bilgi sahibi olmak aileler için önem taşımaktadır. Bu sayede bazı durumlara karşı hazırlıklı olurlar. 

Çocuk Bakıcısı Çocuğun Güvenliği İçin Nelere Dikkat Etmelidir?

Çocuk bakıcısı seçimi çocukların güvenliği için büyük önem taşır. Çünkü çocuk bakıcısı, günün önemli sayılabilecek bir zaman dilimini çocukla birlikte geçirir.

Aile ile Çocuk Bakıcısı Arasındaki İletişim Nasıl Olmalıdır?

Aile ile çocuk bakıcısı arasındaki iletişim çocuğun gelişimi için büyük önem taşımaktadır. Fakat çocuklarını bakıcıya emanet etmek aileler için zor bi süreçtir.

Çocuk Bakıcısı Seçiminde En Sık Yapılan 10 Yanlış

Çocuk bakıcısı seçiminde yapılacak en ufak bir yanlışın bile telafisi yoktur. Aileler bakıcı seçerken belli noktalara dikkat ederlerse çocukları için en doğru seçimi yapabilirler.

Çocuk bakıcısı referansı nasıl kontrol edilir?

Çocuk bakıcısı referansı kontrol edilirken ailelerin çok dikkatli davranması gerekir. Biricik çocuklarını emanet edecekleri kişinin güvenilirliği oldukça önemli bir nokta.

Bir Çocuk Bakıcısında Olması Gereken 14 Özellik

Bir çocuk bakıcısında olması gereken özellikler aileden aileye farklılık gösterse de bazı ortak noktaları vardır. Sizler için bunları 14 başlıkta inceleyeceğiz.

Çocuk Bakıcısı İşe Başlamadan Önce Hangi Evraklar İstenmelidir?

Çocuk bakıcısı işe almadan önce aileler tarafından bazı evraklar istenmelidir. Bu evraklar minik yavrularınızı emanet edeceğiniz çocuk bakıcısı güvenilirliği için gereklidir.

Çocuk Bakıcısı İle İlgili En Çok Yaşanan Sorunlar Nelerdir?

Çocuk bakıcısı ile ilgili yaşanan sorunları derlediğimiz bu yazımızda, almanız gereken önlemlerden ve bakıcıda aramanız gereken kriterlerden bahsettik.

Çocuk Bakıcısı Aylık Ücretleri

Çocuk bakıcısı aylık ücretleri bakıcı seçimindeki önemli kriter. Sizler için çocuk bakıcısı aylık ücretleri ve çocuk bakıcısı ile ilgili gerekli bilgiler burda.

Çocuk bakıcısı aile büyükleri tarafından neden yönlendirilmemelidir?

Çocuk bakıcısı, ebeveynlere çocuk bakımı konusunda yardım eden kişidir. Gün içerisinde belli bir saatte çocuğa bakmakla görevli olan çocuk bakıcılarının da birçok görevi ve uyması gereken kurallar bulunmaktadır.

Bakıcı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Bakıcı seçerken bir takım hususlara mutlaka dikkat etmek gerekmektedir. Özellikle çocuğun güvenliği ve eğitimi için en iyi bakıcılarla çalışmak şarttır. Aksi takdirde sorun yaşanma ihtimali yükselebilmektedir.

2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü

2 Nisan, tüm dünyada otizme dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak için Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü olarak ilan edilmiştir.

Down Sendromu Nedir

Down Sendromu Nedir? Dünya Down Sendromu Günü'nün bu farklılığın biraz daha fazla öğrenilmesi ve daha iyi yaşamaları için nasıl yardımcı olabileceğimiz konusunda biraz zaman ayırmamız gerekiyor.

Bir Çocuk Bakıcısının Hangi Sorumlulukları Vardır?

Bir çocuk bakıcısının aileye göre değişiklik göstermekle birlikte pek çok sorumluluğu vardır. Bu yazımızda size yardımcı olabilecek bazı tavsiyeler vereceğiz.

Nasıl Beyblade Yapılır?

Beybalde bir Japon mangası olarak bilinir. Çocuklar tarafından oldukça rağbet görmektedir. Pek çok çocuk belli bir dönem sokakta bu oyuncaklar ile oynamıştır.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktiviteyi İlaçsız Yönetmek için 6 Adım!

Dikkat eksikliği ve hiperaktiviteyi ilaçsız yönetmek mümkündür. Bu konuda size yardımı dokunabilecek 6 maddeyi yazımızda sıraladık. Keyifli okumalar!

Dışarıda Oynanan Oyunların Çocuklar Üstünde 5 Faydalı Etkisi

Dışarıda oynanan oyunlar çocukların hem eğlenmesini hem de daha sağlıklı bir çocukluk geçirmelerini sağlar. Size dışarıda oynamanın etkilerinden bahsedeceğiz.

Çocuklara Ceza Vermek Doğru mu Değil mi ?

Çocuklara ceza vermek ebeveynlerin bazı durumlarda başvurduğu bir yöntemdir. Fakat unutmamalıyız ki öğrenim olayı sabır ve emek gerektirir. Devamı yazımızda!

Ödev Yapmayan Çocuk Sahibi Anne Babalar Ne Yapmalı?

Ödev yapmayan çocuk konusunda; ceza ve ödüle başvurmadan önce sorulacak sorular var. “Bu ödev sana ne katacak?', “ne öğreneceksin?” gibi sorular sorabilirsiniz.

6 Aylık Bebeklerin Gelişimine Katkıda Bulunacak En İyi 13 Oyuncak

6 aylık bebekler için oyuncak seçimi çok önemlidir. Hayatın işleyişini oynadığı oyuncak ile öğrenmeye başlar. Yetişkinlerin oyuna verdiği anlamdan farklıdır.

Çocukların Sorgulama Yeteneklerini Geliştirecek Felsefi Sorular

Çocukların sorgulama yeteneklerini geliştirmek için sürekli onlara sorular sormak gerekir. Doğru soruların sorulması doğru cevabın bulunması anlamına gelir.

Çocuklarınızın Teknoloji Bağımlısı Olarak Büyümesini İster Misiniz?

Çocuklarınızın teknolojiyi doğru ve yeterli kullanabilmeleri için çok dikkatli bir şekilde yönlendirilmeleri gerekiyor. Bu hususta da iş ebeveynlere düşüyor.

6 Adımda Çocuğunuzun Okul Korkusunu Yenmenin Kolay Yolları

Çocuklarda okul korkusu sık yaşanan bir olaydır. Bu sıkıntılı durumu çözmek için ailenin özverili davranması önemlidir. Sizler için çözümleri 6 adımda derledik.

Çalışma Belleğini Geliştirmek İçin Mükemmel Bir Yol: Ağaca Tırmanmak!

Çalışma belleğini geliştirmek için bir ağaca tırmanmak ya da engelli koşu yapmak harika yollar. Çocuklarınızda bunların olumlu etkisini mutlaka göreceksiniz.

Burnu Tıkalı Bebeğinizin Nefes Almasına Yardımcı Olmanın 8 Yolu

Burnu tıkalı olan ve nefes alamayan bir bebeğe sahip olmak, ebeveynler için oldukça korkutucu olabilir. Size bu konuda yardımcı olmak için 8 yöntem paylaştık.

Bükümlü Parmak Boyama İle Çocuklarınız Hem Eğlensin Hem Öğrensin

Bükümlü parmak boyama gibi etkinlikler çocuklarınızın eğlenceli ve kaliteli zaman geçirmelerinin yanı sıra onların zeka gelişimleri için de çok önemlidir.

Çocuğunuz 'Sıkıldım' Dediğinde Yapabileceğiniz Etkinlikler

Çocuğunuz 'Sıkıldım' dediğinde yapmanız gereken şey onunla birlikte eğlenebileceği yollar bulmak. Dikkat çeken ve seviyesi uygun olan etkinlikler seçmelisiniz.

Çocukların Görsel Hatırlama Yeteneklerini Arttırmak İçin 3 Sanat Oyunu

Çocuklarının sanata ve sanatçıya ilgi duymasını, bir sanat ile meşgul olmasını isteyen anne babalar, küçük yaşlardan itibaren çocuklarına bu sevgiyi aşılamalılar.

EvdekiBakıcım Oyun Ablalarını/Abilerini tercih etmek için 5 Neden!

Hayatlarımızı kolaylaştırmak için artık hepimiz mobil uygulamaları ve internet ortamını tercih ediyoruz.

Özel Dersin Okul ve Sınav Başarısındaki Etkisi

İlkokuldan üniversiteye kadar tüm eğitim sürecinde sayısal ve sözel birçok temel eğitim dersi veriliyor.

Özel Çocuklara Rehberlik Ve Arkadaşlık Eden, Gölge Öğretmen Nedir?

Gölge öğretmen; down sendromlu, otistik, içine kapanık, sosyal becerisi olmayan ve benzeri çocuklara rehberlik eden, onlara her alanda arkadaşlık eden kişidir.

Çocuk Bakıcısı Seçerken Mutlaka Sormanız Gereken Sorular

Çocuk bakıcısı seçerken en önemli nokta olmazsa olmazlarınızın listesini çıkarmak ve buna göre bakıcı aramaktır.Bakıcınıza soracağınız sorular çok önemlidir.

Yürümeye Başlayan Çocukla Seyahat Ederken Sakin Kalmak İçin 7 İpucu

Yürümeye başlayan çocukla olabildiğince sorunsuz uçak seyahati uygulaması oldukça kolay stratejiler öğrenin. Bu sayede sakin kalmanız mümkün olacaktır.

EvdekiBakıcım’da İlk Randevumu Nasıl Oluştururum?

İlk randevuya oluşturmak, EvdekiBakıcım’a yeni katılan herkes için biraz stresli olabiliyor. Bunu kolaylaştırmak için sizlerle tecrübelerimizi paylaşacağız.

Down Sendromlu Çocuklar Oyun Ablası/Abisi ile Çok Mutlular

Down sendromlu çocukların aileleri zor olduğunu düşündükleri için birçok şeyden kıstırıyorlar ancak oyun ablası gibi desteklerle büyük bir rahatlık yaşıyorlar.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Ablamız Özlem C.'nin gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Özel Ders Almanın Faydaları

Özel ders; öğrencilerin okul saatleri dışında ihtiyaç duydukları derslerle ilgili ek bir eğitim desteği almasını ifade eder.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Ablamız Şeyma Nur G.'nin gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Oyun Ablalarından Çocuklara Pilates Dersi

Zayıflamak, formda kalmak isteyenlerin egzersizleri arasında yer alan pilates sadece yetişkinler değil yediden yetmişe herkes tarafından yapılabilen ve fayda sağlayan bir egzersiz bütünüdür.

Filipinli Bakıcı Tercih Edenlerin Görüşleri

Çalışan annelerin doğum izni aldıkları anlardaki en büyük endişesi ve sonrasında somut hale gelecek olan sorunu “Çocuğuma ben işteyken kim bakacak?” kaygısıdır.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Ablamız İrem A.'nın gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Doğuma Yakın Bebek Bakıcısı Tutmak Yaygınlaşıyor

Doğum gerçekleşmeden birkaç hafta veya ay öncesinden bakıcı tutmanın yaygınlaştığı şu günlerde, bu konuda kararsız ve tecrübesiz olan anne adayları için kısa bir değerlendirme yaptık.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Ablamız Sevgi Pınar K.'nın gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Bebek – Çocuk Yogası

Yogaya başlamak için, herhangi bir yaş, özellik ya da fiziksel duruma gerek duymadan koşulsuz bir başlangıç yapmak mümkündür.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Ablamız Sevgi Ç.'nin gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Filipinli Bakıcının Eksi ve Artıları

Filipinli bakıcılar son yılların en popüler bakıcılık hizmetleri arasında yer alıyor.

Hamile Yogası

Yurt dışında çok yaygın olan ama ülkemizde sadece üst segment gelir grubuna sahip olanların tercih ettiği hamile yogası doğum öncesi ve sonrasında anneye ciddi fayda sağlayan bir uygulama olarak biliniyor.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Oyun Abimiz Servet A.'nın gözünden EvdekiBakıcım hakkında ki düşüncelerini sizlerle paylaşıyoruz.

Oyun Ablası/Abisi Gözünden EvdekiBakıcım

Evdeki Bakıcım ile nasıl tanıştın?

Oyun Ablası mı Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı mı?

Yazımızı okumayı bitirdiğinizde, oyun ablası ve tam zamanlı çocuk bakıcısı arasındaki farklarla ilgili bilgi edinmiş olacak, avantajlarını kıyaslayarak çocuğunuz için en iyisi seçmek konusunda bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Sizin Hala Filipinli Bakıcınız Yok mu?

Modern çağda yaşamak her ne kadar güzel olsa da çağın getirdiği bir sürü zorluk vardır.

Eğitimli Oyun Ablasının Çocuklara Faydası

Eğitimli oyun ablası, oyun ablalığı işi yapan kişilerin genel sıfatıdır aslında.

Özel Çocuklar için Oyun Ablası

Zihinsel ve fiziksel engeli olan özel çocuklar için evde bakım çok daha zahmetli ve sorumluluk isteyen iştir.

Evde Çalışan Anneler de Bakıcıya İhtiyaç Duyuyor

Evde çalışmak bireyler için daha konforlu olsa da neticesinde belli bir sorumluluk taşıdığından iş ortamında görülen stres aynı şekilde yaşanabiliyor.

Oyun Ablası Çocukların Ufkunu Genişletiyor

Oyun ablası yeni doğmuş bebeklerden okul çağındaki çocuklara kadar geniş bir yaş aralığında çocuklara arkadaşlık, rehberlik eden genç kişilerdir.

Çocuklar Oyun Ablaları ile Öğreniyor!

Her dönemin gelecek nesli olan çocuklar, küçük yaştan itibaren bilinçli bir şekilde eğitildiği takdirde geleceğe aydınlık ve farkındalık yakalamış olan aynı zamanda kendisini yetiştirmiş başarılı bir birey olarak adım atar.

İlk Defa Tam Zamanlı Çocuk Bakıcısı Veya Bebek Bakıcısı Alacaksınız Ama Kararsız mısınız?

Anne ve babalar için çocuklarını bir başkasına emanet etmek çok hassas bir konudur.

İlk Defa Oyun Ablası Hizmeti Almak İstiyorsunuz Ama Kararsız mısınız?

Oyun ablası hizmeti evde bakıma ihtiyaç duyan bebeklerden okul çağına gelmiş çocuklara kadar çok geniş bir alanda hizmet veren eğitimli bakım hizmetidir.

Oyun Ablası Hizmeti Çocukların Okul Yaşamını Nasıl Etkiler?

Oyun ablası hizmetini genellikle küçük çocuğu olan, çalışan ebeveynler alır gibi görünüyor olsa da esasında yeni doğan ve okul çağına ulaşmış tüm çocuklar için oyun ablası hizmeti veriliyor.

Okuldan Sonra Çocuk ile Kim İlgilenecek?

Çalışan ebeveynler için okul sezonu başladığında en büyük sıkıntı şüphesiz “Okul sonrası çocukla kim ilgilenecek?” sorunsalıdır.

EvdekiBakıcım’ın Uzmanları Tecrübelerini Paylaşıyor  

Bir işte teorik eğitim önemlidir ama o eğitimle birleşen uygulama sonucunda edinilen tecrübe işin iyi olması konusunda en önemli faktördür. Konu çocuk bakımı gibi çok hassas olan bir konu olduğunda tecrübenin önemi iki kat artar.

Okullar Açılıyor Ama Oyun Ablanız Hazır mı?

Yaz tatilinin sona ermesi yeni okul döneminin sinyalini vermeye başlar.

Kreş mi Oyun Ablası mı?

Ebeveynler için çocuk yetiştirmede belli dönemler vardır.

Oyun Ablası Saatlik Ücret Piyasası

Oyun ablası saatlik ücret piyasası net rakamlardan oluşmuyor. Zira her ablanın ve abinin ebeveynlere vereceği hizmet, çocuklara aktaracağı uzmanlık alanı farklılıklar gösterdiğinden haliyle fiyatlar değişkenlik gösteriyor.

Oyun Ablası Olmak İstiyorum Diyenler Buraya

Oyun ablası, son yılların bakıcılık ritüellerinden biri olarak aktif bir şekilde hizmet sağlıyor.

Part Time Oyun Ablası İş İlanları

Oyun ablası; çocuklara fiziksel ve zihinler aktivitelerinde yardımcı olan, ebeveynlerin isteği doğrultusunda çocuklara evde piyano, drama İngilizce eğitimi veren bakıcılık hizmetidir.

Anaokulu Oyun Ablası İş İlanları

Çocuk bakımına yeni bir soluk getiren oyun ablalığı, ailelerin işini kolaylaştırıyor, çocukların ise sosyal ve eğitim hayatını.

Oyun Ablasının Etkisi ve Oyun Ablası Ücretleri

Yeni nesil bakıcılıklardan kabul edilen oyun ablalılığı; çocuklara eğlenceden eğitime kadar her alanda aktif bir şekilde yardımcı oluyor, ablalık yapıyor.

Üniversiteli Oyun Ablası

Oyun Ablalığı, bilindiği üzere sadece ülkemizde değil, batılı ülkeler ve Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere hemen hemen bütün başarılı ülkelerde son derece önemsenen ve dikkat edilen bir kavramdır.

Oyun Ablası Ekşi

Hayatımıza oldukça yakın bir dönemde giriş yapan Oyun Ablalığı kavramı haliyle pek çoğumuz için pek çok soru işaretiyle birlikte gelmiştir.

Oyun Ablası ile İngilizce Eğitimi

Oyun Ablalığının en önemli yanlarından birisi de, çocuklara ve ailelerine yabancı dil eğitimi bakımından çok büyük olanaklar sunmalarıdır.

Oyun Ablası Olmak İstiyorum

Oyun ablası, bilindiği üzere geleneksel çocuk yetiştirme yöntemlerinden ayrılan ve çok daha verimli bir eğitim süreci sunan yeni ve önemli bir kavramdır.

Oyun Ablası Arıyorum

Oyun ablası, bilindiği üzere geleneksel çocuk yetiştirme yöntemlerinden ayrılan ve çok daha verimli bir eğitim süreci sunan yeni ve önemli bir kavramdır.

0-6 Yaş Dönemi Sosyal Duyusal Gelişim ve Oyun Ablası Desteği

0-6 Yaş Dönemi Sosyal Duyusal Gelişim ve Oyun Ablası Desteği

Oyun Ablamız Duygu ve İlgilendiği İkizler

Merhaba ben Duygu. Oyun ablalılığıyla tanışmam okuduğum bölümden kaynaklı olsa gerek. Çocuk Gelişimi Bölümü, 3.sınıf öğrencisiyim.

Eğitimli Oyun Ablaları

Eğitimli oyun ablalarının oynattığı bilinçli oyun faaliyetleri önemlidir, zira oyun oynayan çocuklar, oynamayan çocuklardan daha sağlıklıdır ve karakter olarak da çabuk gelişir.

Çocuklarda Yaz Aylarında Sağlıklı Beslenme

Yaz dönemi geldi, sıcaklıklar arttı. Bu dönem çocukların dengeli beslenme alışkanlıklarını sürdürebilmeleri için çok önemli.

Oyun Ablası Nedir?

Oyun, hangi yaşta, hangi çağda olursa olsun insanın en eski dostudur. Bir çocuğun sevgiden sonra gelen en hayati ihtiyaçlarından birisi de oyundur.

İlk 24 Ayda Bebek Beslenmesi

Çocuk gelişiminin en önemli süreçlerinin birisi de, bebeğinizin siz ve etrafınızı, sizin de bebeğinizi ve davranışlarınızı tanımaya başladığınız ilk 24 aylık süreçtir.

Çocuk Gelişiminde Çocuk Bakıcısının Önemi

Çocuk bakımının mümkün olan en profesyonel düzeyde olması, hem çocuğun sağlıklı ve tutarlı bir gelişim sürecinde büyümesi hem de ailenin işlerinin kolaylaşması bakımından son derece önemlidir.

Oyun Ablası Gülnaz ve İnci Bebek

Gülnaz ve İnci bebek arkadaş olmuşlar. İki güler yüzlü hayatın içinde yürüyüp gülüşüyor. Gelin bakalım bu iki şirine nasıl vakit geçiriyor?

Spor ve Çocuk Gelişimi

Şimdiye kadar daha çok bizlerin, yani büyüklerin hayatında yer etmesi için çaba gösterilen sportif faaliyetler kuşkusuz ki çocuk gelişiminde de son derece önemlidir.

Oyun Ablamız Gözde ve İlk Göz Ağrısı Derin Bebek

Merhabalar. Bugün size mesleğine başlamaya ramak kala oyun ablası olan bir benin deneyimlerinden bahsedeceğim. İsmim Gözde, EvdekiBakıcım aracılığı ile oyun ablalığı yapmaya, Çocuk Gelişimi Bölümü dördüncü sınıf öğrencisiyken başladım. Mesleğimi çok sevdiğim için oyun ablalığı yapmak ve kendimi daha da geliştirmek istiyordum.

Çalışan Annelere Aylık 1.500 TL'ye Kadar Bakıcı Maaşı Desteği!

Çalışan anneler için en büyük sıkıntılardan biri çocukları olduktan sonra ortaya çıkan bakıcı sorunudur. Anne, doğum izni alıp bir süre bebeğiyle kalıyor olsa da belli bir sürenin ardından işe dönmek zorunda kalmaktadır.

Oyun Ablası Arife Bebek Bakımı Tecrübesini Anlatıyor

www.evdekim.com sitemize üye tatlı mı tatlı bir oyun ablası var bizim: Arife Bize bir gününü yaz dedik, aldı kalemi eline.

Ağlayan Çocuğa Telefon ve Tablet Vermenin Etkileri

Çocukların telefon ve tablet kullanımı teknoloji uzmanı pedagogların üzerinde titizlikle durduğu ve aileleri uyardığı bir konu. Gelişen teknoloji sebebiyle kişilerin en büyük ihtiyaçlarından biri akıllı cihazlar oluyor. Telefon ve tablet ile tüm işleri yönetirken bütün gün vakit geçirmek mümkün. Akıllı cihazlar elbette doğru kullanımda verimli sonuçlar elde edilmesini sağlıyor ancak çoğu zaman maalesef yanlış bir şekilde kullanılıyor.

0-6 Yaş Çocukların Motor Becerilerini Geliştirme

Çocuk gelişiminde genel olarak önem verilen konu çocuğun psikolojik ve zihinsel gelişimidir. Oysaki en temel gelişimlerden biri de fizyolojik olandır. Özellikle 0 ila 6 yaş arasındaki çocukların kas gelişimi çok önemlidir. Pedagoglar, çocuk gelişim uzmanları kas gelişimine dikkat çekerek çocuklardaki motor becerilerinin geliştirilmesine yönelik ebeveynlerin çalışmalar gerçekleştirmesini söylüyor.

Doların Yükselmesi ve Bakım Sektörüne Etkisi

Doları düşürme çabası sonucunda dolar bir miktar düşüş göstermiş olsa bile dünyada ve ülkede yaşanan gelişmeler sonucunda yükselişe geçmeye devam etti. Sektörler incelendiğinde ticaret ve hizmet sektöründe büyük dalgalanmalar yaşandığı gözlemleniyor. Özellikle hizmet sektörü ödemelerde güçlük yaşıyor.

Yeni Bir Serüven! Doğum İzninden Kariyere İş’te Anne Olmak!

İlk kez bir bebek bakıcısı ile çalışmanın zorluğu, gündüzlü bakıcı mı yoksa yatılı bakıcı ile mi çalışılması gerektiği bilmecesi, evde işlerin nasıl gittiğine dair bir endişe. Hepsini anlatacağım.

Bebek Bakıcılarının Yapabileceği Bebek Masajı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Bebek masajı; ebeveynler veya bebek bakıcısı tarafından bebeğin vücuduna uygulanan rahatlatma yöntemidir. Çoğu zaman bebe yağı ile yapılan bu masaj, bebeğin gazını, sancısı alıyor, stresini azaltarak rahat uyumasını sağlıyor.

Bebek Bakıcıları Bebeklere Hangi Aralıklarla Banyo Yaptırılmalıdır?

Yeni doğmuş bebeklerde ilk yıkama için acele etmemek gerekir. Zira bebekler doğduğunda üzerinde ince bir tabaka ile doğar. Bu tabaka ilk bir hafta süresince kendiliğinden soyulur.

Çocuk Bakıcılarının Çocuklar için Dikkate Alabileceği Kış Tüyoları

Sonbahar yerini soğuk ve sert iklime sahip olan kışa bırakırken, küçük büyük, genç yaşlı herkes hastalanmamak için özel bir çaba gösterip, evde alınabilecek önlemler araştırması yapıyor.

Ev Kazalarının Önüne Geçmek için Çocuk Bakıcısı ve Bebek Bakıcısının Yapması Gerekenler

Çocuklu bir evde olmazsa olmaz şeyler vardır; oyuncakların etrafa saçılması, yemek yedirmek için oradan oraya koşan bir anne veya çocuk bakıcısı, ağlayan bir çocuk ve ev kazaları.

Oyun Ablaları Tarafından Verilebilecek Yaratıcı Drama Eğitimi ve Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkileri

Yaratıcı drama; yaygın bir tanımlama ile herhangi bir konun doğaçlama bir şekilde canlandırılmasıdır. Bir kavramın, fikrin, olayın veya davranışın doğaçlama rol ile tiyatro teknikleri kullanılarak grup halinde canlandırmaya yaratıcı drama denir.

Montessori Eğitimi ve Çocuklara Faydaları

Montessori modeli çocuklara uygun bir eğitim modeli oluşturmak için daha 20.yy.’ın başlarında önemli çalışmalara imza atmış bir eğitimcinin etkinliği kanıtlanmış eğitim modelidir.

Oyun Ablası Olarak Ek Kazanç Elde Etmeye Ne Dersiniz?

Çocuk bakıcısı, bebek bakıcısı, yatılı bakıcı veya oyun ablası modern zamanın yoğunluğundan ortaya çıkan bir iş sektörü. Çalışan anne ve babalar, kendileri işteyken güvendikleri kişilere çocuklarını, bebeklerini emanet ederek içleri rahat bir şekilde işlerine gitmeyi tercih ediyor.

Diş Fırçalamanın Önemi ve Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığının Kazandırılması

Diş fırçalama işlemi küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak yapılması ve rutin haline getirilmesi gereken bir kişisel bakım ritüelidir

Çocuk Bakıcılarının Tuvalet Eğitimindeki Rolü

Bebeklerde ve çocuklarda tuvalet eğitimi demek, söz konusu çocuğun başkasının yardımı olmadan tuvalet ihtiyacını giderebilmesi anlamına gelir.

Bebek ve Çocuk Bakıcılarının Çocukları Gezdirebileceği Mekanlar ve Götürebileceği Etkinlikler

Çocuk bakıcısı veya bebek bakıcısı modern zamanın en büyük ihtiyaçlarından biri kabul ediliyor.

10 Adımda Bebeğinize Uykuyu Sevdirin !

Uyumak; nefes almak veya yemek yemek gibi varoluşumuzun en doğal parçalarından biridir. Ebeveynin görevi, çocukları için güven ortamını sağlamak ve her zaman sezgilerine güvenerek onlara en huzurlu, sevgi dolu ve sağlıklı uyku ortamını yaratmaktır.

Mevsim Değişikliğine Karşı Yaşlı ve Bebek Bakıcısının Dikkat Etmesi Gereken Durumlar

Mevsim geçişlerindeki sıcaklık dalgalanmaları, sıcaklığın sağlıklı olması için çok önemli bir etken olduğu insan vücudunu, derinden etkiler.

Çocuk ve Bebek Bakıcısının Oynatabileceği Oyunlar

Bebekler ve çocuklar için oyun oynamak sadece eğlenceli vakit geçirmekten ibaret değildir. Oyunlar aynı zamanda çocukların zihinsel gelişimi etkileyip olumlu yönde geliştirdiğinden seçilen oyunlar ve oyunla geçirilen vakitler büyük önem taşıyor.

Yaşlı ve Bebek Bakıcısı ile Ailenin Evinin Yakın Olmasının Avantajları

Hayatın hızlı bir tempoyla akıp geçiyor olması çoğu zaman önemli işlerin yarım kalmasını veya bizler için önemli olan kişilerin bizim ilgimize mahrum kalmasıyla sonuçlanabiliyor.

ÇOCUĞUNUZ VE ÇOCUK BAKICISI ARASINDAKİ SORUNLAR BİR FIRSATTIR!

Yeni bir bakıcı bulma arayışı, çocuk bakıcısı ile çocuğunuzun uyuşmamasından kaynaklanan mutsuzluğunun, mutluluğa dönüşeceği sürecin başlanması için bir fırsattır.

Oyun Ablası Ne Yapar?

Çocukların ders çalışmak, oyun oynamak ya da sanatsal ve bilimsel etkinliklerde bulunmasını sağlamak için görevlendirilen kişilere oyun ablaları denilmektedir.

Çocuk Bakıcısı Ücretleri

Çocuk bakıcısı seçerken değerlendirmeniz gereken önemli kriterlerden bir tanesi de bakıcı ücretleridir. Kaynakların sınırlı olduğu dünyamızda herkesin bütçesinin bir sınırı olması, doğal olarak seçeceğimiz bakıcı açısından da çoğu zaman belirleyici olmaktadır.

Çocuk Bakıcısına Evle İlgili Verilmesi Gereken Bilgiler

Özellikle yeni yürümeye başlayan çocukların evde güven içinde büyümesi ve bakımının yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Bebek Bakımı Nasıl Olur?

Bebeklerin hem ruhsal hem de fiziksel dünyası yetişkinlerin dünyasından çok farklıdır. Bebeğiniz henüz gelişimini tamamlamayan bir birey olduğundan ona özenle davranılması, hem zihinsel hem de fiziksel gelişimi mutlaka desteklenmelidir.

Güvenilir Bebek Bakıcısında Bulunması Gereken Kriterler

Çalışan ya da bebek bakımı konusunda fazla bilgisi olmayan anneler bebek bakıcısı tutarak bebeklerini güvenilir ellere emanet etmekmektedirler.

Tecrübeli Bebek Bakıcılarının Oynattıkları Oyunların Önemi

Bebek bakımında ihtiyaçların karşılanması kadar bebeğin hoş vakit geçirmesi de önem taşımaktadır. En iyi vakit geçirme aktivitesi ise oyundur. Bunu duyunca bebekler oyun oynar mı diye aklınıza sorular gelmiş olabilir.

Yemek Ayrımını Önlemek için 10 İpucu

Bazen çocuğunuzun dengeli beslenmesini sağlamak için ne kadar da mücadele etmek zorunda kalıyorsunuz değil mi? Bu husus aslında çocuğunuzun gelişim döneminde bağımsızlığını kazanma arzusundan kaynaklanmaktadır.

Bebek ve Çocuk Bakımında Bakıcı ile Nasıl İletişim Kurulur?

Günümüz aile hayatında annelerin de babalar gibi iş hayatına girmesi ile birlikte, ailelerin çocuklarına bakacak kişi seçimin de ilk tercihleri çoğunlukla bakıcı olmaktadır

Çocuk Gelişiminde Bakıcının Rolü

Günümüzde bir çok ailede hem kadın hem erkek çalıştığı için göze çarpan sorunlardan bir tanesi de çocuğa güvenilir çocuk bakıcısı bulamamaktadır.

Bebek Bakıcısı İş İlanı Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Modern çağın en zor problemlerinden biri annenin resmi izin günleri bitip de bebeğini bakıcıya – dadıya emanet etmesidir.

Çocuk Bakıcısı Arayan Ailelerin Dikkatine

En önemli varlığımız olan çocuğumuzu teslim edeceğimiz çocuk bakıcılarını seçerken bir takım detaylara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Yaz Tatilinde Tecrübeli Yaşlı Bakıcısı Bulmanın Dört Püf Noktası

Yaz tatillerinin en büyük sıkıntılarından bir tanesi ne yazık ki sağlık sorunları nedeniyle bize eşlik edemeyen aile büyüklerimizdir. Onları emanet edebileceğimiz güvenilir refakatçiler bulmak için tüm yaz yoğun bir araştırma içerisine gireriz.

Bebek ve Çocuk Bakımında Akraba mı Yoksa Tecrübeli Bakıcı mı?

Ailenizin yeni üyesi bebeklerle ilgili en önemli konulardan bir tanesi de anne çalışıyorsa ilerleyen süreçte bebeğin bakımını kimin üstleneceğidir.

Evden Çalışan Anneler de Güvenilir Çocuk Bakıcısına İhtiyaç Duyarlar

Evden çalışma konusundaki yanlış bir algı da, siz gün boyunca zaten evde olduğunuza göre, çocuk bakımı hizmeti almadan rutininize devam edilebileceğidir.

Yaz Döneminde Çalışan Anneler için Çocuk Bakımı Konusunda İpuçları

Yılın en güzel zamanı başlıyor! Çoğu çalışan anne için yaz sezonu, çocuklarına en iyi şekilde bakmak için büyük efor sarf ederek geçer. Okulların kapanması ile birlikte anneler için daha stresli sayılabilecek bir dönem başlar.

Çocuğunuzun Gelişiminde Tecrübeli Bakıcı Ne Kadar Önemlidir?

Günümüzde çalışan annelerin en büyük problemlerinin başında, kendileri işteyken çocuklarına bakacak doğru kişiyi bulabilmektedir. Bu noktada ailelerin karşısına anneanne-babaanne, yakın bir akraba, bakıcı, kreş gibi seçenekler çıkmaktadır.

Üniversite Öğrencileri Yarı Zamanlı Çocuk Bakıcılığını Neden Düşünmeli?

İstanbul’da bir üniversiteye giden öğrencinin ortalama aylık masrafı yaklaşık 800 TL civarındadır. Tabi bu rakam, üniversitenin bulunduğu konuma göre değişiklik gösteriyor. Hayat koşulları böyle olunca öğrenciler de ek iş bulmaya yöneliyor.

Yaşlılar İçin Seyahat İpuçları

Emekli olup kendine daha çok zaman ayırmak isteyen kişiler yeni yerler keşfetmek için seyahatlere çıkmaktadır. Tatil yeni kişiler ile tanışmak ve değişik kültürleri görmek adına güzel bir fırsattır.

Çocuklarımıza Minnettarlık Duygusunu Nasıl Aşılarız?

Maalesef minnettarlığın olmadığı bir çağda yaşıyoruz. Teknoloji, insanlarla diyaloğun önüne geçmiş durumda. Böyle bir toplumda çocuklarımıza memnuniyeti öğretmek hiç önemli olmadığı kadar önem taşımaktadır.

Çocuklarınıza Reddedilme ile Başa Çıkabilmeyi Nasıl Öğretirsiniz

Reddedilmek, özellikle akran ilişkilerinde deneyim ve bakış açısı eksikliği olan ve henüz bu karmaşık dünyada gerekli sosyalleşme becerilerini geliştirememiş olan küçük çocuklar için oldukça acı vericidir.

Ailelerin Hayatını Kolaylaştıracak Sekiz İpucu

Neden yerine getirmesi imkansız kararlarınız ile mücadele etmeye devam ediyorsunuz? Onun yerine daha az çaba gerektiren yöntemleri kullanarak gündelik hayatı daha basit verimli hale getirmeyi deneyin.

Evde Bakım Hizmetlerinde Çalışan Kişilerin Sigortalılığı

EvdekiBakıcım ailesi olarak tarafımıza aileler tarafından en çok yöneltilen soruların başında bebek bakıcıları ve yaşlı bakıcıları için sigorta yapma yükümlülüğünün kimin üzerinde olduğu gelmektedir. Bu yazımızda size bu konu ile ilgili detaylı bilgi vermeyi amaçlamaktayız.